Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell mindenkit rögtön...

Miért kell mindenkit rögtön leszaporítózni?

Figyelt kérdés
Van egy kérdés egy alomról,és már jönnek is a mocskos szaporítós válaszok. Közben kiderül,hogy az illető X éve tenyésztő,csak valamiben nem biztos,vagy hallott valamit, és kiváncsi más véleményekre is. Ilyenkor persze már annyit se írtok,hogy bocsi..............
2011. máj. 9. 11:46
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Oké, persze,a nyilvánvalóan szaporítókat én is "leszólom". De sokszor van,hogy nem tudni,hogy konkrétan "ki van a kérdés mögött",és mégis.

Na mindegy, ezek szerint ez csak nekem furcsa.

2011. máj. 9. 13:21
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
nos én szaporítótól vettem a kutyusomat, nagyon nagyon kedves volt, segítőkész, imádta a kutyusait, a legjobbat adta nekik, a kicsit szépen, szeretetben fejlődtek, egészségesek. nem tudom, nekem jók a tapasztalataim. nincs törzskönyv, hát ennyi, de nekem nem is kell
2011. máj. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztő itt biztos nem kérdez.

Én nem tenyésztek, csak van 4 champion kutyám, akiből kettővel fedezni szoktam.

De a telefonomban ott az orvos privát száma, és nem egyszer fordult elő,hogy éjjel kettőkor csörgettem fel, mert valami nem tetszett a kutyán. Pedig nálam nincsenek almok, csak kanok.

Én kihívom az orvost (és ki is jön) akkor is, ha csak bágyadtabb a kutya.

Tehát aki itt kérdez az tuti szaporító. és az, hogy ez ki is lesz hangsúlyozva, azért fontos,hogy mások,akik olvassák megjegyezzék a különbséget.

Nagyot fejlődött az állatvédelem az elmúlt 10-20 évben. És csak nagyon határozott módszerekkel lehet továbbfejlődni. Hiszen rendgeteg ember gondolkodását kell megváltoztatni.

És itthon még csak szelídek vagyunk.Nézz meg egy német műsort, ahol kamerával odamennek a hobbiszaporítókhoz (nem kutyagyár, csak hobbiszaporító) és a tévében hülyézik le. Ilyen itthon (még) nincs.

2011. máj. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
54%

"nos én szaporítótól vettem a kutyusomat, nagyon nagyon kedves volt, segítőkész, imádta a kutyusait, a legjobbat adta nekik, a kicsit szépen, szeretetben fejlődtek"


Eddig nálam is stimmel, még a kapcsolatot is tartjuk. Nagyon izgult ő is, mindkét műtétnél, amikor az örökletes betegségeit hoztuk rendbe, de fel semmerült benne, hogy akkor talán ezzel a párral nem kéne tovább tenyészteni... Ez az a típus, aki jóindulatú, de tudatlan, és így mégiscsak ártalmas a fajta állományára nézve.


Egyébként én valahol örülök, hogy ugyan most még gyerekes stílusban, de a következő generáció már eggyel ép eszűbben gondolkodik, mint a miénk, és csak remélni tudom, hogy nem csak a szájuk jár, hanem példamutatóan is kutyáznak. Majd ha kicsit nagyobbak lesznek megtanulják árnyaltabban látni a dolgokat, udvariasabbnak lenni, megadni a tiszteletet az ismeretleneknek is, elvégre ők is emberek. De talán az alap gondolkodásukba már beivódik valami, és tesznek arról, hogy valamicskét javuljon az állattartási kultúra itthon.

2011. máj. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Az a baj h nem javul a helyzet.Ha az én genereciómat nézem a baráti és ismerős társaságomat (a kutyásokat leszámítva) sajnos semmivel sem jobb helyzet mint pl a nagyszülőknél vagy idős rokonoknál , sz4r kaját kapnak a kutyák össze-vissza elletik pl. a macskákat tárgyként kezelik az álatokat stb-stb.
2011. máj. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Azért változott a helyzet. a 10-20 évvel ezelőttihez képest megszázszorozódott az ivartalanítások száma.

