Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog táppal etetni a kutyát? (folyt. )

Figyelt kérdés

Szóval ismerősöm minőségi táppal eteti a kutyáját, de valami baromi drágával.

Csak azt kap, !nagy! ritkán csirke aprólékot.

Mondom neki, hogy az odáig oké, hogy jó minőségű meg minden, de nem járna azért neki egy kis szaftosabb kaja is?

Kérdeztem tőle, te mit szólnál, ha állandóan csak száraz kenyeret rakna eléd az asszony és semmi szaftosat nem ehetnél?


És akkor le pirított, hogy az tökéletes a kutyának, mivel minden benne van, ami számára szükséges lehet.


Nekem nincs kutyám, de ez így szerintem akkor sem jó, bár lehet rosszul gondolom.


2011. máj. 13. 17:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
A minőségi tápban valóban minden benne van, amire szüksége van a kutyának. És a kutya nem ember, nincs annyira szüksége a változatosságra, semmi értelme az emberhez hasonlítani. Akkor is boldog, egészséges kutya lesz, ha csak a tápot kapja. Mi ettől függetlenül adunk heti 1-2x főtt kaját a kutyánknak, de az ismerősösöd se tesz semmi rosszat azzal, ha nem ad, vagy csak ritkán.
2011. máj. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
jah, értem:) akkor én gondoltam rosszul
2011. máj. 13. 18:06
 3/23 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudhatjuk, hogy van-e szüksége a változatosságra egy kutyának, mivel nem látunk bele a fejébe és nem emlékszünk egy esetleges régebbi kutya-reinkarnációnkra sem.


Én a kérdezővel értek egyet, simán lehet, hogy a kutya vágyik a változatosságra, csak ezt értelemszerűen nem tudja elmondani.

2011. máj. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki hogy van vele, de anyumék kutyájának van reggeli és vacsora. (Már korát nézve elég lenne napi egy adag is. De a macska kap, valami neki is kell, hisz aztán féltékeny lenne. Senki ne értse félre, nincs elhizlalva.) A reggeli táp és mellé még száraz kenyér (ez utóbbi nem mindig), a vacsora pedig főtt kaja természetesen melegítve. Ez a főtt kaja külön neki készül és csontot is tartalmaz.

Lehet rossz elképzelés, de a reggeli táp tartalmazza a vitaminokat, ásványokat. A vacsora meg megszínesíti az életét. Szerintem ha lesz kutyánk én is így fogom csinálni az etetést.

2011. máj. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

A kutya nem vágyik változatosságra, mivel farkas korában sem étkezett változatosan.

Evett húst,csontot és az elejtett növényevő gyomortartalmát.

A kutya nagyon kicsit érez csak ízeket (ha megnézed a nyelvét szinte nincs rajta ízlelőbimbó) tehát felesleges "ízleteset" adni neki.

A rágás sokkal fontosabb neki,mint a "szaftos" kaja. Valamint a gyomra nem alkalmas egy csomó kaja megemésztésére, pl, nem tudja emészteni a cellulózt, tehát pl a krumpli úgy jön ki ahogy megette.

2011. máj. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

érdekes dolgokat írtok, jó mert legalább tanulok belőle.

Nincs kutyám, de kutya vásárlás előtt állok, illetve menhelyi kutyust szeretnék. Úgy terveztem el, nem érdekel hogyan néz ki, azt fogom elhozni, amelyiknek a szemében, vagy viselkedésében a legtöbb szomorúságot látom! És végre boldog kutya lesz, ha nálam lesz:) jajj már előre boldog vagyok!!

2011. máj. 13. 18:16
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

A változatosságot igazából a maga kedvére csinálja, mert jól esik valami finomat adni a kutyának. Nem is tesz jót neki, az enyém pl. mindig híg széklettel jutalmazza, ha nem azt kapja amit megszokott.

Ezért a változatosság az kimerül a jutalomfalatban (mondjuk mi szinte minden nap gyakorolunk valamit). Falatnak használok virslit, májat, sajtot, használtam már vesét meg lépet is, sőt volt, hogy karajt kapott.


De egy teljes étkezés sosem vált ki, a fő táplálékát mindig ugyanaz a táp adja, és nagyon szép izmos, energikus, egészséges kutya.

2011. máj. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
51%

Én csak télen keverek a minőségi száraz tápba egy kis konzervet. Mindig megkapják a normális maradékot, de olyanokat, mint a lecsó és társai, nem szabad nekik adni.

A nagyon szaftos kaja meghajthatja a kutyát. Száraz tápokat viszont szoktam váltogatni, a nagyon gagyit ugye eszik meg. Tapasztalatom szerint a willowy és a pedigree jobban ízlik nekik mint a chappi. A kölyökként viszont a friskies junior volt a favorit. Szerintem ízérzékük, mert ha odaadok nekik egy darab nyers csirkemellet még nagyokat nyelnek is látszik, hogy az tetszik nekik.

2011. máj. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
*szerintem van egy kis ízérzékük..
2011. máj. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Illatérzésük sokkal inkább van. A kutyának a chappy friskies és társai csak azért ízlenek neki, mert tele vannak mesterséges illatokkal. Aki ilyet etet a kutyájával az adjon is neki húst mellé, mert különben igazán hiányos az az étrend.

A minőségi kajákban viszont van hús, attól van jó illata nem attól, amitől a chappynek.

2011. máj. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!