Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ÉSZÉRVETEK arra hogy ez...

Van ÉSZÉRVETEK arra hogy ez így miért nem jó?

Figyelt kérdés

A kutya nem veszélyeztetett állat, sőt még túl sok is van belőle. Sok a szaporító, akik nem ölnek sok pénzt a kutyájukba, nyomják ki a kölyköket és olcsón adják. Vannak a tenyésztők, akik megcsinálnak mindenféle szűrést, nagyobb valószínűséggel lesznek a kölykök egészségesek, és viszonylag drágán adják őket. (ha a szaporító állatkínzó is egyben, kis helyen tartja, nincsenek meg az oltásai, éhezteti stb. az elítélendő, ugyanúgy mint aki nem szaporít csak simán kínoz, azt büntessék meg)

Az emberek szabadon választhatnak, hogy milyen kutyát honnan szeretnének. Abban is szabadon választhatnak, hogy ha beteg kezeltetik e vagy elaltatják. Az utcán talált, kirakott, megunt állatokat főleg ha betegek, elaltatják. Ha valamelyik kicsattan vagy kölyök, vagy még jó esélye van gazdához kerülni azt a menhelyek megpróbálják továbbadni, a többit elaltatják. Nem szenvednek beteg sérült, agresszív, öreg kutyákkal. Azokat elaltatják. Kevesebb kutya az utcákon, kevesebb a menhelyen, kevesebb roncs kutyát próbálnak megmenteni, több lesz az altatás. Mindenki boldog. Mi lenne ezzel a baj?


2011. máj. 15. 14:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
a beteget meg lehet gyógyítani, ha egészséges meg miért altatnád el? Az emberek hibája, hogy ezek a kutyák a világra jöttek és a mi felelősségünk gondozni őket...csak az önző meggondolatlan ember javasolja egészséges állatra az altatást...ugye teljes egészében tisztában vagy vele, hogy az altatás bárhogy is szépítjük gyilkosság? Bele se gondolsz abba, hogy az az állat élni akar? látom nem láttál még menhelyen olyan beteg kutyát aki mindent megtett a gyógyulásért és szinte a halálból tért vissza csak az akarat erejével... mi emberek szeretünk Istent játszani...ölünk, hogy ehessünk és ez egy dolog...de, hogy öljünk azért, hogy szórakozhassunk...na az egy nagyon másik... a szaporulat csökkenése kellene, hogy cél legyen és nem az, hogy a már megszületett kutyákat saját kényünk és kedvünk szerint elpusztíthassuk
2011. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

A 14:46-os vagyok.


Miért nem altatnak el könnyeben kutyákat? Hát, már így is tök könnyen elaltatják. 14 nap az semmi egy sintértelepen. A menhelyek meg pont azért vannak, hogy ne altassák el a kutyát.


Egyébként én meg most úgy sarkítom a kérdést, hogy ha te egy egészséges kutya lennél, de már nem kölyök, de azért még lenne rá reményed, hogy jó gazdihoz kerülsz, akkor várnál vagy inkább meghalnál?

2011. máj. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez már egy kicsit hitleri No. szagú... :(
2011. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látom te az a fajta ember vagy, aki észérvek alapján éli az életét. Érzelemmentesen. Remélem 1x rájössz, hogy üres az életed...
2011. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Érzelemmentes választ nem fogsz kapni arra, hogy miért ne altassuk el a kutyákat, hiszen a kutya, annak ellenére, hogy nem haszonállat, pont azért lett háziállat, mert az évezredek során érzelmi kapocs alakult ki közte és az ember között.
2011. máj. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
a kutya nem használati tárgy, hanem érző lény, ha ezt nem érted meg, akkor felesleges észérvekkel hatni rád...
2011. máj. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Durva hasonlat, de emberből is túl sok van, mégis, mindenkiért az utolsó utáni reményig is küzdenek. Sok olyan esetet láttam már, amikor ha én lennék szerencsétlen helyében, nem akarnám, hogy megmentsenek.


