Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ÉSZÉRVETEK arra hogy ez...

Van ÉSZÉRVETEK arra hogy ez így miért nem jó?

Figyelt kérdés

A kutya nem veszélyeztetett állat, sőt még túl sok is van belőle. Sok a szaporító, akik nem ölnek sok pénzt a kutyájukba, nyomják ki a kölyköket és olcsón adják. Vannak a tenyésztők, akik megcsinálnak mindenféle szűrést, nagyobb valószínűséggel lesznek a kölykök egészségesek, és viszonylag drágán adják őket. (ha a szaporító állatkínzó is egyben, kis helyen tartja, nincsenek meg az oltásai, éhezteti stb. az elítélendő, ugyanúgy mint aki nem szaporít csak simán kínoz, azt büntessék meg)

Az emberek szabadon választhatnak, hogy milyen kutyát honnan szeretnének. Abban is szabadon választhatnak, hogy ha beteg kezeltetik e vagy elaltatják. Az utcán talált, kirakott, megunt állatokat főleg ha betegek, elaltatják. Ha valamelyik kicsattan vagy kölyök, vagy még jó esélye van gazdához kerülni azt a menhelyek megpróbálják továbbadni, a többit elaltatják. Nem szenvednek beteg sérült, agresszív, öreg kutyákkal. Azokat elaltatják. Kevesebb kutya az utcákon, kevesebb a menhelyen, kevesebb roncs kutyát próbálnak megmenteni, több lesz az altatás. Mindenki boldog. Mi lenne ezzel a baj?


2011. máj. 15. 14:30
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Szigorúan ellenzem hogy emberekhez hasonlítsuk a kutyákat, vagyis az olyan érvek hogy a nagyit sem altatjuk el, számomra nem érvek.

Ha az én kutyám eltűnne, és valaki elvinné orvoshoz, akár elaltani, akár nem, benne van a chip, és visszakapom. Nyílván nem az elkóborolt de egyébként gazdás ebekre gondoltam, akikben van chip. Mindenki megteheti hogy rakat chipet a kutyába, és akkor az övével ilyen nem történne.

2011. máj. 15. 21:00
 22/22 A kérdező kommentje:
Ne hasonlítgassuk a kérdést Hitlerhez mert ég és föld a kettő. Azt nem mondtam hogy ha nekem lenne beteg a kutyám akkor én személy szerint nem kezeltetném, de el tudom fogadni azt, hogy valaki más, akár azért is elaltatná, mert megunta. Én nem tenném meg, szerintem ez egy szívtelen döntés, de el tudnám fogadni, hogy más megtegye. Ezzel is kevesebb kutya kerülne be gyepire, vagy menhelyre. Elfogadom, hogy idős embernek lehet hogy jobb az idősebb kutya, mert az valószínű nem éli őt túl. De idős kutyából sincs hiány. Mindig jönne utánpótlás. Nem azt mondtam hogy az összes időst, hanem mondjuk a 90%-ukat. Illetve meg kell nézni hány öreg ember akar kutyát, ezen belül is öreg kutyát és annyit meghagyni.
2011. máj. 15. 21:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!