Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség mudi és a...

Mi a különbség mudi és a Hrvatski ovcar között? Tök olyan, mint a mudi. Olvasni, hogy talány ugyanazon fajta. No meg a juhász-és pásztrokutya elnevezés. Ki érti ezt?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom,hogy a pásztorkutya nagytestű és az állatokra vigyáz míg a juhászkutya kisebb és az állatok terelése a szerepe.Hajtókutya,terelő kutya?

Mégis olvasom a Mudinál,hogy pásztorkutya.

Akkor a Kaukázusi juhász miért juhász ha nem is terel?


2009. márc. 10. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%

Ez egy elég buta kérdés, mert a mudi az egy magyar kutya a másik pedig egy horvát.

Ez hasonló kérdés, mintha azt kérdeznéd, hogy mi a különbség a jonathan alma és az idared között.

Javaslo ma kutyák és tények című könyvet.

2009. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én meg azt olvastam,hogy állítólag(vannak olyan nézetek)ugyanazon egy fajta a kettő.

Csak az a dráva tulsó oldalán van.

Az FCI-nek jó ha több fajta van.Az nem baj ha országonként másképp nevezik.

Egyesek a kuvszt, a tátrai hegyikutyát meg a szlovák csuvacsot is egy fajtának tartják. Nagy területen leszórva némi különbségekkel,de akár egy fajta is lehetne.

Széthullott Jugoszlávia és érdekes módon mindegyik országnek lett külön pásztorkutyája.Amik rettentően hasonlítanak egymásra.

2009. márc. 10. 21:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Az horvát a Mudi meg magyar! A horvár CSAK FEKETE színben engedélyezett (így tudom, én csak a mudit ismerem jól), a Mudi pedig SOK színben! Pl. fekete, fekete cifra, barna cifra, fakó, fehér, izabella, barna, hamvas stb. Ez EGY nagy különbség szerintem. Ezen kívül azt olvastam róla, hogy rövidebb a teste mint a Mudinak. Megengedett hogy a füle ne álljon fel teljesen (ezt is olvastam), a Mudinál NEM. A magassága és a súlya tágabb határok között van mint a Mudié.
2009. márc. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok megint, és már ne is haragudj, de a másik kérdésed szerintem töki felesleges... Nem mindegy hogy pásztorkutya, vagy juhászkutya? Van egy fajta, és az vagy terel, vagy "őriz a farkasoktól"... Egyébként meg mi járunk a Mudikkal terelni, és ott elég sok PÁSZTORKUTYA is terel. Pl láttam kuvaszt meg komondort is, Nagyon jól csinálták, és egyéb külföldi fajtákat is láttam... A régi leírásokban is olvastam amikor a kuvasz TERELÉSI MÓDSZERÉRŐL mesélt az író. Egyébként meg most megnéztem a horvát juhászkutyát (már régebben is láttam képen), és mint nem laikusnak azonnal szembetűnő, és ha nem tudnám, hogy milyen fajta, akkor is gyanakodnék már, hogy ez nem lehet Mudi.
2009. márc. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megint én vagyok. :D Tovább nézegettem a képet, és az első ami rögtön szembetűnik az, hogy a szőre más mint a Mudinak. Emellett csonkolják a farkát a leírás szerint. A Mudiét viszont nem (ez azt jelenti, hogy nincs standardban, viszont gyakran megteszik.) DE a Mudinál sokszor születnek farkatlan vagy csonka farkú kiskutyák. Sokkasl nagyobb százalékban, mint a többi fajtánál. A mi egyik ötös almunkban kettőnek volt csak farka. És ezt, mint tapasztaltam, elég stabilan örökítik.
2009. márc. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látom itt a legtöbb válaszoló még nem találkozott horvát juhásszal élőben... Kinézetben lehet, h hasonlít a mudira - bár az már képekről szembetűnő lehet, h a faroktartásuk teljesen más valamint a marmagasságuk is nagyobb. Az sem igaz, h csak fekete színben vannak - csupán az a leggyakoribb. Pl. létezik tan jegyes horvát is. Ellenben a legnagyobb különbség a jellemükben van. A mudi érzékenysége nyomokban sem található meg a horvátokban.


Aki szeretne élőben horvát juhászt látni az látogasson ki szombaton Szigetszentmiklósra, ahol agility verseny lesz és Maygarország néhány horvát juhászából egy tuti ott lesz :o) Ott aztán mindenki megtapasztalhatja élőben, h tényleg csak nagyon távoli rokonság fedezhető fel a két fajta közötti jellemvonásokban.

2009. márc. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első kivételével én írtam a válaszokat, és tényleg nem láttam horvát juhászkutyát, de legalább utána olvastam, és ha jól látom, akkor nem írtam semmi valótlant... Mellesleg azt is olvastam, hogy csak feketében engedélyezik, és nem is valami amatőr helyen, szóval. A többi szerzett infomációmmal is baj van? Én is azt írtam, hogy első ránézésre kitűnik, -hogy ha valaki Mudinak mondaná-, hogy itt valami nem stimmel... Mivel én már hallottam a horvátról is, így a magam nevében: rögtön eszembe jutna... Azt nem tudom te rossz értelemben mondtad-e a mudi érzékenységét. Nekem nyolc éve vannak mudijaim, és mondhatom, hogy csak "rám érzékenyek. Kajára, eseményekre, kutyákra, betegségekre nem! Ja és még megsértődni sem láttam az enyémeket... Szóval a Mudi egy nagyon erős kutya... ha így értetted az érzékenységet...
2009. márc. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Csak össze ne vesszetek.

Én nem találtama horvát kutyáról rnedes leírást azért kérdeztem.Viszont a mudinál már olvastam,hogy talán az ottani megfelelője. Talán egy fajta.

A mudinál is a fekete a leggyakoribb.nem?

2009. márc. 11. 20:47
 9/12 anonim ***** válasza:
A Mudi nem talán hanem egy fajta! És igen, a fekete a leggyakoribb színe, de ez nem jelenti azt, hogy többi színnek kevesebb értéke lenne, vagy később alakult volna ki. Mert amikor leírták a fajtát akkor sokkal több színt jegyeztek be, amik ma megint szabályosak lettek...
2009. márc. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy a Mudi egy fajta! tetszik is.

A talánt arra értettem,hogy egy fajta lehet talán a kettő.

A cifra legszebb

2009. márc. 12. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!