Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit költetek havonta a...

Mennyit költetek havonta a kutyáitok etetésére? Milyen fajta?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mi érné meg jobban: Olcsóbb kaja +főzök neki / drágább táp.

Melyiket eszik szívesebben?


2011. máj. 10. 11:04
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
0%

Kérdezőnek meg válasz:

a kutya etetése nem a fajtától függ.

Hanem a testmérettől, a kortól és az életmódtól.

2011. máj. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

Igenis! Elnézést!

(Azért tettem fel a kérdést, hogy nálam tapasztaltabbaktól hasznos tanácsot kapjak, nem feltétlenül leosztást)

2011. máj. 10. 12:12
 13/47 anonim ***** válasza:
Nekem francia bulldogom van, 13 kg-s; én csak tápot adok neki (Veteranian Royal Canin) mellette préselt marhabőrt kap rágcsának és jól kiszárított kenyeret fogtisztítónak, így összesen kb. 5000 forintban van havonta.
2011. máj. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:

2 kutyám van, egy tacskó, meg egy növendék erdélyi kopó.

Josera prémium tápot esznek. a tacsi a 20kg-os-at (8700Ft) kb 6-7 hónap alatt eszi meg, mert ebből jóval kevesebb kell neki mint a rossz tápokból. Emellé általában konzervet kapnak h jobb szaga legyen, meg kb 2hetente főzök húst egy kis rizzsel meg répával. A konzervből nem veszek prémiumot,ugy vagyok vele, hogy a tápból jót, hogy meglegyen minden ami kell, de változatos is legyen. A tacsi egy hónapban kb 4 db 1240g-os konzervet eszik meg egy vagy 1300Ft. Amit főzök csak neki 2 hetente azis kijön 1000resből. (plusz a térdére rak zöldkagylókivonatot,ami jó drága...).

A 14,6 kg erdélyi kopó növendékem kb 2 hónap alatt eszi meg a 15kg-os (12000Ft) tápot, ő is megeszik 4 ddb gagyibb konzervet bár nem tom pontosan, mert ugyanazt kapják, de 8-9 tuti fogy egy hónapban, de az sem nagy összeg. SZtem az ő havi 2 főtt kajája 1500Ft.


Szerintem a jobb táppal (sok van josera,dog chow..) olcsóbban kijössz, mert kevesebbet esznek mint pl a chappíből, az én véleményem szerint nem lesz bajuk az olcsó konzervtől csak többet nagyvécéznek. Ehhez meg csak akkor kell főzni ha van időd, türelmed, de nem árt az tuti.

Nekem a tacskó összeségében kajában nem egy összeg:kb. 3000 Ft (prémium táp, gagyi konzerv, szín hús+rizs+zöldségek havi 2szer).


A kopó növendékként, de sztem nagy korában sem lesz számottveően több: kb 6500ft

(prémium táp, gagyi konzerv, szín hús+rizs+zöldségek havi 2szer).

2011. máj. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:40


nekem is kopóm van.neked melyik változat.Enyém a hosszú lábú,és annyit tud enni,hogy az hihetetlen,konkrétan "amnéziás" 5 perc után elfelejti h evett :D:D:D:D. 10 hónapos és 23 kg.

2011. máj. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 Akiteki ***** válasza:
100%

Teljesen igazad van, csak az a gond, hogy prémium magyar táp nincs. Néhány éve volt ilyen, egy csomó kiállításon meg is jelentek vele, nagyon jó is volt. Aztán ez is jó magyar módra meghalt, mert a tulajdonosok összevesztek, az egyik, akit kirúgtak a cégtől, injekcióval vizet nyomott az összes zsákba, amik mind megpenészedtek. Én is vettem egy ilyet, mikor reklamáltam, akkor mesélték. Tönkre is ment a cég benne.

Most megint van egy nagyon jó minőségű magyar táp, megadogfood a neve, csak sehol nem árulják, a házhozszállítás meg még elég bizonytalan.

2011. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
Hú de nem szimpi ez a mega, pedig tök megörültem, hogy végre valami magyar. Tepertős, meg kolbászos, meg fokhagymás? Olyan mintha chipsek lennének. Százalékos arány az összetevőkről meg nincs.
2011. máj. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 Akiteki ***** válasza:
A honlapon nincs, de a zsákokra rá van írva. Most néztem meg. A kölyöktáp pl. 32% fehérje és 11 % zsír. Nekem ezzel sikerült felhízlalni a whippeteket.
2011. máj. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:
Whippet... Sosem hallottam még róla :( Utána fogok olvasni :)
2011. máj. 10. 13:01
 20/47 anonim ***** válasza:

nekem is kopóm van.neked melyik változat.Enyém a hosszú lábú,és annyit tud enni,hogy az hihetetlen,konkrétan "amnéziás" 5 perc után elfelejti h evett :D:D:D:D. 10 hónapos és 23 kg.



Hasznos volt számodra ez a válasz?


Ha szerinted baj van ezzel a válasszal, jelentsd a moderátorok felé, a probléma megjelölésével! Kérlek csak olyan válaszokat jelents, ahol a válaszoló egyértelműen rosszindulatú vagy szabályzatsértő megjegyzéseket tett, azért ne jelents választ, mert nem értesz vele egyet (ezt csupán értékeld a lefelé mutató nyíllal). Előre is köszönjük segítséged!


Ez a válasz trágár

Ez a válasz provokatív, a válaszadó csak veszekedni akar

Ez a válasz rasszista

Ez a válaszadó értelmetlen dolgokat ír

Ez a válasz egy hirdetés

Ez a válasz más szempontból problémás



A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:43


Szia!


nekem is a hosszúlábú van!:)az a helyzet h a párom találta, a fene se gondolta hogy mi az. aztán nézte-nézte a doki, meg előkerült egy 2000.res kutyamagazin és a hosszúlábú e.k. miniben nézett vissza ránk!:)már szépen alakulgat, foltjai, alkata elvileg rendben, sztem vmi szaporítótól van.

ő is sokat enne, olvastam h falánkak, de először azt hittük mert olyan sovány,kóbor kutya volt.

most kersünk neki pesten hozzáértő szeméyt aki le tudja csekkolni h legalább tk híján 98%ban e.k e!:) ha nem akkor meg baromi élethű utánzat...:-)

priviben nem tudnánk beszélni?szivesen vennék pár tanácsot, mert neten mindehol ugyanaz a sablonszöveg van róluk, alig- alig irnak vmit. egy csomó fórum is kihült mára...

Ha tudnál "segíteni" csak pár tanáccsal, neveléssel az nagyon jó lenne!

2011. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!