Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a kutyát arról, hogy egy bizonyos bokor tövébe végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
Tele van fákkal az udvarunk, amikben kevésbé tenne kárt, mégis egy bizonyos, kényes örökzöld a kedvenc helye, aminek az alja már kezd sárgulni. van erre valami megoldás? Igaz az, hogy ivartalanítás után úgy pisil mint a lány kutyák? Mindenképp tervbe van véve az ivartalanítás, de most nincs rá keret.
2011. máj. 11. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagy munkával.Kiköltözöl a bokorhoz és ahányszor odajönne pisilni rászólsz. Sajnos csak ez működik,vagy körbekeríted.

Ivartalanítás után nem fog úgy pisilni mint a lányok,de kevesebbet fog, nem jelöli körbe a kertet és a vizelete is megváltozik, nem olyan maró már.

2011. máj. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Idegen kutyák esetében rózsa-ágakkal szokás körbekeríteni a bokrot. Így tanulja meg a leggyorsabban, Pavlov.

Gondolom a saját kutyád nem akarod bántani, tehát marad a nevelés.

2011. máj. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak: az én kutyám a rózsabokor tövébe fekszik mindig és nem zavarja :( Én sem értem, hogy nem szúrja meg, de nem zavarja. Én egy szép kis 10 cm magas díszléces kerítést javasolnék a bokor köré, obiban nem drága, és jól is néz ki.
2011. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a kerítéses ötlet jónak tűnik :)
2011. máj. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a kerítés sem vált be. Átugrottak rajta. Konkrétan azzal töltötték az időt, hogy átugráltak rajta - mert az milyen jó :) - úgyhogy nálunk ez nem használt. Édsanya ki volt akadva, de nekem tetszett, meg a kutyáknak is :)

Azért egy próbát mindenképp megér a kerítés dolog. :)

2011. máj. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az előzőnek:

Ha átugrik a kerítésen, akkor közvetlen a bokorba landol.

2011. máj. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyik nagyon hasznos, bár a kerítéssel az az egy gondom van, hogy ezek a bokrok a kerti kézmosót veszik körül U alakban, amin belül már van egy kerítés. ha még kívülre is teszek, úgy fog kinézni, mint egy bokorral töltött kerítésszendvics :-)))))Első körben kipróbálok egy olcsó megoldást, oda állítok valami alacsony deszkát és rövid időn belül kiderül, hogy vonzódik-e még a helyhez. (mert ha azt is célba veszi, a fű is eltűnik a környékéről.)Ha nem válik be, jön a nevelés. Később mindenképp ivartalanítás lesz a vége, addig is mentjük ami menthető :-)
2011. máj. 12. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!