Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartotok kutyát?

Miért tartotok kutyát?

Figyelt kérdés

Van célja annak, hogy kutyát tartotok? Akinek fajtatiszta kutyája van, specifikusan dolgozik vele rendszeresen vagy legalább egy munkavizsgát megcsinált vele? Mennyire és mivel foglaljátok le a kutya agyát? Kipróbáltatok-e már valamilyen kutyás sportot és ha igen, azt milyen rendszerességgel űzitek?


(Mindezt azért kérdezem, mert én már egész kicsi gyerekként is azért akartam kutyát, mert mennyi mindent lehet vele együtt csinálni, mennyi mindent lehet neki megtanítani. Most is ez motivál abban, h legyen kutyám. De azt látom, h a legtöbb embernek "csak van" - leviszi sétálni, néha labdázik velem, szeretgeti, ami nagyon jó, de szerintem kevés egy teljes kutyaélethez, pláne, ha nemcsak ölebekről, hanem munkára tenyésztett fajtákról beszélünk - mint pl. labrador, beagle, golden, vizsla, németjuhász, border collie stb.)


2009. márc. 12. 09:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%
nekem szobakutyáim vannak.hogy miért?mert nagyon megtetszett ez a fajta,jó velük élni.játszani,sétálni,kirándulni.örömet okoznak,jó róluk gondoskodni.gyerekként soha nem volt kutyám,nagyon vágytam rá.19évesen megkaptam az első kutyusomat,ő már 2éves,azóta van mégegy.nagyon szeretem őket.
2009. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
87%
Nekem kínai meztelenem van.Hogy miért? Mert nekem Ő nem csak egy kutya, hanem társ is. Ahová csak lehet jön velem, sétálunk,játszunk,"beszélgetünk".De anyuméknak vadászkutya keveréke van (célirányos tenyésztés),és ő nem csak lakásdekoráció.Vele aktívan dolgozunk,én is meg apu is.De neki erre van szüksége
2009. márc. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim válasza:
91%
Nekünk kertes házunk van és puli kutyánk.Minket az motivált,hogy olyan kutya kell ami megfogja a rágcsálókat,nagyon szeretik a gyerekek is együtt szoktak focizni.De nem hordjuk semmilyen kutyaiskolába így is nagyon okos.
2009. márc. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

Nekem egy 1 éves bichon havanesem van.

Mindenképp egy ölebet szerettem volna, a vásárban őt választottam ki, mert egyből beleszerettem...

Azóta Ő a leghűségesebb és az egyik legjobban szeretni tudó "társam", barátom az életben.

Boldog vagyok, ha őt is annak látom.

Nagyon szeret játszani, apportírozni pl., és imádja a nagy sétákat, de ezeknél is jobban szereti a legpuhább takarókat az ágyon...:D

Szóval nem feltétlenül boldog attól egy kutya, ha minden nap elvársz tőle valamit, ami nem alap tevékenységnek számít, legalább is az ölebek nem attól boldogok.

Szerintem.


De összességében: Ő az egyik legjobb dolog eddigi életemben, ami történt velem!!!

2009. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Persze, hogy okos lehet, hisz puli :o)

Ellenben a kérdésemre még senkitől nem kaptam választ - ill. csak közvetve - mennyire használjátok ki a kutya agyi képességeit? Használjátok, használtatjátok-e a kutya eszét folyamatosan? Kell-e gondolkodnia?

2009. márc. 12. 10:32
 6/29 A kérdező kommentje:

Az öleb az más. Tőlük sosem volt elvárva munka így nem is igénylik. De rengetegen tartanak különböző divat-munkakutyákat, akik viszont igényelnék a feladatokat, az agyi lefárasztást és mégsem kapják meg, mert ölebként tartják őket.

Viszont hiszem és láttam is már azt, h a társasági kutyák többségébe akik feladatot kapnak és el van tőlük várva valami, sokkal többet ki lehet belőlük hozni. A kutyáknak agya van és nagyon tág határok között fejleszthetők - és sajnos ezt az emberek többsége figyelmen kívül hagyja.

2009. márc. 12. 10:36
 7/29 anonim ***** válasza:
92%
Nekem skót juhászaim vannak, de mivel őket már nagyon régóta nem használják munkára, nem is kötelezettek. Ennek ellenére mindegyikkel tervben van, hogy valahol megpróbáljuk velük a terelést, mert azért még az ösztön bennük van, csak a küllemre tenyésztés elvitte ettől a fajtát.
2009. márc. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
92%

Én kicsi koromtól akartam. Nem érdekelt, hogy fajtatiszta legyen, nekem az egyáltalán nem számított sose. Csak kutya legyen és kész. Csak a szüleim nem engedték gyerekkoromban. Aztán 19 évesen lett kutyám, barátnőm kutyájának lettek kölykei és az anyakutya elpusztult, ezért magamhoz vettem egy kis pöttmkét. Azóta már két éves lett. Nagyon keverék, az anyja tacsi/foxi keverék, az apja írszetter/németjuhász keverék.

Én azért tartok kutyát, mert egy társ, aki feltétel nélkül szeret. Örül amikor hazaérek, érzi, ha bánatom van és megvígasztal. Imádok vele játszani, és nagyokat csatangolunk minden nap. Tanítani biztos többet lehetett volna neki, én beértem azzal, hogy tudja, mi az övé, és a mi cuccainkat nem bántja, hogy parancsra ül és fekszik és általában ha hívom, jön.

2009. márc. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%
nekem három nagy kutyám van kauk, ázsiákat tenyésztettünk régen, kiállítás céljából voltak most inkább hobbi és házőrzés céljából vannak.
2009. márc. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Nekem 2 yorki kutyusom van. Ölebnek, divat kutyának számít ez a fajta, de én nem szoktam őket "mutogatni", kirakatokat nézegetni, sétálni a város központban velük... Szóval én nem az a tipikus "divatos" yorki gazdi vagyok. Az első kutyámat azért vettem meg, mert nagyon édes kis szőrmók volt és ahogy a fajta leírást olvasgattam rájöttem, hogy ilyen kutya való nekem. Sokat vagyok itthon egyedül, szeretem ha törődhetek valakivel, szeretem őket fürdetni, fésülgetni, csinosítgatni. És láthatóan ők is élvezik. De a yorki mérete és külleme ellenére nem kifejezettem öleb. Nekik nem elég ha a kanapén ücsöröghetnek, kalandra vágynak, fontosnak szeretnék érezni magukat. Kitöltik a napjaimat. Nagyon jó társak. Sokat játszom velük és sok mindenre meg tanítottam már őket. Pl: Az újságért mindig a kutyusom szalad ki.:) Mellette nagyon jó jelző kutyák. Mindig "megérzik" ha jön valaki és ha az a valaki idegen akkor ugatnak, ha ismerős, akit szeretnek akkor az ajtó előtt ugrálnak és csóválják a farkukat. Kis gyerekeknek nagyon jó játszótársak tudnak lenni. Szóval amellett, hogy az ember "anyáskodhat" felettük nagyon sok mindenre lehet őket "használni". Sokan tévesen ítélik meg ezt a fajtát és azt gondolják csak olyan embernek való akinek nincs gyereke vagy szeretné kiélni rajtuk a fodrász hajlamait :D Én mind azoknak tudom ajánlani akik egy értelmes, okos, életre való kis kutyust akarnak. Egyedül azoknak nem javaslom akiknek kimondottam házőrzésre, vagy telephely őzrésre kell kutya. Jelző kutyának kitűnő, de nem lehet udvaron tartani.

2009. márc. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!