Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarvizslámat utcán elütötté...

Tündér rózsa kérdése:

Magyarvizslámat utcán elütötték, nem volt pórázon, autó pedig 80-nal jött, elhajtott, a kutyum pedig miután úgy láttuk, hogy az árokba esett, amíg az autóval voltunk elfoglalva, eltűnt. Kerestük órákig. Ki a hibás? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2008. febr. 15. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok bűntudtaot kelteni benned, de sztem ebben az esetben az elsőnek kellett volna lennie a kutyád ellátásának. Odamenni hozzá, megnézni, hogy hogy' van, történt- e nagyobb baja, orvoshoz vinni, ha kell stb. Sztem.
2008. febr. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Teljesen igazat adok az előttem íronak. Engem sem az autó érdekelt volna,hanem rohantam volna a kutyámhoz,hogy mi baja lett és vittem volna orvoshoz.
2008. febr. 16. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, a kutyával kellett volna először foglalkozni! Ki tudja, melyen sérülést szenvedett, ráafdásul valószínűleg ijedtében szaladt el. De a sérülése nem biztos, hogy megengedi, hogy vissza tudjon jönni. Az én kutyámat is elütötték egyszer, hál'Istennek semmi baja nem lett, de ő is elszaladt ijedtében, kb. 1 km-re találtam meg, addig szaladt, pedig kölyök volt még. Nem tudom, melyikünk volt jobban megrémülve! Hirdesd a tágabb környékeden, hogy elveszett, valószínűleg sérült, hátha egy jószándékú ember befogadta, vagy tudja hol van! Ha van a környéketeken menhely, vagy gyepmesteri telep, ott és nézd meg és szólj, hogy ha látják, vigyék be és értesítsenek!

Kicsi ugyan az esély, hogy meglesz, de én szorítok nagyon!

2008. febr. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Sajnalom,de felhaboritott ez az eljaras. Eloszor is a kutyamat mentettem volna. Azonnal orvoshoz kellett volna vinni,az csak masodlagos,hogy megtalaljam a gazolot. Aztan Feljeletest kellett volna tenni a rendorsegen ismretlen tettes ellen,elmondani azt ami a balaesetbol emlekezetunkbe maradt, es az o dolguk,hogy megkeressek a tettest.

Ha azt kerded ki a hibas en egyertelmuen titeket hibaztatlak: 1)mert egy forgalmas út mellett nem vigyaztatok elegge a kutyara 2)nem vittetek idoben orvoshoz,hiszen o egy baleset aldozata 3) Keresd meg a kutyat (ha meg él szegeny) es probald helyrehozni a baklovesedet!!!!!!!!!!!

2008. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3%

Ja lehet a kutyádat mentetted volna, de ilyen esetben te vagy a hibás. Ha egy porse törik totálra akkor is te vagy a hibás. Ha a kutya benne van a ház ,lakás biztosításában akkor biztosító kifizeti ,ha nem, neked kell kifizetned. Jól tetted hogy a kocsival foglalkoztál, mert ha nem az cserbenhagyásnak számít, és a törvény igen csúnyán bünteti. amúgy tök mindegy mennyivel ment a kocsi. ez ugyan olyan hogy mindegy hogy mennnyivel megy a motros ha te nem adsz neki elsöbséget akkor te vagy a hibás még ha a motoros 200 ment is.

szerintem ha nagyon súlyos a sérülése akkor elkúszott valami árokba ahol elpusztult. de nekem egyszer egy magyarvizsla keverékemet elütött az autó, apukám ölbe hozta haza, kb egy hétig haldoklott aztán 3 hónap után már jól volt, és semmi nem látszik rajta. apukám úgy volt vele hogy ´csak egy befogadott keverék kutya nem akart orvosnak fizetni. szóval lehet ha olyan helyre bújt még elökerülhet, de lehet hogy semmi baja csak sokkot kapott és elszaladt és elvesztette a szagot ami után nem talál vissza.szóval elég rossz hogy elvesztetted a kutyát de az még rosszabb ha esetleg a kocsinak ´nagy kára van és jó sok pénzt kell fizetnetek.

lehet biztosítást kötni kutyára (azt hiszem bele lehet foglalni ház biztosításba) és ha ilyen történik akkor a biztosító fizet.

2008. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
87%

Bár kicsit off, de az előttem szólóhoz: "te vagy a hibás még ha a motoros 200 ment is."

Ez cseppet sem igaz. Ugyanis van az észlelhető sebesség, ami felett a motorost is ki lehet hozni egyértelműen hibásnak. Ha pl. 260-nal száguld feléd, könnyen születhet olyan ítélet, hogy a motoroso a hibás. Off vége.

2008. febr. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, sajnos helyhiány miatt nem tudtam jobban kifejteni a tényeket(vagy még nem ismerem a rendszert).

