Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megeszik a kutyám fülét!?

Megeszik a kutyám fülét!?

Figyelt kérdés
A német juhászomnak kikezdték a fülét a legyek, de már olyan szinten hogy folyik belőle a vér! :( Állatorvostól kaptam vmi zöld antibiotikumos sprayt de semmit se használ! Félek h megeszik a fülét, mert már hallottam ilyenről nem is egyről! Mit tegyek a kutyám fülére??
2011. aug. 15. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Sürgősen vidd vissza az állatorvoshoz, esetleg keress másikat.

2011. aug. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Máskor is előfordult már ilyen? Mondjuk előző nyáron, vagy ilyesmi? Akkor hogyan oldottátok meg? (ha meg tudtátok)


Én amúgy azt mondanám, hogy kössétek hátra a fülét gézzel... Ha mázlitok van, nem rázza le magáról.

2011. aug. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
A fülét nem eszik meg, de azért vérzik, mert nem törődsz vele megfelelően! Fürdesd meg, utána nem fogják piszkálni a legyek egy darabig, ha megint van rajta légy, megint megfürdeted, nekem bevált, az én kutyám magától belemegy a vízbe, ha lepik a legyek!
2011. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi oldódik meg azzal, ha gézzel hátra köti a fülét?
2011. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Talán az, hogy akkor nem tudnak rászállni a legyek, nem? Jesszus...
2011. aug. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Uh, hát könnyen lehet valamivel felsértette, a legyek meg be akarják köpni. Valami fertőtlenítővel ki kéne tisztítani és bekötözni rendesen.
2011. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bevált a neostomosan. Patikában lehet kapni, egy ampulla pár száz forint.


1 liter vízben felhígítod, beleteszed szórófejes flakonba ás átfújod a kutyát.

2011. aug. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi évek óta légyproblémákkal küzdünk, sok a haszonállat a környéken. :(

Állatkórházban vagy állatorvosnál lehet venni egy kenőcsöt, aminek fly stop a neve. Elég drága, de viszont nagyon jó és sokáig kitart.

Másik lehetőség, most én is ezt csinálom. Protect citromillatú szúnyogriasztó. Nagyon bevált!!

2011. aug. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! A kutyám Tisztán van tartva, FÜRDETVE van, de mivel itt is sok a haszonállat, rengeteg a házilégy! Nem sértette fel a fülét, elkezdték csípni a füle hegyét, most meg már a feléig véres. Tavaly nem volt ilyen gondom. Már próbáltam a fülbekötős módszert is, nem sokáig maradt rajta amivel lekötöztem :/
2011. aug. 15. 16:11
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A Scalibor nyakörv legyek és szúnyogok ellen is jó.

Vagy ott van a Federol sebolaj (nagyon büdös, ezt el fogják kerülni), és a Pansi spray. Próbáld ki valamelyiket.

2011. aug. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!