Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez lehet emlődaganat? Vagy...

Ez lehet emlődaganat? Vagy elképzelhető 1 hónappal az ivartalanítás után tejmirigy gyulladás?

Figyelt kérdés

Mielőtt leoltanátok, ideiglenes kutya, akit csontsoványan mentettek és nálam épül. Valószínűleg amíg használható volt szaporítottak vele. Az illetékes állatvédő szervezetnek is megmutattam a fotót, és jeleztem az aggodalmam, ők azt mondták, hogy vasárnap úgyis találkozunk, és akkor megnézik, hogy kell-e orvos, addig nagy baj nem lehet.

Szóval így néz ki: [link]


Ezek viszonylag kemény csomók az emlő alatt, a bőrbe, és a bőrtől nem, de hasfaltól el lehet őket mozdítani. Az előbb ahogy nézegettem, elkezdett spriccelni. Nem tejszerű, inkább nyirokváladék szerű áttetsző folyadék jött belőle, elég sok, kinyomtam amennyit tudtam, aztán lekezeltem betadinnal. A kérdésem, hogy valaki találkozott-e már ilyennel? Biztos, hogy ráér vasárnapig, vagy inkább vigyem el én orvoshoz ne várjak a szervezetre? Azzal kinyomom ártok neki, vagy nyomjam ki? Esetleg mit tudnék még tenni érte, hogy javuljon? Most van túl egy antibiotikum kúrán is, egy hete voltunk legutóbb orvosnál, ő nem vette észre, de akkor még én sem.


2011. máj. 10. 19:11
1 2
 1/16 Akiteki ***** válasza:
Az én kutyám emlődaganata pont így nézett ki. Sajnos inkább arra voksolnék. Főleg, hogy az ivartalanítás után jelentkezett. A tejmirigy gyulladás duzzadt piros és igen fájdalmas. Jól látom, hogy ez hátsó emlő? Akkor még esélyes lehet, hogy nem terjedt tovább. Inkább vidd el sürgősen, lehet hogy pont 5 nap alatt lesz áttétes.
2011. máj. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szia,

nem akarlak elkeseríteni, de ugye azt írtad, hogy:"viszonylag kemény csomók az emlő alatt, a bőrbe, és a bőrtől nem, de hasfaltól el lehet őket mozdítani. Az előbb ahogy nézegettem, elkezdett spriccelni. Nem tejszerű, inkább nyirokváladék szerű áttetsző folyadék jött belőle", de az én 11 éves cicámnak is pont ugyan ilyen volt a jobb alsó mellénél.

Pont ugyanilyen, csak picit kisebb csomóval vittem a orvoshoz. A doki megnyomta, és jött belőle ez az átlátszó nedv... emlődaganat volt. Megműtötte, -1 cici,(ennyi gond legyen) plusz ivartalanítást is kértünk. A műtőasztalon vette észre, hogy az EGÉSZ méhe tiszta ciszta volt... annyi volt benne, hogy az egész méhét ellepte... pedig én ezt kívülről nem vettem észre, sőt mondta az orvos is, hogy megtapogatta a műtét előtt a hasát, és ebből semmit nem érzett... gépre is rakta, mert így meghosszabbodott a műtét. Valószínűleg ebből a cisztás méhből lett aztán ilyen szövődmény ami a mellénél is kijött azt mondta, mivel a méhében hamarabb kialakulhatott.

Kihozta a műtét után és megmutatta nekünk azt a csomót a cicijénél. Szétvágta, és nagyon sok apró (mint a kis kukacok, persze nem az volt, csak én ahhoz tudnám hasonlítani)kis kemény összeállt szövet tornyosult fel a mellénél.

Mindenképp vidd el dokihoz, mert ahogy az én orvosom is mondta:"Ez tudjuk, hogy ott van, lehet hirtelen megnő, lehet nem fog, de eltűnni nem fog onnan." Én 21ezret fizettem, 18 lett volna a 2 műtét, csak ugye gépre kellett tenni. A mi orvosunknál 13-15ezerért műtötték volna csak az emlődaganatot, de ebben a varratszedés, és a gyógyszerek is benne voltak, plusz bármikor (éjjel-nappal) hívhattam, hívhatom. Nagyon vigyáztak a cicámra :).

2011. máj. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Akiteki ***** válasza:

Az én kutyámnál is megpróbálta az orvos az egészet kiszedni.

Meg is mutatta, hogy megfestette az egészet és a hozzá tartozó nyirokcsomókat is kivette, egészen addig amíg a festék eljutott. Mégis áttétes lett a tüdejére. Azt mondta, hogy főleg a mellső emlőnél fordul ez elő. Borzalmas volt.

