Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megtartok egy kiskutyát...

Ha megtartok egy kiskutyát akkor az ha felnő tudni fogja a másik kutyáról, hogy az-az anyja?

Figyelt kérdés
mármint megmarad a kapcsolatuk?
2011. máj. 8. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
nem. Ha kan simán befedezi az anyját ha szuka akkor ugyanúgy menni fog a dominanciáért a harc..
2011. máj. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Akiteki ***** válasza:
66%

Igen.

Ha nem szakad el tőle, akkor tudja.

Az anyjuk továbbra is mamiként viselkedik velük.

A lányaim betegre aggódják magukat, ha a gyerekeiket elviszem valahova.

Múltkor érdekes dolgot figyeltem meg: A két mama tüzelt, elzárva voltak felváltva a kanokkal, akik történetesen a fiaik. Amikor a szukák voltak bezárva, a kanok természetesen ott zokogtak a ketrecnél. De egyik sem az anyjának udvarolt, hanem a másik nőnek.

Ez természetesen nem akadályozná meg őket abban, hogy akár a saját anyjukat befedezzék, ha összeengedem, de tetszett, hogy szépen betartották a rendet. :)))

2011. máj. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egy idő után elfelejti. Az elsőnek van igaza.
2011. máj. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első igazat ír,részben.Az apa tök idegen a kölyöknek bármely korban.Az anyját tudja,hogy az anyja,csak nem érdekli.A falkasorrend a lényeg.
2011. máj. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk az apa, és a fia úgy összeverekedett,amikor az anya tüzelt, hogy csak úgy folyt a vér. Ezek után ivartalaníttattuk a szuka kutyát.
2011. máj. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Akiteki ***** válasza:
Szép az elmélet, én is ezt tanultam, csak a gyakorlat mást mutat. Jelenleg 3 mami-gyerek páros van itthon, mindegyikben anyaként viselkednek a szukák a gyerek 2 éves korában is. A gyerek meg hozzájuk panaszkodni, ha megüti a lábát, ők meg nyalogatják. És eléállnak, ha valami konfliktus van. Falkában könnyű megfigyelni az ilyeneket.
2011. máj. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Akiteki ***** válasza:
Fura egy falkám lehet nekem, mert nálunk még a kanok sem verekszenek. Ha tüzel valamelyik lány, bezárom őket egy ketrecbe és együtt bőgnek a csaj után. És ez így volt már 10 éve is. Egy tüzeléskor fordult elő, hogy az egyik kan odakapott a másik lábához. Az meg jött hozzám nyüszögve és mutatta a lábát, amin nem is látszott semmi. :))
2011. máj. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akiteki,milyen fajtád van?Bár rémlik valami,egyszer mintha írtad volna,több féle van ugye?
2011. máj. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
értem ez érdekelt egy ideje,hogy ilyenkor mivan.Mert egyik ismerösünknek lett odadva egy kiscsaj és együt szoktuk sétáltatni öket és ezen gondolkoztam,hogy tudja-e még,hogy az az ő kölyke ill forditva.Ebben az esetben is igaz? 1 honapig nem találkoztak kb mivel ugye megkellet kapnia megfelelö oltásokat a kicsinek
2011. máj. 8. 22:54
 10/11 Akiteki ***** válasza:

A huskyk ilyen nyugis lelkűek. Persze lehet, hogy az is közrejátszik, hogy ők nagyon falkakutyák, szorosabb a kötődés egymáshoz. A whippetek meg alapból olyanok, hogy folyton egymáshoz bújnak, nehéz megállapítani, hogy azért mert rokonok, vagy a fajtajelleg miatt. Meg olyan is volt most, hogy az egyik még szűz whippet szuka nekiállt tejet termelni és szoptani a kicsiket. Így aztán a mostani alomnak két anyukája van. :))

De a huskyknál volt alkalmam többször is megfigyelni, hogy a mama a felnőtt kölykét is gyerekként kezeli. A kölyök pedig teljesen behódol a maminak.

2011. máj. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!