Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS miért visít ennyire?

SOS miért visít ennyire?

Figyelt kérdés
Már sok kiskutyám volt, hozzászoktam, de ez a kis ördög néha rettenetes. Ahogy kiteszem a lábam az ajtón, tátott szájjal ordít, olyan hangosan, mint akit nyúznak. kegyetlen hangerővel de nem nyugszik meg, ha kell 2 óráig ordít. megszakad a szívem, de nem lehet azt csinálni, hogy mindig beszaladok hozzá, ölbe veszem, mikor sír. tudnátok erre valami jó tippet adni? anyukám van vele otthon, ő ráér, délutánonként én, de hát dolgoznom is kell, nyilván nem vagyok ezzel egyedül. kérem olyan írjon, aki nem húz le, és nem trágár, úgyis töröltetem a hozzászólását. köszönöm
2011. máj. 12. 12:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
lehet szeparációs szorongás? Szerintem az.
2011. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
biztosan az, persze, de ez iszonyú, szegény állat:( ötlet?:(
2011. máj. 12. 12:57
 3/16 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás. Nem tűri jól, ha elkülönítitek. Ehhez fokozatos szoktatással hozzá lehet nevelni. Úgy kell kezdeni, hogy egyedülhygajátok (ott ahol szokott lenni, ha elmentek). Két perc múlva visszamentek. Aztán ezt az időt lehet emelni, szép lassan fokozatosan. De csak ha elér arra a szintre, hogy a 2 percet kibírja sírás nélkül (vagy max csendben nyüszög, de nem ordít). Ilyenkor megjutalmazzátok, játszotok vele. Utána már ehet tíz perc az idő. És így lassan tovább. Minél korábban el kell kezdeni.
2011. máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
# egyedül hagyjátok
2011. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy mikor kimentek és egyedül hyajátok, akkor maradjatok az ajtó előtt, és dumáljatok, vagy te beszélj magadban, hogy tudja, hogy ott vagy. Ahogy az időt emelitek, egyre messezbb mehetsz tőle. és persze ha extrém ordítós, akkor ne 2 perccel, hanem kevesebbel (15-20 mp) is kezdhetitek.
2011. máj. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2011. máj. 12. 13:05
 7/16 anonim ***** válasza:

Szívesen :) A módszer lényege ugyabár az, hogy a kutyus megtanulja, hogy bár szeretitek, nem lehettek vele a nap minden percében, és attól még, hogy egyedül hagyjátok néha, még nem hagyjátok el. A kiskutya a tesói közt nevelkedik 8egy ideig), tehát sosincs egyedül, ehhez nehéz hozzászokni. Fontos, hogy a visszatéréskor mindig kitörő örömmel üdvözöljétek, csícsérjétek, játsszatok vele, adjatok pár falatot, simogassátok. Így lassacskán úgy fogja fel az egyedüllétet, mint "feladatot", ami egyszersmind természetes velejárója az életnek, de megérti, hogy jól végződik, hiszen mindig hazajöttök hozzá.

Sok sikert! Nálunk működött, még a macskánál is! remélem, nektek is sikeretek lesz.

2011. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
# dícsérjétek - össze-vissza írok :)
2011. máj. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
semmi se jó neki, ha bent van, ki akar jönni, ha kint van be, ha fent, akkor lent, sorolhatnám:) szegény, egy kis fekete fajtatiszta tacsiról beszélünk. pedig kutyus is van, igaz, az udvaron, egy nagy bobtail, imádják egymást, nagy szerencsénk van, de még felügyelet nélkül nem merem egyedül hagyni őket
2011. máj. 12. 13:28
 10/16 anonim ***** válasza:

ezt olvasd el:

[link]

2011. máj. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!