Igen lehet, hogy a falvakban még nem természetes. De a városokban és elővárosokban az "értelmesebb" emberek körében már az. én ahová kutyásokkal járok sétálni 2 féle kutya van, champion tenyészkutya és ivartalanított kedvenc. Pedig azoknak is a nagy része törzskönyves.

Ha megnézem,hogy ma az emberek nagy része elborzsd,ha kiscicákat vízbefojtanak, míg 20éve ez volt a "normális" eljárás a a nem kívánt szaporulattal.

Menni fog ez, csak lassan.

2011. máj. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Akiteki ***** válasza:

Szerintem meg rosszabb a helyzet, mint 15-20 vagy még több éve volt.

Divat lett kutyát tartani, mindenkinek kutyája van, akár el tudja látni megfelelően, akár nem.

Ehhez képest természetes, hogy több az ivartalanítás, ha arányaiban több is, mennyiségre még mindig több a szaporodásképes kutya. A menhelyek, sintértelepek folyamatosan túltelítettek, ilyen sem volt régen.

30 évvel ezelőtt még nagy utánajárással tudtam egy ismerősömnek szerezni egy kis keverékkutyát, most már nem tudok úgy végigmenni egy külvárosi utcán, hogy ne találkoznék 3-4-gyel.

Amikor az első kutyámat vettem, az újságos egy expressz újságot nyomott a kezembe. Egyetlen eladó kutya sem volt benne. És most?

Egy tenyésztőre jut kb. 10 folyamatos és 5 alkalmi szaporító.

Az állattartási morál a béka s...ge alá süllyedt. Gyerekkoromban (ami már jó rég volt), még megbecsülték falun a kutyát, mert feladata volt. Őrizte a házat, a nyájat. Nagyanyám két kis keveréke bejöhetett a házba, éjjel pedig vigyáztak az ingázók otthagyott kerékpárjaira. Manapság ki vannak kötve láncra és néha vetnek neki valami kaját.

A városban sem jobb a helyzet, az összes plázacicának kell egy yorki mini méretben, a nagymamiknak meg westi. És mindezek lehetőleg szukában, hogy egy kis keresetkiegészítés is legyen. Ha megunják, hogy naponta sokszor le kell vinni, akkor mehet ki az utcára, lehetőleg kocsival jó messzire, nehogy hazataláljon.

Hát ezért vagyunk idegesek.

2011. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nagyon ritka az olyan kérdés, amit tényleg tenyésztő tesz fel a tenyésztéssel kapcsolatban. Egy tenyésztő nem fog olyan alap dolgokat megkérdezni vadidegenektől, amit nemhogy egy tenyésztőnek, de még egy kezdő kutyatartónak is tudnia kellene. Szóval már a kérdésből lejön, hogy szaporító az illető, miután leszólják néha odaírja a kérdező, hogy megvan a tk, tenyészszemle, szűrések, holott ez nem igaz.

Ha mutatsz nekem ilyen kérdést, akkor elfogadom.

2011. máj. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ez volt ilyen kérdés, amiről a kérdező eszébe jutott sztem: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1756471-az-el..


És ez speciel nem egy gáz kérdés egyrészt, másrészt meg ha szaporító lenne, akkor is feleslges lenne itt már bármit nyomatni, elvégre a kiskutyák már világrajöttek, és oltatni akarja őket, úgyhogy erről se kell kioktatni akkor se,ha szaporító.

2011. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Igen! Ez volt az. Egy igazi,mocskos kutyaszaporító nem fog az oltásról érdeklődni. Az meg,hogy valaki hall egy olyat,amilyet eddig nem,és kíváncsi,hogy más is hallotta-e, szerintem azt sem zárja ki,hogy tenyésztő legyen.
2011. máj. 9. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!