Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám mindent megeszik,...

A kutyám mindent megeszik, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Fél éves kistestű kutyám minden létező dolgot megeszik, amit nem szabadna. A lakásban is és séta közben is, ebből adódóan elég gyakran szokott hányni... Ha észrevesszük, hogy valamit eszik, akkor megpróbáljuk elvenni tőle, kiabálunk vele hogy FÚÚJJJ, de ő ezt játéknak veszi szerintem, elfut vele és hamar lenyeli, nehogy el tudjuk venni. Séta közben is hiába rángatom a pórázt, ő annál gyorsabban nyeli le, nehogy elvegyem. Már sokmindent próbáltunk, de valahogy semmi nem jön be.

Mivel tudnám leszoktatni erről?


2011. máj. 9. 13:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Vigyél magaddal mentolos fogkrémet, fogkefét, és ha valamit benyel, utána elő a fogkrémet,fogkefét, bele a szájába. Párszor eljátszod, le fog szokni róla.
2011. máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sétánál tegyél rá szájkosarat.

És türelmesen és rendszeresen tanítsd, hogy ami a szájába van, azt engedje el, adja oda, vagy dobja le.

Kutyasuli!

2011. máj. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
ugyanez a gondom a szintén fél éves terrieremmel, amúgy engedelmes póráz nélkül is jön mellettem, de mindent felporszívózik ami az útjába kerül az utcán, és mivel tudja hogy nem ezt nem szabad, ezért szalad vele - kocsi elé, úgyhogy visszaraktam rá a pórázt, és így tudom fegyelmezni, állandóan figyelem, és ahogy felszív valamit, már fogom is a nyakócát, és ereszd parancs. leteszi, de megint újrakezdi..... lehet az a baj, hogy nincsenek rendesen tettleg fegyelmezve a kutyáink?
2011. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fél éves terrier még messze van a fegyelmezettségtől.

Veréssel csak rontasz.

Szájkosár van?

Ha nincs, szerezz be.

Idővel megtanulja amit kell, de egy kamasz mindig döngeti a határait ha ember, ha kutya.

2011. máj. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van szájkosár, de mire jó, úgy nem tanulja meg , ha rajta a kosár és nem is tud felkapkodni a földről semmit, és nem tiltom folyamatosan. Vagy rosszul gondolom?
2011. máj. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, rosszul gondolod.

Az ismeretlen kajaevésnek nagy veszélyei vannak.

Lehet és kell is az élelemmegtagadást gyakorolni, meg azt, hogy ami a szájába van, adja oda, vagy ejtse ki.

De olyannal, ami veszélytelen.

Sétáknál ehet olyant, aminek műtét lehet a következménye, vagy esetleg a kutya élete.

Én nem rizikóznék ezzel.

Aztán már ha idősebb és szófogadóbb lett, akkor lehet szájkosár nélkül is a séta.

Szerintem, de mindenki úgyis maga dönti el, hogy mit csinál.

2011. máj. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A probléma nem csak az utcán mutatkozik, hanem itthon is. Figyelünk, amire csak lehet, de például a múltkor egy leesett tűt talált meg. Most már egyre több helyre felér a kutyusunk, és semmit sem kímél. Bevált leszoktatási tanácsra lenne szükségem... :)
2011. máj. 9. 23:22
 8/9 anonim ***** válasza:

Hasonló problémával küzdök (beagle-el:)). Mindent megeszik, amit talál és érdekes szaga van ( kaja, morzsa, kajászacskó, kajás szalvéta, régen egyszerű zsepiket is evett).

Nagyjából sikerült már megoldani, vagyis ha én veszem észre előbb, rászólok és nem eszi meg.

Gyakorolj vele élelemmegtagadást! Lepakolsz kaját a földre, úgy, hogy ő nem látja, aztán arra sétáltok, először rövid pórázon. Elkezd felé menni, te pedig úgy ráüvöltesz, hogy összepisilje magát. Ha ott hagyta, agyon dícséred. Ezt eljátszod még sokszor, a végén már póráz nélkül. Ha nem megy a kaja közelébe, akkor is dícséred folyamatosan.

Másik: Japán vacsora: leülsz a földre, lerakod a kis tányérkádat, és elkezdesz enni. Ha odamegy, elhessegeted (a hangoddal! ha úgy nem megy, lökd is el egy kicsit). A lényeg, hogy minden áron véded a kajádat. Ezt csinálod pár napig, aztán már nem eszel a tányérból, csak ülsz mellette. Aztán ott hagyod, arrébb mész, és figyelsz. Sosem ehet belőle! És mindig figyelj, hogy időben tiltsd le.

2011. máj. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon hasznosnak tűnik, elkezdjük akkor ezt a vonalat :)
2011. máj. 14. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!