Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan vehető észre, hogy...

Honnan vehető észre, hogy hibás az autó hátsó teleszkópja és mik lehetnek a következményei ha nem cserélem ki idejében?

Figyelt kérdés
A múltkorában arra lettem figyelmes, hogy amikor többen ülünk az autóban és rossz úton gödörbe hajtottam, hogy mintha valaminek nekiütődött volna az autó hátsó része. Barátom a vonóhorogra nehézkedett és könnyen lenyomta az autó hátsó részét és utána az autó hátsó része szerinte túl könnyen mozgott fel és le. Szerinte a teleszkópokat ki kell cserélni.
2011. jún. 13. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy túl könnyen mozog fel-le az autó hátulja, nem a lengéscsillapítók bűne. Ezért a rugók felelősek. A lengéscsillapítók fáradását úgy lehet legkönnyebben észlelni, hogy hirtelen meglököd lefelé az autó hátulját. Ha szépen visszaáll szintbe, nincs gond, de ha csak 2-3 lengés után találja meg a helyét, akkor a lengéscsillapító csereérett.

A hibás csillapító nem csak tengeribetegséget okozhat: a folyamatos lengés ráncigálja a futómű alkatrészeit (elsősorban a bekötési pontok és a szilentek fáradnak el), illetve az úttartás is bizonytalan, mert a kerék nem mindig éri a földet, könnyebben elpattog. Ezért aztán az oldalirányú erőket nem veszi fel elég jól, hamarabb kitör a hátulja, illetve kisebb a hátsó fékerő, mert több időt tölt a levegőben a hátsó kerék (olyankor meg nem nagyon fékez).

2011. jún. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ. Valóban csak 2-3 lengés után áll be a helyére.
2011. jún. 13. 13:53
 3/3 Atyec válasza:
Az előttem válaszoló korrektül megfogalmazta a választ. Annyít tennék hozzá, ha ez az első futóműnél fordul elő, akkor un. kagylós kopást lehet észlelni a két első gumi külső felületén. Illetve 75-85 /kb/ km/h sebességnél ütemesem rezegni kezd a kormányod.
2012. máj. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!