Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Reggel, majdnem elgázolt az...

Reggel, majdnem elgázolt az autó. Hibás vagyok?

Figyelt kérdés
reggel mentem a suliba,megálltam a zebránál, körülnéztem. Elindultam. A felénél jártam mikor az autó elhajtott előttem,olyan közel volt hogy szinte súrolt,mégegyet léptem vona telibe talál és repültem volna:/ most akkor én vagyok a hibás? mikor szétnéztem egy árva lélek sem volt,erre...
2011. okt. 13. 12:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem te vagy a hibás, ha a zebrán vagy, akkor az autósnak kötelező megállnia és átengedni!
2011. okt. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem volt piros jelzés a gyalogosoknak, akkor nem vagy hibás.
2011. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Jogilag nem vagy hibás. De: azért ha zebrán mész át, akkor érdemes folyamatosan figyelni, hogy közben nem jön-e bármelyik irányból valami, nem csak zombimód menni előre.
2011. okt. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem zombiztam előre,rendesen síettem át és közben nézelődtem. De a kocsi nem is lassított le semmi:/ jelzőlámpa nincs ott,pedig több embert is már elütöttek annál a zebránál...
2011. okt. 13. 12:33
 5/16 anonim válasza:
64%

Biztos, hogy nem te vagy a hibas. Akkor is koteles megallni, ha meg le sem leptel a zebrara. De a zebran elutne termeszetesen az buncslekmeny szerintem.

Nagyon szomoru, hogy ez van Mo.-on, a gyalogos fut az eleyeert, mikor neki van elsobbsege:(

2011. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok hibás, lassítania kéne a zebránál mindig, de hát ugye Magyarország, magyar közlekedési morál. Ausztriában ilyen nem nagyon fordul elő.
2011. okt. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:35"


Ezt rosszul tudod! Akkor nem vagy köteles megállni ha még le sem lépett a zebráról a gyalogos!


Akkor vagy köteles megállni ha csak 1lábujja is érinti a zebrát! :)


Szerinted akkor hányszor megállhatnánk a zebránál?? valaki csak bámészkodik ott,van aki várja az ismerősét (sajnos én is voltam egyszer olyan "hülye" hogy a zebránál álltam meg mivel csak onnan látott az ismerősöm,hova is kell jönni,közben integethettem azoknak az autósoknak akik már elfelejtették a forgalmi vizsgájukat,hogy menjenek már,nem léptem le)! :)

2011. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
80%

Nincs igazad.

[link]

Attol, hogynem ismered a kreszt es az uj kresz szabalyokat, ugyanugy felelos leszel, ha nem allsz meg es elutsz valakit. Meg kell allni, ha a gyalogos meg a jardan all, de latszik, hogy at is akar kelni. Ez a szabaly, de hogy hanyan nem ismerik es hulyenek nezik azokat, akikmegallnak, az mar mas kerdes.

2011. okt. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

"Attol, hogynem ismered a kreszt es az uj kresz szabalyokat, ugyanugy felelos leszel, ha nem allsz meg es elutsz valakit. Meg kell allni, ha a gyalogos meg a jardan all, de latszik, hogy at is akar kelni. Ez a szabaly, de hogy hanyan nem ismerik es hulyenek nezik azokat, akikmegallnak, az mar mas kerdes."


Ha már jogszabályra hivatkozol, akkor azt konkrétan tedd (pl. legalább egy paragrafus-számmal), mert ez a belinkelt (3 évvel ezelőtti!!!) tervezet teljesen alkalmatlan az álláspontod alátámasztására! A KRESZ rendelkezései között én nem találtam semmi arra vonatkozót, amit feljebb előadtál. De adj egy leckét nekünk tudatlanoknak jogszabályismeretből, és idézz egy ide vágó részt a KRESZ-ből!

2011. okt. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem az vagyok akit osztottatok, de amúgy is linkeltem volna a jogszabályokat, utálom a meddő vitát.

Tessék:

[link]


"

III. RÉSZ


A gyalogosokra és a járművek utasaira vonatkozó szabályok


Gyalogosok közlekedése


(6) A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti.


.....


(7) A kijelölt gyalogosátkelőhelyen áthaladó gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van. Ugyancsak elsőbbsége van - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad. A megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművekkel szemben azonban a gyalogosnak elsőbbsége ezeken a helyeken sincs.


(8) A gyalogos olyan helyen, ahol a járművekkel szemben elsőbbsége nincs, mielőtt az úttestre lép, köteles meggyőződni arról, hogy áthaladásával a járműforgalmat nem zavarja. Nem léphet az úttestre, ha a jármű olyan közel van, hogy annak zavarása nélkül az úttesten átmenni nem tud.



Magatartás a gyalogosokkal szemben


43. § (1) Kijelölt gyalogosátkelőhelyen a járművel a gyalogosnak elsőbbséget kell adni. Útkereszteződésnél a bekanyarodó járművel - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - elsőbbséget kell adni a gyalogosnak, ha azon az úttesten halad át, amelyre a jármű bekanyarodik.


(2) Azt a helyet, ahol az (1) bekezdés értelmében a gyalogosnak elsőbbsége van, a jármű vezetőjének csak olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármű vezetője az elsőbbségadási kötelezettségének eleget tudjon tenni. A jármű vezetőjének a kijelölt gyalogos-átkelőhelyet csak fokozott óvatossággal és olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a járművel, amennyiben szükséges, a gyalogos átkelőhely előtt meg is tudjon állni.


(3) A kijelölt gyalogosátkelőhely előtt megálló vagy forgalmi okból álló jármű mellett meg kell állni és továbbhaladni akkor szabad, ha a vezető meggyőződött arról, hogy azt a gyalogosok elsőbbségének a megsértése nélkül megteheti.


(4) A vezetőnek fokozottan ügyelnie kell az úttesten


a) villamos megállóhelynél levő járdasziget és az ahhoz közelebb eső járda között áthaladó gyalogosok, a menetrend szerint közlekedő járművek megállóhelyéről az úttestre lelépő gyalogosok, az autóbuszra felszálló és arról leszálló gyermekek, továbbá


b) egyedül vagy csoportosan haladó (áthaladó) gyermekek, a koruk, testi fogyatékosságuk vagy más ok miatt saját biztonságukra ügyelni felismerhetően nem képes személyek


biztonságának a megóvására.

2011. okt. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!