Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na akkor én felteszem az...

Na akkor én felteszem az ellenkezőjét, miért akarja itt mindenki ráerőltetni a másikra a menhelyi kutyát?

Figyelt kérdés

Bemásolom egy konkrét válaszomat egy kérdésre, miszerint miért nem jó a menhelyi kutya?


ISMÉTELTEN leszögezem, még mielőtt valaki nem látna tovább az orránál, és letámadna mekkora paraszt és szívtelen vagyok, NEKEM is van egy menhelyi kutyám, de majd olvassátok:)


Szóval a válaszom:


mindenkinek megvan a joga olyan kutyát venni, amilyet akar. Ha fajtatisztát akar, úgy, hogy csak otthonra társnak, játszó pajtinak, abba senki sem szólhat bele az ég világon!


Leszögezem, én is sajnálom azokat a szegénykéket, egyik kutyám nekem is menhelyi, mert jó érzéssel tölt el, hogy segíthettem, legalább egynek, és borzalmas hálás is érte, DE ennek ellenére már roh@dtul unalmas, hogy már hetek óta ez megy a gyakorin, hogy mindenkire rá akarják erőltetni a menhelyi kutyát....:S:S


Ha valaki kérdez egy bizonyos fajtáról, jönnek a válaszok, hogy "menhelyi, menhelyi, menhelyi"


Kinek mi köze hozzá, hogy ki milyen kutyába, és mennyi pénzt fektet komolyan??? :S:S


23N


2011. máj. 11. 19:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem te teljesen félreérted a dolgokat. Senkinek nincs kifogása a megbízható tenyésztőtől vásárolt fajtatiszta kutyák ellen. Akkor se, ha 200 ezerbe kerülnek.

Az ellen van kifogás, ha szaporítótól vesznek kutyát ezzel fenntartva azt a réteget aki ezzel foglalkozik. Ha nem lenne vevő, akkor nem szaporítanának.

2011. máj. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%

Igazad van. én nem akarok ellenszenvesnek tűnni, imádom a kutyákat, de nem szeretem a keverékeket. Nem azért, mert hű de igényes vagyok, inkább csak tisztában vagyok a dolgokkal. Ha az ember fajtatiszta kutyát vesz, tudja, hogy mire számíthat. Milyen lesz nagykorában, hogy fog kinézni, de ami a legfontosabb: képet kap a kutya természetéről! Az én labradorom tudom, hogy soha nem harapna meg, míg a nagymamám keverék kutyája már megharapott, pedig tényleg nem csináltam semmit, nem vagyok gyerek, hogy megcsavarjam az orrát, csak sétáltam mmamámmal az udvarjában.

Nem mondom, hogy nem lehet aranyos kutyát találni, de sokan épp ezért nem fogadnak örökbe (szerintem). Főleg aki kisgyerek mellé akar kutyát, mert előveszi a fajtaismertetőt, és tudja, hogy az xy fajta örzővédő és hajlamos vad lenni, azt félreteszi, előveszi a másikat, amely tökéletes gyerekek mellé, jól tűri, ha a gyerek húzza a farkát stb. (Az én labrim ilyen, pici korom óta ilyen, de soha meg nem harapott)

ez az én magánvéleményem.

2011. máj. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

nem itt nem csak a minőségi kutyákról van szó.

Meg, ha szaporítótól is veszi valaki, köze kinek?

Érted, én is elítélem a szaporítókat nagyon is. De eddig is megvették, ezek után is megfogják a szaporítóktól is.

2011. máj. 11. 19:13
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Már kevesebben vesznek, mert rájöttek, hogy drága.

Sokan csak a rendelőben,amikor az orvos elmondta, hogy mennyi lesz a kezelés ára a kutyának. De vannak akik már előtte elgondolkoznak és inkább vesznek megbízható helyről. Vagy hoznak menhelyről

2011. máj. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

"Meg, ha szaporítótól is veszi valaki, köze kinek?

Érted, én is elítélem a szaporítókat nagyon is. De eddig is megvették, ezek után is megfogják a szaporítóktól is."


Elöször is, a szaporitónál a legtöbb állat igencsak rosszul van tarva - részben kimeriti az állatkinzás fogalmát - ezért aki kicsit is védeni akarja az állatokat és felelöséget érez irántuk, annak NEM MINDEGY, akinek mindegy, az éppen ezt az állatkinzást támogatja.

Másodszor, sokan vannak, akik egyrészt nem tudnak arról, hogy milyen körülmények között "keletkeznek" ezek a kutyák, és ha tudnák, akkor máshonnan szereznék be azokat, illetve sokan nem tudják, hogy a menhelyekröl is lehet szép és egészséges állatokat kedvezö árért kihozni.


Annyiban igazad van, hogy mindenki úgy tesz, ahogy akar, de azért lehetöleg arra kell törekedni, hogy ne a rosszat támogassuk, söt éppen ellenkezöleg. Az ilyen közömbösség legalább annyira káros, mint a tényleges elkövetés.

