Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Újszülött kiskutyából hogyan...

Újszülött kiskutyából hogyan lehet kihajtani a férget?

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 19:58
1 2
 11/13 panettone ***** válasza:

CSak félve kérdezem, de a szukát félidősen nem kell féreghajtani? És ha jól emlékszem és igen akkor az nem "védi" a kicsiket? Vagy legalább nem javít valamit a helyzeten az első hetekben?


Amúgy olyanról én is hallottam, hogy inkább kevesebb, de töbszöri féreghajtó adása javasolt nagyon férges kiskutyáknál mert ha sok féreg pusztul el egyidőben és kezd el a bélsárral ürülni akkor eldugítja és megöli a picit. egy ismerősöm látott nem egy mentett kölyköt konkrétan férget hányni.

2011. máj. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha az anya rendesen van kezelve,akkor akár lehet várni vele.De ha nem,akkor szerintem kisebb a kockázat,időben elkezdeni hajtani,mielőtt nagyon elszaporodnak.Láttam már olyat,hogy a szemén jött már a féreg a kölyöknek.Saját kutyákon meg még soha.Ezt már ki akartam írni kérdésbe,miért nem látok én soha férget?Talán egyszer volt egész kutyás pályafutásom alatt,az is egy épp megvett kölyöknél.Pedig figyelem,olyan meg nincs,hogy nincs.
2011. máj. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Akiteki ***** válasza:

Nem eldugul, hanem az elhalt férgek mérgezőek.

Ezért ha sok pusztul el egyszerre, azért lehet káros, mert tele lesz méreganyaggal. Egy nagyobb kutyára már nem annyira veszélyes, de pici kölyökre akár halálos is lehet ha egyszerre akarják kihajtani a férgeket.

Én sem láttam már 3 éve, de negyedévente mindenki megkapja a tablettáját.

2011. máj. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!