Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülnek ezek a...

Mennyibe kerülnek ezek a vizsgálatok?

Figyelt kérdés

Nemsokára egy kiskutyát küldenék Dél Afrikába és nagy nehezen kiderítettem, hogy az alábbi vizsgálatok kellenek: Brucella canis, Trypanosoma evansi, Babesia gibsoni, Dirofilaria immitis, Lishmania

Nem tudja valaki véletlen, hogy mennyibe kerülnek ezek? Még csak 7 hetes a pici így van időm beszélni az orvossal sőt elvileg veszettség elleni oltás is kell szóval bőven lesz rá idő csak reméltem valaki tudja véletlen.


2011. máj. 8. 22:54
1 2
 1/13 nory0722 ***** válasza:
Szerintem érdeklődj az állatorvosodnál,mert ez változó. Nálunk pl egy vérvizsgálat 7ezerbe kerül. Ebből sok minden kiderül. A kutyának chippel,oltásokkal és útlevéllel kell rendelkeznie,ahoz,hogy külföldre mehessen,ez nem egy olcsó mulatság. Én olyan 50ezerre saccolnám ezeket összesen,de 10-20 ezer eltérés is lehet egyes orvosok között!
2011. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
chipp, oltás, export pedigree, útlevél természetesen van vagyis lesz mert még nem jöttek meg a TK-k. Már egyébként kiderítettem, hogy 1 betegség itthon nemlétezik és szakhatósági igazolás kell arról, hogy itt ilyen nincs. Kettőt pedig csak az Osztrákoknál vizsgálnak...de megoldjuk:) azért köszi a választ de szerintem 50 ezernél jóval több lesz...
2011. máj. 9. 16:23
 3/13 nory0722 ***** válasza:

Nincs mit,de ha azt nézed ha csak 3oltást+veszettség ellenit adatsz,akkor az már 16ezer,csippel együtt 20,vizsgálatokkal 40 körül,azt nem tudom,mennyi az útlevél meg hasonlóak,de azért mondom,hogy orvostól függ. Egyébként milyen kutyusok és milyen célból akarod külföldre vinni?


Azt tudom még,hogy veszettség ellenit nem javasolnak csak fél éves kutyának.

2011. máj. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A veszettség elleni oltást az uj törvények szerint a kiskutyának 3 hónapos korban meg kell kapnia. Enélkül egyáltalán nem utazhat.
2011. máj. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 nory0722 ***** válasza:
Oh,én ezt még nem hallottam. Nekem most 3éves a kutyám,a másik pedig 1,5. Nekik még azt mondta a doki,hogy legkorábban fél év,de a fiatalabbnak egy évesen kellett megkapnia,mivel fél évesen került hozzánk és először a kölyökkoriakat kapta meg!
2011. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
ha három hónapos kor alatt utazik kell az anyjának az oltási könyv másolata. Már beszéltem délután a konzulátussal, vagy 3 hónap +3 hét után utazhat vagy 3 hónapos kora előtt...már az állatorvossal is beszéltem meg a jövendőbeli gazdi is írta, hogy beszélt az ottani főállatorvossal...szóval megoldjuk:)
2011. máj. 9. 20:52
 7/13 A kérdező kommentje:
tenyésztési célból utazik Dél Afrikába egy ottani kennelbe:)
2011. máj. 9. 20:53
 8/13 nory0722 ***** válasza:
Oh...:) Az nagyon jó,milyen fajtájú kutyus? Esetleg egy honlapcímet adnál? Szívesen megnézném?:)) És gratulálok a nagyszerű tenyészethez:))
2011. máj. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszi:)

www.kaleidokennel.hu

nagyon jó alom lett ez igaz büszke vagyok rájuk csak pl Angliába is megy egy kicsi ami a titter miatt 6 hónap a veszettség ellenitől számítva...és az is rengeteg szervezési munka...

2011. máj. 9. 21:12
 10/13 nory0722 ***** válasza:
Nagyon szépek:) És külön nagyon ötletes a tenyésztésre vonatkozó rész,hogy ne tenyésszünk,csak ha gazdagok vagyunk:)) Egyébként jól gondolom,hogy shetlandi juhászok? Nem nagyon látni ilyen fajtájú kutyát:) Olyan,mintha a skót juhászt és a colliet keresztezték volna(bár én nem ismerem ezt a fajtát,csak külsőre mondom).:)
2011. máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!