Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy ne védje...

Mit tegyek, hogy ne védje ennyire a csontot?

Figyelt kérdés

Érdekes helyzet, alapvetően jó kutyus tényleg, és szófogadó. Egyedül egy dolog, ha csont van nála hozzá sem lehet érni. (vagy ha talál valamit magának)

Olyankor nagyon agresszív, ma a macska csak elsétált mellette miközben rágta a csontját, és neki ment a cicának.


Kis tesóm pár napja leejtett egy játék bogarat a földre, a kutya felvette, persze kis tesóm rögtön elakarta venni tőle, a kutya meg csaholt mint egy hülye, de nem harapta meg szerencsére.


Viszont még egy érdekes dolog, hogy ha a tájába kap ételt azt nem védi úgy, csak az ilyen kis "hurcolós szerzeményeit"


Érdekelne, hogy hogyan tudom erről leszoktatni, milyen módszerrel? Lassan egy éves Palotakutyáról van szó!


2011. máj. 10. 17:08
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Igen joggal mondhatjátok, hogy nem kell olyankor hozzányúlni. De, ha megint egy olyan szituáció adódik, mint öcsémmel, hogy véletlen valami miatt oda megy, miközben a kutya csontozik?
2011. máj. 10. 17:10
 2/17 anonim ***** válasza:

Dominancia probléma van,amit mindenképpen kezelni kell, mert nagy bajok lehetnek, főleg ha kicsi van a közelben.

Mindenképpen olvasd el ezeket vagy keress fel egy szakembert (kutyasuli stb)

*****

Vagy ugyan ide beírod, hogy Cesar Millan, kutyadoki néven találod meg. Azt is tudom ajánlani.

Ez pedig egy másik:

[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. máj. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszi, megnézem az oldalakat. Viszont.... csak Cesar Millan-t ne...:S:S meg van róla a véleményem, de ez nem ide tartozik.
2011. máj. 10. 17:23
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, ha valaki nem képes egy alig egy éves , sámli méretű kutyát kezelni, az ne minősítsen egy olyan embert sem, aki viszont képes bármilyen kutyát kezelni.

Egyszerűen nem kell semmi faxni. Ha morog, harap, megfelelő minőségű büntetés egy életre leszoktatja róla.

2011. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Utolsóé a pont!
2011. máj. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szerintem meg nem kellene minősíteni jó? Igen ezek szerint nem lett eléggé megnevelve, de mivel írtam is, hogy érdekes mert ezen kívül szófogadó és jó kutya, nem értem a "szerzeményeit" miért védi ilyen szinten.


Engem nem érdekel, hogy C.M. így meg úgy tud bánni a kutyákkal, nem csak ennek a Makinak a módszereivel lehet kutyát nevelni, ebben azért remélem egyet értünk... nem Ő az Isten.

2011. máj. 10. 17:30
 7/17 anonim ***** válasza:

ezek szerint más módszerekkel sem tudod megnevelni, hiszen neveletlen. Akkor miért tetted fel a kérdést, ha valaki segíteni akar, akkor az nem jó. Nem mondom, hogy ő az isten, de le tett már valami az asztalra és nem morgós tacskók egyensúlyát tette helyre, hanem komoly harcokra használt kutyákat.

Remélem valaki tud segíteni, és neki el is fogod fogadni a tanácsát, mert ezek szerint mindent tudsz a kutyák pszichológiájáról.

2011. máj. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Akiteki ***** válasza:
Kiveszed a szájából és addig nem adod vissza, amíg morog. Ennyi. Sok választása nem lehet, nem egy akkora darab, hogy meg lehessen ijedni tőle.
2011. máj. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

látom csak azt a részt olvassátok, amibe bele is lehet kötni... hát igen, Magyar emberek...


Azt nem olvastátok, hogy már harmadszorra írom, hogy ezen az egy dolgon kívül jól nevelt kutya mindent megtesz, amire utasítást kap. Épp ezért érthetetlen a dolog.


Természetesen elfogadom a tanácsaitokat, csak annyit kértem, hogy C.M.-t ne! Vagy csak együl ő tud megoldást nyújtani a problémámra? Nem hinném.....:)


Pl. aki javasolta a kutyasulit, megfontolom a dolgot.

2011. máj. 10. 17:40
 10/17 A kérdező kommentje:
csak ahhoz, hogy kivegyem a szájából le kellene szorítanom a fejét a földre, erőszakoskodni meg nem akarok vele, de végül is próba. Inkább ez, mint hogy így maradjon a dolog.
2011. máj. 10. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!