Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik a kutyák örökbef...

Hogyan zajlik a kutyák örökbefogadása menhelyről?

Figyelt kérdés

Elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Rögtön elhozható a kiszemelt kutya vagy nem?

Fizetni kell-e érte?

Több kutya elhozható-e egyszerre? 2 kutyust szeretnék

Tényleg kijönnek ellenőrizni a tartási körülményeket?

A szerződésben leírtak teljesítésén kívül egyéb teendő van-e?

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm! :)


2011. máj. 11. 09:34
 1/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Igen, általában azonnal elhozható.

Nem kell fizetni, de szívesen fogadják az adományokat, nekik is meg kell élni valamiből.

Nem adnak ki több kutyát, előbb egy kutyával bizonyítsd, hogy jó gazdija leszel.

Van, ahol kimennek, a legtöbb helyen csak ígérgetik.

Mi van a szerződésben?

2011. máj. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában két féle megoldás szokott lenni. Vagy odamész, és hozod is, vgay ideiglenesnél van a kiszemelt, és akkor kell egyeztetned időpontot, hogy meg tudd nézni. Vagy ha mondjuk még ivartalanítani kell, akkor kell várnod két hetet míg meggyógyul. Ha kölyök, akkor szerződésben vállalnod kell, hogy ivartalanítod.


Van amelyik menhely nem adja oda rögtön, hanem ők viszik ki házhoz és ilyenkor körül is néznek. Nem nyomoznak, csak megnézik, hogy tényleg bemehet-e a házba, ha ez volt a feltételük, jó-e a kerítés, stb.


Szerintem az, hogy két kutyát adnak-e egyszerre azon is múlik, hogy mennyire találnak megbízhatónak, szimpatikusnak.

2011. máj. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a feltételek változhatnak, ez a menhelyektől függ. Van, ahol csak azt kérik, hogy aki odamegy a menhelyre, legyen 18+ és ne legyen ittas stb. de általában komoly elvárásaik vannak. Megvizsgálják, hogy Neked mennyire megfelelő a kutya és fordítva, hogy ne járjon még egyszer úgy, ahogy most. Figyelembe kell venned, hogy a kutya melletted fog rehabilitálódni, ami elég sok türelmet igényel.

Nos kell-e fizetni. Van ahol azt mondják kérnek támogatást, az összegét te határozod meg. Azért 5-10 ezret illik adni.

Van, ahol azt mondják ki kell fizetni 10 ezer Ft-ot. Van ahol azt mondják ki kell fizetned az összes orvosi költségét beleértve az ivartalanítással, ami lehet akár 25 ezer Ft is, bár én ezt nem tartom szép dolognak.

Egyik ismerősömnek nagyon megtetszett egy menhelyen raboskodó vizsla (felnőtt volt 2-3 éves), és közölték vele, hogy 20 ezer Ft-ot kell érte fizetni. Ő tökéletes gazdája lett volna, de mégis úgy érezte, segíteni ment, nem fizetni.

Én is akartam egyszer örökbefogadni, úgy kivallattak, hogy el is ment a kedvem tőle. És úgy beszélt velem, mint egy tömeggyilkossal, akit felhívtam, hogy örökbe szeretnék fogadni.

De ez csak én sztorim

Aztán ugye van az, hogy ragaszkodnak, hogy ők viszik házhoz. Akkor kijönnek, körbenéznek, de nem kell megijedni, olyasmiket néznek, hogy az udvaron pl nincsenek-e törött üvegek a földön vagy megfelelő-e a kerítés, hogy nem disznóolban fogod tartani.

És igen ott a szerződés. Ember úgy fogadjon örökbe kutyát, hogy legyen tisztában azzal, hogy nem egy-két évre szól.

Nekem viszont személy szerint az se szimpatikus, hogy időközönként eljönnek és meglátogatnak, és ellenőrzik hogy tartom a kutyámat.


Minden tiszteletem az állatvédőké, de kéne valami egészséges egyensúly az elvakultság és az átlag ember között.