Látom, hogy a szaporító-tenyésztő dolog tiszta, ez legalább dícséretes. És nem is ez a kérdésed.


Az altatás. Az agresszív kutyákat így is elaltatják. A betegeket meggyógyítják, egészségesen meg simán örökbe lehet adni őket. A sérülteket, pl amelyiknek amputálni kellett egy lábát, hát vannak még szerencsére olyan jó lelkű emberek, akik őket is bevállalják és sok szeretettel gondozzák. Az öreg kutyákat meg megsúgom, hogy egy idősebb ember szívesebben veszi magához, mint egy szeleburdi kölyköt. Miért is ne kaphatnának még egy esélyt ők is?

2011. máj. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Napi szinten egészséges kutyák százait altatják le,mert nem kellenek senkinek.

Ez sajnos így lesz,míg az emberek le nem állnak az agyatlan szaporítással,gondolok itt a felelőtlenségből született és egyszeri almokra is.

2011. máj. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 panettone ***** válasza:

"a kérdést azért tettem fel, hogy tudna e valaki észérvet, érzelemmentes érvet felhozni arra hogy miért is ne kezdjünk a kutyák tömeges altatásába?"


Van kutyád? Ha ne adj Isten kiszalad a kapun, el kezdede keresni majd két hét után látsz a neten egy hirdetést hogy keressük ennek az ebnek a gazdáját...és a tied! Felhívod a számot és közlik veled bocsi: mit tudom én eltörte a lábát néztük 14 napig ahogy szenved mert ügye nem a mienk nem költünk rá és ügye úgy tudtuk két hétig illik várni a gazdira mivel tegnapig nem jelentkezett senki így ma reggel elaltattuk...

Na ha én találok egy kutyát és hazaviszem és nem jön a agzdi 14 napig akkor sem altataom el hanem kérek segítséget, hirdetem majd ha kell örökbe adom ez nem 14 nap és általában ennyi idő elég hogy megszersd és felelősnek érezd magad. És ilyenkor mindegy a kor vagy az hogy esetleg beteg. Egyetlen esetben gondolkoznék el az altatáson ha olyan állapotban lenne hogy az állatorvos menthetetlennek mondaná, de kkor sem azért mert teher.

És ha ez az én kutyámmal történne meg akkor azt hiszem a világ leg boldogabb embere lennék ha olyan venné a pártfogásomba mint én és nem olyan aki simán elaltaja mert öreg és ha hidegebb idő jön a kkor biceg.


Aki erre a kérdésre érzelementes választ tud adni az valószínűleg hentes vagy sintér.

2011. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

A beteget meg lehet gyógyítani!

Egy öreg kutya ideális kis gyermekes családba, olyanba ahol már nem tudják annyit mozgatni.

Egy normális kutyát miért altatnál el?

Ennek szerintem nincs érzelem mentes oldala!!

Dolgoztál már menhelyen?

Láttad milyen egy szomorú tekintet aki fél attól, hogy TE hogy döntöttél élet vagy halál.

Betudnál egy parvós 6 hetes kutyuskát vinni a rendelőbe, hogy elaltassák. Végig a szemébe tudnál nézni, és bűntudat nélkül ki tudnál jönni?

Ha ki tudnál jönni akkor nem érzed át, hogy éppen egy érző lényt öltél meg, Ha ezt így meg tudod tenni egy kutyával meg tudod tenni egy emberrel is!

Nézd meg a videót: [link]


Senki nem képes úgy várni, mint a kutya, s előfordul, hogy még a gazdája sírjához is kijár, és még holtában is visszavárja.


Felelősek lettünk mindazért amit megszelidítettünk. Felelősséggel tartozunk a kutyáknak ( macskáknak, lónak ,hörcsögnek stb...)!!!


Ha Te csak tárgyilagosan akarod nézni akkor Hitlert is megérthetnéd! :S

2011. máj. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!