Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tehát, látod egy kereszteződés...

Tehát, látod egy kereszteződésben, hogy jön egy autó, az letér, de mögötte nem látod az autót és elüt (igaz nincs zebra, de régen volt! ) (Festetnének igazán fel egyet! ) és az autó 40-50-nel halad, akkor én vagyok a hibás?

Figyelt kérdés
és elméletileg még előzött is!
2010. dec. 12. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szóval.

Jön egy autó aki bekanyarodik, és nem keresztezi az utad ezért átmész az úton, de a mögötte haladó elüt aközben, hogy kikerüli az éppen lekanyarodó autót sávváltással?


Akármennyivel halad, ha zebra van ő a hibás, perelheted!

2010. dec. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
kanyarodó járművel szembe a gyalogosnak van elsőbbsége akár van zebra akár nincs (ha már leléptél). ha egyenesen jött akkor a te hibád bár így eléggé nehezen tudom elképzelni az elütést, igen gyorsan kellene letérnie a másiknak előle. ugyanakkor az is benne van a kreszbe hogy ha leléptél akkor egy veszélyhelyzet alakult ki azt meg a vezetőnek kötelessége elhárítani. majd a bíróságon kiderül. azt se felejtsük el, hogy a zebra nem attól függ, hogy fel van-e festve hanem attól, hogy tábla jelzi-e
2010. dec. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Inkább rajzold le.
2010. dec. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mostmár érthetőbben írtad le, de még mindig te basztad el.
2010. dec. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Jó lenne egy rajz,de az én elképzelésem szerint te vagy a hunyó..Ha jól értem,te az egyenesen haladó autó útját keresztezted.Ha nincs zebra,ott az autónak van elsőbbsége!Ha a kanyarodó autó ütött volna el azon az úton,amelyikre bekanyarodott,akkor az autós a hibás.
2010. dec. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

kössz aki azt írta ,hogy nem én vagyok a hibás ,annak aki kérte hogy rajzoljam le sajnálom de nem tudom,vagyis le tudom nem tidom leírni.És aki azt írta hogy én vagyok a hibás ,annak nincs igaza,már bocs.

Tina

2010. dec. 16. 14:25
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Jön egy autó egyenesen. Nincs zebra. Az, hogy régen volt, baromira nem számít, most nincs. Milyen jogon lenne a sofőr a hibás azért, mert egy csitri hirtelen kilép elé és nem tud megállni?
2010. dec. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha lekopott a zebra az útról,és nem látszik, az nem baj (illetve dehogynem baj, újra kéne festeni!!!), ettől függetlenül táblának jeleznie kell a gyalogosátkelőt.


Ha nincs zebra, akkor a gyalogos ne kószáljon az úttesten!!


Viszont, az autósnak is szabály, hogy úgy válassza meg a sebességet, hogy bármilyen hirtelen felbukkanó akadály előtt meg tudjon állni!

2010. dec. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Téglás közepén van 4 zebra de azért ne mászkáljon már el oda az isten adta messziről mindenki.én is onnan elég messze vagyok és hát siettem vissza a suliba.de én nem olyan vok hogy nem is nézek szét csak úgy elindulok.de a lekanyarodó autót még láttam de a mögötte lévőt már nem mert takarásban volt.és elcsapott .de 40-50-nel menni ott nem igen szabad.és elméletileg még előzött is.

na mindegy .kössz a választ!

Tina

2010. dec. 18. 16:51
 10/16 A kérdező kommentje:

És valahol pedig át kell menni.

Tina

2010. dec. 18. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!