Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a palotapincsim,...

Mivel etessem a palotapincsim, hogy egészséges legyen és hogy ne szenvedjen semmiben hiányt? Mit ne adjak neki?

Figyelt kérdés
2008. febr. 17. 11:38
 1/6 A kérdező kommentje:
csak mert még sosem volt kutyám ő az első és mindenki mást mond ' ne adjak hust 2 hust adjak mert az segíti a növekedést! Szoval nem tudom eldönteni.Lécci segitsetek!
2008. febr. 17. 11:46
 2/6 anonim válasza:
85%

Elsősorba tudnod kell, hogy a palotapincsik nagyon érzékenyek a gyomrukra. Én a házikoszt mellett foglalok állást. De sikerült párhuzamosan a konzervet is elfogadtatnom vele. Az állatdoki megemelte a kalapját, ugyanis ez szinte lehetetlen. Nekik nagyon sok vitaminra van szükségük. Először is azt döntsd el, hogy melyiket választod. Egész fiatal korban kell elkezdeni. Ha a házikoszt mellett döntesz javaslataim: zsír, füszer, bőrke mentes ételek. Én farhátat adok neki (bőr nélkül), imádja a savanyúkáposztás ételeket (c-vitamin), és minden pőrköltös cuccot keverek rizzsel (szénhidrát,stb) és tésztával. Szoktam időnként felvágottakat is adni (párizsi, löncs) és még sorolhatnám. A tv paprikát, uborkát, narancsot, mandarint, őszibarackot is szereti. Meglepő, de a pincsiknél ezt is adni kell neki, ha nem akarod, hogy később minden baja legyen. Én inkább ezt adok neki, mint bogyókat.

Ha a konzerv mellett döntesz: becsapós a sok reklám. Ugyanis a pedigree és ezek nagyon sok zsírt tartalmaznak. Volt, hogy hányt tőle, ha sokat evett belőle. Ezeknél alig drágább a fressnapf-ben, kapható konzervek. Illatra, és ránézésre is jobban néznek ki. Ja és ne kocsonyásat adj neki, hanem a másikat:pl:best meat, multi fitt.

2008. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
öszi sépen nagyon sokat segitettél :)
2008. febr. 17. 12:30
 4/6 anonim ***** válasza:
14%
Az előző hozzászóló tele van ellentmondással.Nem akarom sorolni,de ne vedd készpénznek amit tanácsolt.Először is:a házi kaja a kutyának nem tartalmazza azokat a vitaminokat,amire egy kutyának szüksége van.A drágább,de jobb minőségű tápokat a kutyáknak fejlesztették ki,ha ezt adod,nem kell mellette más.A változatosság kedvéért adhatsz konzervet,időnként házi kosztot,és ritkán far-hátat.Így nem fog elhízni,és minden szükséges ásványi anyagot megkap.Cserébe lesz egy energikus,egészséges kiskutyád.
2008. febr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha a maximumot akarod adni a kutyusodnak én ajánlanám a Royal Canin prémium junior tápot, igaz kicsit drága, de minden benne van, ami a kutyusodnak kell. Majd ha nagyobbacska lesz, 9-10 hónapos kezdhetsz átállni más kajákra is. Persze addig sem kell folyton száraz tápot ennie, adhatsz neki mást is, de legalább 70%-ban a száraztáp tegye ki az eleségét.
2008. febr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha rászoktatod a házikosztra és adsz mellé tápót az a legjobb megoldás.Nekem is van palotapincsim amit nagyon imád az a rízs,rízseshús és a csirkenyakat.De megeszi a babélevest is.Az a lényeg,hogy sikerüljön rászoktatnod a házikosztot.
2008. ápr. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!