Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek normális dolog...

Szerintetek normális dolog táppal etetni a kutyát? (folyt. )

Figyelt kérdés

Szóval ismerősöm minőségi táppal eteti a kutyáját, de valami baromi drágával.

Csak azt kap, !nagy! ritkán csirke aprólékot.

Mondom neki, hogy az odáig oké, hogy jó minőségű meg minden, de nem járna azért neki egy kis szaftosabb kaja is?

Kérdeztem tőle, te mit szólnál, ha állandóan csak száraz kenyeret rakna eléd az asszony és semmi szaftosat nem ehetnél?


És akkor le pirított, hogy az tökéletes a kutyának, mivel minden benne van, ami számára szükséges lehet.


Nekem nincs kutyám, de ez így szerintem akkor sem jó, bár lehet rosszul gondolom.


2011. máj. 13. 17:56
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Én meg a változatosságra esküszök. Ha azt nézzük régen nem volt táp,( 30-40 évvel ez elött ) a farkas se tápot evett, és szép egészséges kutyák farkasok születtek.

A farkas dög evő. Hússal táplálkozik. A kutya fő tápláléka is a hús. A gyomruk olyan, hogy hírtelen nagy mennyiségű táplálékot tud magához venni, és megemészteni. De megfigyelhető, hogy egészséges kutya kihányja a megevett dolgokat, majd újra megeszi. Ez normális, a farkas ősétől maradt meg. A falka tagjai így szállítják az ételt a kölyköknek vadászat után. Így a pépes előemésztett ételen cseperednek fel.

De vissza az etetéshez.

Szerintem egy kutya akkor érzi magát teljesen jól, ha telítve van a gyomruk. Persze nem egész nap. És az igaz, hogy a krumplit, rizst, tésztát, nem tudja megemészteni, de kitölti a gyomrot, a táp meg mindent tartalmaz ami számára szükséges.


Egyik ismimnek a kutyái nagyon szép kondiban vannak, ( díj nyertes kutyák ) táppal etet Ő is, de pl. kullancs elleni nyakörvet nem tud a kutyáira tenni, mert annyira éhesek, hogy egymásról lezabálják a nyakörvet. Az egyik kutyáját azért kellett műteni, mert bélelzáródása volt. ( a doki egy bolha nyakörvet vett ki belőle )

2011. máj. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólóval egyet értek részben. Én is találkoztam olyan esettel, hogy egy tenyésztő kutyája egy zoknit evett és azért pusztult el a kutyája. Ez a kiporciózott adagok miatt volt.

A másik dolog, hogy nem szabad túlzabáltatni sem a kölyökkutyát, mert a nagytestűeknél a túlsúly fejlődési rendellenesség esélyét növeli a porcoknál és a csontoknál.


Ha menhelyről hozod ki a kutyát szerintem egy kicsit javítsd fel, mert ott már szerintem elképzelhető a hiányos tápérték. Nyers tojás vitamin és csonterősítő tabletta vagy por + száraz táp.

2011. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"A minőségi kajákban viszont van hús, attól van jó illata nem attól, amitől a chappynek."


Melyiket érdemes adni nekik?

Most megnéztem egy willowy-s zsákot. Fehérje, nyerszsír, rost, vitamin hamu, foszfor stb. A lényeg amit kérdezni akarok, hogy szárnyast és halat ír a húsnál. A gabonánál rízst. Ez jónak számít?

2011. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 hell-ikon ***** válasza:

Azt hiszem most leszúrást fogok kapni, de ennek ellenére leírom és vállalom a véleményem...


Ami tulajdonképpen az, hogy a táp egy általunk eszkábált dolog, amihez egy élőlény (tök mindegy, hogy kutya vagy bármi más) természetes környezetében soha nem jutna hozzá. Nem erre a kajára van kitalálva a szervezete, bár alkalmazkodni képes hozzá. Ebből kiindulva személy szerint a tápot csak szükség esetén adom a kutyának, macskának, baromfinak.

Inkább igyekszem a lehető legtermészetesebb kaját adni nekik, ami kutya és macska szempontból nedves hús féléket jelent, baromfiknál meg szemes takarmányokat.


Értem én, hogy a tápban elvileg minden megvan ami a házi kedvenceink számára szükséges lehet, de számomra az olyan, mintha azt mondanák, hogy éljek Nesquick kakaón, mert abban is minden megvan, ami az emberi szervezet számára fontos és szükséges.