2011. máj. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
írtam, hogy én is elítélem a szaporítókat:) meg persze neked is igazad van egyébként, csak láttam már olyan kérdést, hogy tenyésztőtől xy kutyát szeretne venni, vagy esetleg kennel-re kérdeznek rá, és jönnek a válaszok, hogy menhely. Most nem keresek rá konkrétan, de volt már ilyen
2011. máj. 11. 19:25
 7/25 Akiteki ***** válasza:
76%

Tovább megyek. Olyan is volt már, hogy valaki közölte, hogy minden kutyát ivartalanítani kell és senkinek nem szabad almot csinálni addig, amíg a menhelyekről el nem fogynak a kutyák.

A másik fele, hogy ez is részben önmagát gerjesztő folyamat. A menhelyekre nem a tenyésztők kutyái kerülnek. Sok menhely meg azért van tele, mert a befogott kutyákat nem ivartalanítják, a vemhes szukákat is leelletik. Aztán 1 helyett 6-8 kutyának kell gazdát keresni.

2011. máj. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
na igen...:S
2011. máj. 11. 19:34
 9/25 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen erővel ne lépjünk fel semmi ellen...

Érdekes, az felháborítja az embereket, ha szar minőségű árut vesznek a boltban. Az ellen mindenki fellép, plusz az ilyen-olyan hatóságok is tesznek valamit. Vagy a legjobb példa a hamisított márkásnak hitt termék. Ugyanaz az ember aki leköpi a 4 csíkos adidas melegítőt, az másnap megveszi a "hamisított" fajtatiszá(nak látszó) kutyát.

És h miért böki pl. az én csőrömet, h valakik szaporítanak, valakik meg azoktól vesznek? Mert azáltal h hozzáértés nélkül csinálja valaki 2-3 generáció alatt el tud cseszni fajtákat: mindenki látott már lövésfélő vizslát, agresszív és/vagy ideggyenge goldent, egyáltalán nem típusos westit, yorkie... és még lehetne sorolni h a mostani szaporítók által felkapott fajtákból milyen tulajdonságok vesztek ki és kerültek be a hozzá nem értő "tenyésztés" eredményeképp. Innentől kezdve meg az ilyen kutyákat semmi nem különbözteti meg egy fajtajegyeket hordozó keveréktől, mert nagyjából ugyanannyira lehet csak kiszámítani, h milyen lesz (egyedül talán a kinézet ami megmarad, de az is elnagyoltan).


A magyar társadalom agyában meg komoly probléma van, ami a kutyavásárlást, kutya szerzést illeti. Ebbe nem megyek bele, mert lehet azt mondanák h eltértem a tárgytól.

A lényeg: aki ma itthon örökbefogad azoknak is a nagyon nagy százaléka csak kölyökkutyát.


Valamint az én véleményem az, h fajtatiszta kutyát akkor vegyünk, ha speciális igényeink vannak: vadászni, sportolni, terelni szeretnénk vele, őrző-védő munkára szánjuk. Ha meg csak kell egy kutya akit lehet szeretni, bújós, nem agresszív, játékos stb. - a legtöbb menhelyen lehet ilyen kutyát találni, csak el kell mondani a gondozónak az igényeket. Van sok menhely ahol ideiglenes befogadóknál vannak a kutyák - ahol tesztelik őket mindenfélére, tanítják már őket. Ilyen helyen 1000% h lehet(ne) a legtöbb embernek kutyát találni.


Plusz érteni kéne a kutyákhoz és a kutyaneveléshez...

De ez nem csak akkor igaz amikor menhelyi kutyát vesz magához az ember, hanem akkor is amikor fajtatiszta kölyköt!

Egyik válaszolónak: nem azért harapott meg a nagymamád keveréke mert keverék...ezt ugye te sem gondoltad komolyan. Ott inkább nevelési gondok vannak...de ebbe megintcsak ne menjünk bele.

2011. máj. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

én írtam ki a kérdést úgy látom nem volt elég érthető pont azt próbáltam sugallni hogy az akinek nincs elképzelése milyen fajta kutyája legyen az miért nem hoz ki egyet a menhelyről?

az aki fajtatiszta kutyát akar az miért vesz 20.000Ft-ért szaporítótól

pont leírtam hogy nem vagyok ellene a fajtatiszta kutyusoknak! (nekem is meg van a kedvenc fajtám) de én ezt vallom Te kedves kérdező meg azt a kérdésemen nem azt akartam hogy veszekedjetek hanem azt hogy értelmes választ kapjak arról hogy hogy látják az emberek mert azt tapasztalom hogy lenézik a keverékeket (tisztelet a kivételnek) és bár nem túráztatom ezen az agyamat de néha bosszantó tud lenni.

Ha meg valaki igazi tenyésztőtől akar kutyát az vegyen onnan!!ha van elképzelése de aki azt se tudja milyen fajták vannak és jön ide a kérdéseivel hogy milyen kutya stb... az nem szeretett bele egy fajtába annak miért nem jó a menhelyi?

csak kérdeztem a kérésemben nem pontoztam le senkit se fel mert ez szubjektív választ kaptam remélem te is így gondolod...

Aki még nem tapasztalta meg hogy milyen hálás tud lenni egy megkínzott kutyus az soha nem fogja megérteni hogy mire céloztam.

Szép estét és remélem nincs harag!!!

2011. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!