2011. máj. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Igen, petefészek cisztát láttam már én is, meg cisztás méhet is. Tulképp én is cisztára asszociáltam rögtön. Most az esti sétánál konzultáltam egy sétáltatós baráttal, aki ember orvos, ő azt mondja, hogyha spriccel, váladékozik, akkor nem lehet rossz indulatú, illetve hogy a rosszindulatú az általában letapad a hasfalra. Igen, egyébként ez a leghátsó emlő.

Most jól rám hoztátok a frászt. Az a baj, hogy elvileg ugye az a megállapodás az alapítvánnyal, hogy én etetem, de az orvost ők fizetik. Ehhez képest a múlt héten is én vittem orvoshoz, én váltottam ki a gyógyszerét, mert ők még a nyákos hasmenéssel is húzták volna az időt, répás rizzsel, inkább elvittem. Persze meg se kérdezték mennyi volt. Az még persze nem gond, számoltam azzal, hogy hazahozhat egy kennelköhögést, vagy akármit és akkro a sajátomat is kezeltetni kell, de egy műtét már nem fér bele, vagyhát nagy lemondások árán.

Egy vizsgálat mennyi lenne? Gondolom az orvos se tudja ránézésre megmondani, hogy ezt most műteni kell vagy sem :(

De azt se bírnám ha az én lelkemen száradna.

2011. máj. 10. 21:10
 5/16 Akiteki ***** válasza:

Nem biztos, hogy le van tapadva, a kutyáknál akár másképp is kinézhet, mint embereknél. Meg ha ilyen könnyen megállapítható lenne, akkor miért is csinálnának vizsgálatokat?

Csak biopsziával lehet megállapítani.

Én 10 ezret fizettem érte két és fél éve + utána a műtét.

De mindenképpen ki kell vetetni, akkor egyszerűbb nem szurkálni.

Van papírotok róla, hogy az orvost fizetik? Gondolom ideiglenes befogadó vagy.

Én az orvosnak megmondanám, hogy a menhelynek küldje a számlát. Persze lobogtatnám neki a szerződést.

2011. máj. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Akiteki ***** válasza:
Ja, és már az előbb is akartam, csak kimaradt: a menhely (vagy fajtamentők) gondolom nem állatorvosok és pláne ránézésre ők sem fogják megállapítani. Ez tényleg csak kibúvó.
2011. máj. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Na ez a legnagyobb baj, hogy el se hoztam a szerződést, még ez oltási könyve sincs nálam... Úgy voltam vele, hogy mondták, hogy látta orvos, muszáj is volt látnia, mert két műtétet végeztek el rajta az utóbbi időben, mondták, hogy egészséges, én meg őket tök megbízhatónak tartom, nem szaroztam a papírmunkával. Egyébként az a baj, hogy ugye a saját orvosukhoz kéne vinnem ahhoz, hogy ők fizessék, tehát én az enyémhez tényleg csak azért tudom elvinni, hogy szemre diagnosztizáljon, annak meg nincs sok értelme. De tök igazad van, ez a vasárnap dolog nekem is csak időhúzásnak tűnik. Mondjuk azt is mondta az ember doki, hogy áttét nem öt nap alatt képződik, és ne aggódjam túl a dolgot. Franc essen bele, úgy szeretem ezt a kis hülyét, mintha a sajátom lenne, de nincs keretem arra, hogy sajátomként gondozzam... :(

Persze azt is értem, hogy ennyi kutya ellátása mellett nicns pénz minden apróságért orvosra költeni, meg mindent értek, csak a lelkem nem nyugszik, hogy itt szsuszog és lehet, hogy rákos :(

2011. máj. 10. 22:08
 8/16 Akiteki ***** válasza:

Nem alakul ki, de elindulhat a folyamat. Nekünk két hét kellett hozzá.

És 5 nap után sem fogják azt mondani, hogy ok, itt a pénz, vidd műtétre. Megértem őket is, nekik sincs pénz mindenre, minden szervezet ezzel küzd. De Te sem veheted el a családtól.

Az állatorvosoktól összeszedett információim megosztom: A hátsó emlők daganata általában a másik emlőre terjed. A mellkasi pedig a tüdő felé. Tehát ennyivel jobb helyzetben vagytok, nálunk sajnos a legfelső cicijénél volt.

2011. máj. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Viszont az a fura, hogy most, hogy kinyomtam, és azóta eltelt egy kis idő és gondolom megnyugodott neki, már semmi sem látható/tapintható rajta...

Nézd, most olyan mintha teljesen normális lenne:


[link]

[link]

2011. máj. 10. 22:19
 10/16 A kérdező kommentje:
Ja és rengeteg váladék jött belőle, egy egész szilvia kockát átitatott ahog nyomogattam. És pont úgy tűnt, mintha a kutyának inkább jól, mint rosszul esne, ezért is mertem kíntatni.
2011. máj. 10. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!