Amúgy nagyon rendes, hogy örökbefogadáson gondolkozol

2011. máj. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 nory0722 ***** válasza:
29%

Nálunk(Nyíregyházán) csak pár látogatás után hozható el a kutya. Kölyök kutyát azonnal odaadnak,idősebbet csak 1-2 látogatás után. Fizetni max az oltást kell (3ezer ft). Igen,nálunk ellenőrzik bizonyos időközönként a tartást(amit teljesen jó ötletnek tartok). Ha láncon tartod,annak nem örülnek,de első sorban azt nézik,van e friss vize,nem sovány vagy beteg e, megvannak e az oltásai(kötelező,veszettség ellenire gondolok). 2-t is el lehet hozni,de akkor pláne,hogy kölyköt ajánlok,vagy legalább olyanokat,amik egy kennelben vannak,jöl kijönnek. Próbálj meg olyat hozni,ami már eleve ivartalanított(legtöbb menhelyen már a kutyák 60 %a ivartalanított.


És csak támogatni tudom,hogy menhelyre menj,nagyon hálás kutyák,könnyen tanulnak,szeretik az ember közelségét. Persze ehez megfelelő tartási körülmények kellenek(nem tescos táp, legalább heti 3-4 alkalommal séta,játék...stb).

2011. máj. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt menhelye válogatja, mindig helyileg kell megkérdezni az örökbefogadás menetét.

Ahol én voltam, ott rögtön elvihetted, egy jelképes 5000 Ft-ot kellett fizetni (de ezért, csippezett, oltott, féregtelenített-bolhátlanított, szuka esetében ivartalanított kutyát kaptál), többet is vihettél, tényleg kimentünk ellenőrizni, az utolsó kérdés alatt meg nem tudom mit értesz, a szerződésben foglaltakat be kell tartani meg az állatvédelmi törvényt és viszlát.

2011. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1.) Ez menhelytől és állatmentési programtól függ. Bizonyos fajtamentéseknél (pl. Noé Állatotthon - bulldog mentés) az állatotthon viszi házhoz az örökbe fogadandó ebet, előzetes egyeztetés alapján.

2.) Nem hinném, hogy kell érte fizetni. Jelképes összeget, amivel a menhely további rászorult állatait segíted, hagyhatsz ott, biztosan nem fogják visszautasítani, hiszen nagyon sok az éhes száj.

3.) 2 kutyát is örökbefogadhatsz egyszerre. De az örökbefogadás előtt alaposan gondold át, hiszen onnantól a Te felelősséged minkét állat! Akár elmész nyaralni, akár beteg vagy, gondoskodnod kell róluk!

4.) Hogy kimennek-e ellenőrizni a tartási körülményeket, ez is az állatotthontól vagy esetleg az adott fajtamentéstől függ. Gondolj bele, hogy egy elveszett, kidobott állatnak milyen nagy lelki sérülést okoz a gazditól való megválás. Az állatotthonok, menhelyek dolgozói amiatt mennek ki házhoz, hogy megbizonyosodjanak róla, hogy pl. a kerítés ép állapotban van-e, nem tud-e kiszökni a kutya, stb, stb, stb. ezek apró dolgok, de fontosak.

5.)Egyéb teendőd nincs, csak felelősséggel nevelni az állataidat.


Egyébként nagyon szép dolog tőled, hogy nem új alomból szeretnél állatot magadnak, hanem mások által, rongybabaként eldobott életeket szeretnél megmenteni, és boldoggá tenni!

2011. máj. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy állatvédő egyesület önkéntese vagyok. Nálunk el lehet vinni azonnal a kutyust, mert csak ritkán van, hogy helyi lakos a gazdi jelölt, általában messzebbről jönnek. Egy oltás árát kérjük el, függetlenül attól, hogy hány oltása van, és ivartalanított-e. Minden kutyát ivartalanítva adunk ki, a kölyköket pedig kötelezettséggel. Személyesen ellenőrizni ritkán tudunk menni, de az országban vannak lelkes állatbarátok az országban, akik szívesen kimennek, és szétnéznek, hogy minden rendben van-e. Ezt csak ritkán tartom fontosnak, mert a rendes gazdik folyamatosan tartja veled a kapcsolatot, tájékoztatnak, hogy mi van épp a kutyussal, és elárasztanak képekkel. Ilyen esetben nem érzem úgy, hogy fontos lenne. Viszont most épp egy olyan kutyus van nálam, akit egy éve adtunk örökbe, és most egy két méteres láncról, vashordó mellől, kopaszon hoztunk vissza :-( Fontos az ellenőrzés, és ez nem azért van, hogy megkeserítsük a gazdik életét. Sok kutyát rossz körülmények közül mentenek, és persze, hogy nem szeretnék ugyan ennek kitenni őket.
2011. máj. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!