Mielőtt megjegyezné bárki, hogy ilyen-olyan beteg lesz a kutyám, mert nem tömöm hiper-szuper-maximum-prémium, anyám tyúkja tudja milyen táppal, elmondom, hogy egy kutyámon sem jelentek soha olyan civilizációs betegségek, mint pl. ételallergia, cukorbaj és társai illetve soha nem volt "helytelen"* táplálásból fakadó problémájuk.


*azért tettem idézőjelbe, mert sajnos kezd eluralkodni az a nézet, hogy kutyát helyesen táplálni csak tápokkal lehet, én pedig, mint ahogy a fentiekből kitűnik, ezzel erősen vitatkozom.


Persze ezzel nem óhajtok pálcát törni a táposok felett, az ő szívük joga eldönteni, hogy mivel etetnek. A fentiek teljes mértékben az én magánvéleményemet tükrözik.

2011. máj. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Hu de nagyon egyet értek az utolsóval. A kutya alapvetően ragadozó állat. A sok mesterséges táptól megy tönkre az immunrendszerük, allergiásak, és még számos nyavalyával lehet találkozni. Nyers hús, esetleg tisztitatlan pacal, csirkebél, csont, és ezekben minden benne van. Szép a szőrük, egészségesek, és strammok. Ez a legfontosabb.
2011. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
20:45! Abban is van valami, amit te írsz egyébként!
2011. máj. 13. 21:09
 17/23 anonim ***** válasza:

Nyilván egy átgondolt és tudatosan összerakott otthon elkészített kajákból álló étrend sokkal jobb a kutyának, mint ahogy az embernek is sokkal jobb lenne. De nem mindenkinek van lehetősége minőségi húshoz jutni, azt tárolni, elkészíteni, stb. Na meg némi tudás is kell ahoz, hogy jól összerakd.


Szóval nekem marad a táp, mert ez a legkisebb rossz.

2011. máj. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
nekem a minőségi hússal és tárolással nem lenne gond. De az összerakás már nem biztos, hogy menne. Legalább is olyan szinten, hogy az tényleg tökéletes legyen
2011. máj. 13. 22:19
 19/23 anonim ***** válasza:

Tökmindegy, hogy táp vagy megfelelően összeállított hús alapú étel, a lényeg, hogy a kutya monodiétás állat és az emésztőrendszere úgy működik optimálisan, ha rááll egyféle táplálékra. Az ízek tényleg századrangúak számukra, sokkal inkább fel lehet kelteni az érdeklődésüket valami gyomorforgatóan büdössel, mondjuk több napos rothadó hallal, mint valami miáltalunk finomnak vélt étellel.


Ha anyagilag és idővel is úgy állnék, hogy megengedhetném magamnak, akkor én is egyedileg a méretének és életmódjának megfelelően összeállított ételt főznék neki itthon, de ez jóval drágább lenne, mint egy jó minőségű táp. Ráadásul a főzésre elmenne az az idő, amit egyébként a közös akcióval töltünk.

2011. máj. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Rigler Zoltán vagyok,elnézést,hogy bemutatkozom, de azért teszem,hogy azok is tudják ki írt, akik megköveztek,kipellengéreztek kutya tartási módszeremért. Mindig azt a nézetet tartottam szem előtt,hogy az a legtökéletesebb tartási mód, ha azt tartjuk szem előtt,hogy a kutya természetes körülmények között milyen szokásokat vett fel.Hogyan élt, mit evett.Nagyon örülök,hogy van -rajtam kívül is- olyan kutyás,aki így vélekedik!Én is 98% -ban hússal,/főleg nyers!/etetem kutyáim./bernik/Senki nem tudhatja,valójában miből állnak a tápok! Még az emberi ételekben is találnak betegséget /rák/ okozó anyagot,akkor pont a kutya esetében jobban vigyáznának?Az a lényeg,hogy benne legyen minden mesterséges anyag,amitől szép a kutya, hogy a vásárló meg legyen a hatással elégedve!Borzasztóan egyezik a véleményem a fentebb íróval,örülök,hogy vannak ilyen kutyások,akik nem esnek hasra a tápoktól,hogy a kutya CSAK tápot ehet.
2011. máj. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!