Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attól, hogy Cesear Millan nem...

Attól, hogy Cesear Millan nem nagyon szeregeti, simogatja, puszilgatja a kutyáit, attól még ugyan úgy érik, hogy szereti őket?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosan simogatja, meg puszilgatja a kutyáit, de csak amikor jól viselkednek..
2011. máj. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Alapvetően szerintem a kutyáknak nincs szükségük arra, hogy folyton puszilgassák meg gyomrozzák őket.
2011. máj. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kutyákat én sem puszilgatom, meg gyomrozom...nem plüss állatok. Megsimogatom őket, játszunk, sétálunk...stb Nem kell ahhoz puszilgatni, hogy egy kutya tisztelje és imádja a gazdáját. Ez náluk ösztönös.
2011. máj. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én alapvetően nem puszilgatom, dögönyözöm halálra a kutyámat, de ahogy nézem a műsorát a kutyái olyan furák. Lehet azért van ez így, mert nem ezt szoktam meg. Kicsit visszahúzódónak tűnnek a kutyái. Számomra hiányzik egy egészséges aktivitási szint. Vagy lehet azért van ez így, mert már lefárasztotta őket és nincs energiájuk amikor kameráznak?
2011. máj. 16. 17:18
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Amit a tévében látsz, az mindig így vagy úgy manipulálva van. Az meg, hogy hogy viselkedik egy kiegyensúlyozott, egészséges kutya megintcsak vélemény kérdése. Én is jobban szeretem az aktív kutyákat, és soha nem azt vártam a kutyámtól, hogy ne csinálja amihez kedve van, hanem csak azt, hogyha rászólok fejezze be amit csinál.


De a munkakutyások általában ilyen passzív, nem barátkozós kutyát nevelnek, mert szerintük meg az a jó.

2011. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na, hallod....egy munkakutyát "passzívnak" nevezni?
2011. máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Úgy értem a hétköznapokban passzív. Nem fog leállni kutyákkal játszani, nemfog a nyakamba ugrani, ha megvakarom a fülét (ha engedi egyáltalán), nem rohangál a parkban a többi kutyával hemperegve. Legalábbis ahány munkakutyát ismerek, azok mind ilyenek. Itt mondjuk a parforce módszerrel képzett IPO versenyzőkre gondolok, nem az agility bajnokokra.
2011. máj. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy parforce módszerrel nevelik ma az IPO-sokat? Egy terror alatt tartott kutya szerinted lehet a pályán vidám, érdeklődó a gazdája felé? Mert ma ez a követelmény. Nyomon elmenne akár egy métert is, ha nem akarna? Öv-ben persze vannak mindenféle módszerek, de egy nem szívesen dolgozó kutya azért kiszúrható ott is. Annak meg nyista sok pont.
2011. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

miből gondolod, hogy nem szereti a kutyákat?

ez az ember maga a szeretet!

egyszerűen fontosnak tartja a faj igényeit , ösztöneit figyelembe venni ezért csak amikor nyugodtak a kutyák akkor nyílványítja ki szeretetét látványosan... rehab közben meg nem csókolgatja az ebeket mert azzal csak károkat okozhatna ami akár egy ember vagy egy kutya életébe is kerülhetne...

a kutyának nem az izgatottság hanem az empátia, a megértés, a megbízhatóság, nyugalom jelenti a szeretetet...

ha nem értesz valakit, nincs benned együttérzés akkor nem is szeretheted...

2011. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!