Fontos dolgok kimaradtak:

1. egy vidéki város csendes utcájában lakom, itt történt az eset, nem forgalmas helyen.

2. az egész a pillanat töredéke volt, nehogy azt higgyjétek, hoyg percekig az autóval törődtünk, abban a pillanatban, ahogy elütötte az autó a kutyát, a kutyum az árokba repült,de abban a pillanatban el is rohant.

3. egész este 4 ember kereste.

4.jóhír: reggelre hazajött én imádott kutyám., túlélte,s mindent megteszünk érte.

5. engem az érdekelt volna, hogy mivel nem volt pórázon, ezért mindenképpen én vagyok a hibás?egyébként jólnevelt kutya, nem szokott rohangálni összevissza..meg szerettem volna keresni a tettest, ezért érdeklődöm, mit lehet tenni.

Mégegyszer köszönöm nektek a hozzászólásaitokat!

2008. febr. 16. 16:52
 8/12 anonim ***** válasza:
28%

A póráz miatt te vagy a hibás...no meg a gyorshajtásért a sofőr.De mivel tudod bizonyítani,hogy gyorsan ment.

Annak a típikus esete,hogy te mondjuk megittál egy sört,volánmögé ülsz,majd az elsőbbséget nem megadva belédhajt valaki.Te azért kapsz büntit,mert ittál,ő meg mert nem adta meg az esőbbséget,a biztosítók meg nem fizetnek senkinek.

2008. febr. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Muszáj még hozzászólnom!

Örülök, hogy meglett a kutyád és hogy jól van!

Reagálnom kell arra, aki szerint jó, hogy a kocsival foglalkoztál. Ha valaki elüt egy kutyát, akkor a törvény szerint valóban a kutya tulajdonosa a hibás. De ha elhajt, akkor egy gerinctelen gazember, aki szerény véleményem szerint állatkínzás bűntettét követi el, mert ő okozta a kutya sérülését (mégha nem is szándékosan, de minden bizonnyal észrevette!), és otthagyta szenvedni. Hála Istennek ebben az esetben nem lett baja a kutyának.

A mentalitása a kedves válaszolónak abból is látszik, hogy nem akartak állatorvost hívni a "csak befogadott, keverék" kutyához. Miért, ha nincs pénzbeni értéke papírra vetve egy állatnak, akkor már nem is szenved? Remélem, aki így gonolkodik, annak soha nem lesz se kutyája, se más állata!

Na, száz szónak is egy a vége, nem bírtam ki, hogy ne reagáljak, de nagyon örülök, hogy meglett a kutyád! Ezek után vigyázz rá nagyon!

Harmadik válaszoló (aki mindig harcos állatvédő marad)

2008. febr. 17. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8%

ja a tesóm csúnyán összetörte az autóját mert egy nyakörves de senki által nem ismert kutya elészaladt, meg is állt, de egy biléta sem volt a kutyán,aki persze elpusztult rögtön, na az ilyen kutyatulajdonosokat védd.(ja ez egy föuton volt)

amúgy tudod mennyibe kerül egy törött láb mütét a kutyának, mi nem akartuk ezt a kutyát hozzánk szegödött és apukám enni adott neki, de egy 30-40 ezres mütétet nem tudott volna kifizetni neki.

vannak realítások az állat szeretett között. felnöttként kéne erröl gondolkodni és nem ovodásként. mi emberek vagyunk az állatok állatok, ha akarunk egy állatot legyünk felelöséggel de tudjunk külömbséget tenni.

ha egy kutyának gazdája vagy akkor gondoskodj róla, az ellene nem tudsz tenni hogy az autosok ne menjenek gyorsan de arról igen hogy a kutya ne fusson az auto elé. persze egy köcsög az autos de te meg felelötlen ha a kutya elé ugrik.

a ´kobor macskßanak is adunk enni aki már évek óta nálunk lakik, de nekünk nem kell, így enni adunk a többit oldja meg ha beteg lesz nem fogjuk orvoshoz vinni, mert ha minden állatot befogadnánk akkor már állatkertünk lenne.

ha mi akartunk egy állatot,azzal már felelöséget vállaltunk érte ami azt jelenti hogy mindent megtettünk érte. ha egy kóbor állatot beviszel egy menhelyre ott úgy is egy idö után elaltatják, nagyon kevés talál gazdit. a kedves utolsó nagy állat védö majd nyitson ittegy topikot mikor totálkárra törte az autóját egy ilyen kérdéssel "karamboloztam egy kutya miatt , totálkár a kocsim, most ki fogja megfizetni a káromat?"

amúgy ´örülök hogy a kutya alökerült, remélhetöleg a kocsira sem kell fizetnetek,

De erre a legjobb megoldás ha biztosításba foglalod a kutyát is.

2008. febr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!