Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó-e kullancs ellen a szilva...

Jó-e kullancs ellen a szilva pálinka permet?

Figyelt kérdés
Egy német ismerősünk ajánlotta, hogy ő bizony nem Front Line-t hasnál kullancs ellen, hanem pálinka permettel fújja be a kutyát, és az elmondása szerint távol tartja a kullancsokat a kutyájától. Nem tudom van-e valakinek hasonló tapasztalata ? Vagy ha nem pálinkát használ e célra, akkor milyen más alternatívát tudtok ajánlani ?
2011. máj. 10. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehet, ő szereti a szilvát...:))

Az ilyen spriccelés addig tart, amíg le nem ázik a kutyáról. Ezt meg tudod tenni egy ampulla Neostomosannal is. Az még olcsóbb, mint a pálinka.

2011. máj. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Akiteki ***** válasza:

Úgy berúgnak a kullancsok, hogy nem tudnak csípni. :))))

A vilmoskörte nem jó, csak a szilva?

2011. máj. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Háát hogyne lenne jó idd meg és elfelejted hogy van a kutyádban kullancs...:D
2011. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Alternatíva a többi cseppentős szer, amivel hetente kell kezelni a kutyát, vagy a nyakörvek (a drágábbik fajtából), ami pár hónapig védi. Pálinkával ne fújogasd a kutyát, kész pazarlás, és nem vagyok benne biztos, hogy hatásos, sőt.
2011. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akiteki,Mézes vili jöhet?:D Erre a célra az almaecet is jó,én próbáltam,ugyan nem a kutyákra,csak a helyükre,de bevált.
2011. máj. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én nagyon irtózom a kullancsoktól és a kutyáimat is próbálom védeni. Havonta frontline cseppeket rakok rájuk, a doki a b vitamint ajánlotta, azt is kapnak és van egy nagyon jó fözet, ami távol tartja a kullancsokat: 1 liter vízben megfözök egy csomag rozmaringot, ezt hagyon állni egy éjszakán át, majd reggel leszüröm és egy kanál fehérbor ecetet adok hozzá. Hütöben tárolom és szükség szerint bepermetezem vele a kutyikat és magamat is. Próbáljátok ki :-)
2011. máj. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:

Én meg semmit nem szórtam a helyükre és az is bevált:)))

Mivel a kertünkben nincs kullancs, csak akkor szedhetnek össze, mikor sétálni megyünk. Az ellen meg hiába pálinkázom be a kutyát, legfeljebb a kullancs mellett néhány alkesz is rátapad a kocsma előtt elmenetkor :)))

2011. máj. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kicst komolyabbra fordítva a szót, azért ezt nem kéne...a pálinka amúgy drágább mint a csepp.

tessék 5000ft ért 6 hónapig tartó minőségi nyakörvet venni.Kiltix, scalibor (ez bolhára nem jó!!) vagy cseppet, ne frontlinet mert arra már immunisak a kullancsok. advantix, exspot stb

2011. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!