Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Na akkor én felteszem az...

Na akkor én felteszem az ellenkezőjét, miért akarja itt mindenki ráerőltetni a másikra a menhelyi kutyát?

Figyelt kérdés

Bemásolom egy konkrét válaszomat egy kérdésre, miszerint miért nem jó a menhelyi kutya?


ISMÉTELTEN leszögezem, még mielőtt valaki nem látna tovább az orránál, és letámadna mekkora paraszt és szívtelen vagyok, NEKEM is van egy menhelyi kutyám, de majd olvassátok:)


Szóval a válaszom:


mindenkinek megvan a joga olyan kutyát venni, amilyet akar. Ha fajtatisztát akar, úgy, hogy csak otthonra társnak, játszó pajtinak, abba senki sem szólhat bele az ég világon!


Leszögezem, én is sajnálom azokat a szegénykéket, egyik kutyám nekem is menhelyi, mert jó érzéssel tölt el, hogy segíthettem, legalább egynek, és borzalmas hálás is érte, DE ennek ellenére már roh@dtul unalmas, hogy már hetek óta ez megy a gyakorin, hogy mindenkire rá akarják erőltetni a menhelyi kutyát....:S:S


Ha valaki kérdez egy bizonyos fajtáról, jönnek a válaszok, hogy "menhelyi, menhelyi, menhelyi"


Kinek mi köze hozzá, hogy ki milyen kutyába, és mennyi pénzt fektet komolyan??? :S:S


23N


2011. máj. 11. 19:04
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
69%
Jajjj már itt is jönnek hogy az tartson fajtatiszta tk.-s kutyát akinek speciális igényei vannak és ha én azért tartok jó minőségű fajtatiszta kutyát mert tetszik a kinézete és a jelleme akkor mi van? Sokan úgy néznek a tk-s kutyákra mint valami kiállítási tárgyra. Pedig én csak egy jó helyről származó jó ideg rendszerű társat szerettem volna magamnak. Amúgy sajnos a keveréknél sem mindig lehet megmondani mekkora lesz mert egyszer kaptam egy kölyök kutyát aminek akkora mancsai voltak mint egy oroszlánnak és mire felnőtt nem lett nagyobb egy kisebb vizslánál és a jellemükről is annyit hogy kutya iskolába is jártam vele meg értek is a kutyákhoz de olyan agresszív volt kutyákkal hogy egyszer majdnem meg is ölt egyet a gyerekekről meg ne is beszéljünk mert ha meglátott egyet már támadta volna meg és nem az én hibám volt hogy ilyen lett. És ha valakinek kisgyereke van és kifog egy ilyen keveréket az mit csinál? na erre is van válaszotok?
2011. máj. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mindenki miért nyomatja a menhelyeset azt nem tudom megmondani, hogy én miért azt igen.

Nekem szaporított kutyám van, bele került 150 ezrembe rendbetenni a betegségeit, és az izületi dolgoktól még mindig rettegek, nagyon benne van a pakliban, hogy jön majd az is.

Emellett van nálam három hete egy szintén szaporított de mentett felnőtt kutya. Iszonyúan hálás, kezes, figyel rám, sokkal inkább mint a sajátom, gond nélkül illeszkedett be az itthoni rendbe.

Menhelyen fajtatiszták is vannak, csak ők általában nem kölykök, de ugyanolyan jók.

Sokszor a kérdezők jellemben homlokegyenest ellenkező fajták között vacilálnak, átjön a hozzá nem értés a kérdésekből. És az ilyen biztos, hogy nem akar rendes helyről kutyát venni.

Most, hogy itt a tavasz, egyre több új kutya van a környéken, kérdezem holvették, mondják hogy a neten.

Nekem ebben az a fura, hogy a múltkor egy nyomorult sportcipő netes rendeléséről gondolkodtam, és nem mertem megvenni. Pedig az csak egy cipő, ha nem jó, elajándékozom, vagy kidobom. Kutyát meg társnak választok 15 évre. Aztán mégis jobban meggondolok egy szaros cipőt.


Szerintem akinek nincs kedvenc áhított fajtája, nem tudja mit akar, és nem is akar sokat költeni rá, annak tökéletesen megfelel egy mentett kutya is, legyen az keverék kölyök, vagy felnőtt fajtatiszta.

2011. máj. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolso elottinek:


Azert a meretet kb be lehet saccolni, hogy yorki vagy bernathagyi meret. Aki menhelyrol hoz az nem fog fenn akadni 5 centi elteresen. Vagy akkor ne kolykokt hozzon.

Defektes kutyak pedig neves tenyesztotol is kerulnek ki.

Nekem pl. az volt, tk-s, pici koratol szocializalt, kutyasuliba jartunk, meg is odakapott az idegeneknek. Az egeszsegugyi bajairol ne is beszeljunk....

Aztan lett 2 menhelyi kutyam, soha semmi komoly problema nem volt veluk.

Sajnos a termeszet mar csak ilyen beszamithatatlan, a szerencsen mulik milyen kutyara akadsz, de hozzaertessel es akarassal sokat lehet javitani barmelyik defektes eben.


Nincs azzal gond ha valaki fajtatiszta kutyat akkar, a bibi ott kezdodik hogy a legtobben olcson akarjak. Es ilyenkor jon a szoveg a szaporitasrol valamint a menhelyek ajanlasa. Azzal hogy mi ezt leirjuk nem artunk senkit, max. megmentunk egy eletet, es beteszunk a szaporitoknak ha az olvaso elgondolkodik rajta.

2011. máj. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Attól, hogy az udvarba futkározzon egy kutya nem biztos, hogy mindenki ki tud adni több 100 ezer forintot, de attól még akarhat fajtatiszta kutyát. És ezért lesznek szaporítok. És vannak olyan tenyésztők (akinek nem inge ne vegye magára, de sajnos ismerek ilyet), akinél csak a kutya ára különbözteti meg a szaporítótól a minőség nem.

Volt már olyan válasz is másik kérdésre, ha nem tudod neki megvenni a legjobb tápot, akkor jó a menhelyi keverék is. Miért az nem kutya?

2011. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ha én például egy hobbylovat szeretnék nyugodt sétálgatásra,nem fogom megvenni sok millióért az Overdose-t.

Hogy miért?Mert nem erre van szükségem.

Ugyanígy nem veszek meg tenyésztőtől egy drága kutyát.Miért?Mert nem akarok kiállításra járni,tenyészteni,"csak"egy kedvenc kell.

Nem tudom és akarom kihasználni azt a pluszt,amit a drága kutya (esetleg)ad.Jó nekem a kedvenc fajtámból a mentett is.Megfogadtam,hogy soha az életben többet pénzt nem adok kutyáért.

2011. máj. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!