Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tetszik-e a kutyáknak, hogy...

Tetszik-e a kutyáknak, hogy ruhákat adnak rájuk, meg kutya fodrászhoz kell járniuk?

Figyelt kérdés

Mert ismerősöm a kutyáját(yorkshire terrier) minden 2. héten fodrászhoz viszi, hogy csinálják meg cukira a bundáját, meg adjanak rá, kis ruhácskát meg masnit.

Mikor kérdeztem, hogy jó ez a kutyának, annyit válaszolt, hogy:"Hát, még nem panaszkodott..."

Biztos etszik ez a kutyáknak, vagy csak eltűrik?


2011. máj. 17. 07:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
A kozmetikus a kényelmes gazdák mentsvára. Ha kellően fésülve, kezelve van egy kutya, nem kell kozmetikus.A természetes szőrzet kellően zsíros ahhoz, hogy kevésbé legyen koszos, csomós, A fésülés, kefélés pedig bőven letisztítja a szőrt, sőt, a bőrt edzi is a masszírozással.
2011. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 LN09 ***** válasza:

És szerinted a gazda hogyan nyírja le a kutya szőrét??? Mert abból minden lesz, csak tisztességes kutya nem. Gondolom te is ápolod a hajadat, de azért időnként elmész fodrászhoz és nem otthon esel magadnak...


Az meg hogy normális kutyákat kéne tenyészteni, nem idevaló téma.


Lehet itt akármit írni, úgyis meg leszünk szólva :) De én kb. le.zarom ki mit gondol. Én legalább nem vágom ki a 4. emeletről, nem ütöm-verem, és nem kínzom. Tényleg borzalmas, hogy szegény kutyának jó élete van :(((

2011. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 LN09 ***** válasza:

"A kozmetikus a kényelmes gazdák mentsvára. Ha kellően fésülve, kezelve van egy kutya, nem kell kozmetikus.A természetes szőrzet kellően zsíros ahhoz, hogy kevésbé legyen koszos, csomós, A fésülés, kefélés pedig bőven letisztítja a szőrt, sőt, a bőrt edzi is a masszírozással."


Hát ez teljesen igaz, ápolom is hidd el. De miért én nyírjam, és csesszem el, ha egyszer a kutyakozmetikus ezt tanulta és ért hozzá? Miért fáj az neked, ha elviszem 2 havonta egyszer hozzá? Én nyírni nem tudom a szőrét.

Biztos neked is elég ha csak megfésülöd a hajad, és csak kényelemből jársz fodrászhoz.

2011. máj. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A kutyának bizony, hogy nem tetszik, de szerintem az, hogy havonta (vagy olyan időközönként ahogy az adott fajta igényli) elviszik kozmetikushoz nyírni a szőrét az teljesen elfogadható és a kutyának is kedvez, főleg nyáron, de pl. az amit annyiszor mutatnak a tv-be (híradó, fókusz stb.) hogy kis köntösbe meg ilyen olyan ruhába öltöztetik szegény kutyákat meg kifestik a körmüket meg teknős (meg sok más állat) kinézetre vágják a szőrüket meg befestik az már katasztrófa. A yorkikkal is az a "baj", hogy divatkutya (de nem csak az. labrador, nj, golden stbstb.) és túl vannak tenyésztve és sok esetben plázacicák kezébe jut (na meg a csivava is ilyen) és azok nem kutyaként kezelik. Aki itt ír 83%os yorkis gazda az nem ehhez a típushoz tartozik. Személy szerint amit itt leírtam, hogy körömfestés meg egyebek enyhe állatkínzásnak tartom, mert mondják már meg, hogy a kutyának mi szüksége van erre??? Semmi... Meg még a divatkutyákhoz annyit, hogy írta itt az egyik válaszoló, hogy régen se volt ilyen-olyan ruha, csak itt az a baj, hogy azóta (példának felhozva megint) a yorkik is túl lettek tenyésztve meg szaporítva és teljesen "mások" lettek, meg már mi is másik világban élünk és ők se azok a régi nem fagyok meg -10be se kabát nélkül, de ez is egyedfüggő, mert láttam, hogy volt itt egy yorkis gazdi akinek a kutyája jól megvolt.. Röviden: kutya válogatja ezt az öltözik-nem öltözik dolgot és ha a fajtának/kutyának szüksége van a sok nyírásra és ruhára akkor az elfogadható, csak ne csináljunk már belőlük bohócot:\
2011. máj. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!