Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem tudja a parancssz...

Timido kérdése:

A kutyám nem tudja a parancsszavakat, csak a jeleket. Ez baj?

Figyelt kérdés

első pillanattól kezdve kézjellel tanítottam a kutyám, és ha mutatom neki hogy feküdjön le akkor lefekszik, ha mutatom hogy üljön le, leül. de ha mondom neki, akkor nem csinál semmit.

ez baj?


2010. júl. 20. 16:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hat ha mondjuk vezényszót nem mondtad tanításánál akkor mért engedelmeskedne?
2010. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
engem nem zavar, de ha nemtudom.. megyünk kiállításra, vagy engedelmességi versenyre ilyenekre gondolok
2010. júl. 20. 16:22
 3/11 anonim ***** válasza:

nem tudtad hogy a kutya a testbeszédet jobban megérti mint a parancsszót?

szted a kutyák hogy kommunikálnak egymással, ugatva vagy a testtel jelezve?

nem baj, ez természetes minden kutya ilyen.

2010. júl. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
a kutyák álltalában jobban tudják a kézjeleket mint a parancsszót ,ha egyből csinálja a kézjelre akkor nincs szerintem semmi baj
2010. júl. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Elég nagy baj. A kutya nincs mindig olyan helyzetben hogy lássa mit mutatsz. Vagy pl sétakor el sem engeded? Mert elmegy nem lát. Ha más kutyákkal játszik nem lát stb... Szerintem ez veszélyes.

Engedelmességi versenyen elő vannak írva mit lehet használni és ahol nem lehet kézjelet ott bizony le fognak vonni de ez csak a kisebb baj.

2010. júl. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

16:31 nek igaza van!

Amúgy meg nem értem, mire ez a pánik, nekem egy kis keverékem van, csak szóval tanítottam, pár hónap múlva akartam kézjeleket tanítani neki. Elkezdtem jutalomfalatka ellenében utasítgatni, és mellé mutattam a kézjelet, egy-két hét alatt ment, mint a karikacsapás.

2010. júl. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

és neked ki mondta hogy én pánikolok...?


köszönöm a válaszokat :)

2010. júl. 20. 17:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem neked mondtam, hogy pánikolsz, csak arra értettem, hogy mindenki olyan bőkezűen magyarázza, hogy ez miért jó/nem jó, mikor ez egy tök egyszerűen megváltoztatható állapot. Kár túlmagyarázni, kezdj el neki parancsszót tanítani, és kész. Ennyit akartam csak.
2010. júl. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En most itt vagyok a papamnal es most uj kutyaja van mert a regi meghalt, es nekem ket nap alatt megtanulta hogy ul meg hogy fekszik:)
2010. júl. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy kérdés: Rendes a hallása a kutyának?
2010. júl. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!