Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4hónapos amstaff kan...

Van egy 4hónapos amstaff kan kutyusom! Fülét szeretném kupíroztatni! Lehetséges e még? Mennyi idős koráig lehet elvégezni? Milyen következményekkel járhat idősebb korára nézve is! Kérem olyanok válaszoljanak akiknek van ilyen tapasztalatuk!

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 16:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
63%
Egy 4 hónapos kutyának a kupirozás fájdalmas és kinzás sőt mindig kinzás.Nekemm staffom van és nincs kupirozva de gyönyörű.én nem tenném.És manapság már el se vállalják az orvosok.
2009. okt. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%

Mivel tiltja az állatvédelmi törvény, ezért nem érdemes.

Úgyan még találhatsz orvost aki elvégzi, elsősorban vidéken, de én pl. bár ismerek vagy 30 állatorvost egy sem csinálja meg.

2009. okt. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Hát én 4 hónaposan már nem ajánlanám... nehezebben gyógyul meg, bár lehet még nem késő, kérdezd meg a dokit... az állatvédelmi tv meg semmit nem jelent, mert mint minden törvénynek, ennek is van kiskapuja, pl a megtámadták a kutyát, leharaptak a füléből, és muszáj volt megcsinálni... stb. Kb 1 hét alatt meggyógyul, én még a borogatáson és a doki által felírt kenőcsön kívül bepanthennel is kentem, az jót tett neki. Ja, és nem fájt neki utána, simán hozzá lehetett nyúlini, meg már aznap vígan játszott, mondjuk ő 2 hónapos volt
2009. okt. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

Lehet, hogy van kiskapu a törvény megkerüléséhez, de nem véletlenül tiltják a kupíroztatást.

Egyébként régen sem poénból csinálták, vagy mert úgy jól néz ki(szerintem mondjuk egyáltalán nem néz ki jól). De erre manapság már abszolút nincs szükség...

2009. okt. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%
amúgy én sem kupíroztattam volna, csak az egyik füle előre fele állt valamiért, és nagyon fura látvány volt, így a kupírozásnál maradtunk, szerintem mindenhogy szép :) előző előtti voltam :D
2009. okt. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%
ki pontozgat le mindenkit, él miért?
2009. okt. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
23%
Mert senki nem azt kérdezte, hogy fáj-e a kutyának és hogy mi a véleményetek erreől a hatalmas állatknízásról (közben meg ugye az IGAZI kínzások nem érdekelnek senkit. Ha jó orvos csinálja, nem fáj ás gyorsan gyógyul... Szerintem lehet még ilyen korban. Láttam nagyobb kiskutyákat is akiknek akkor csinálták meg. De nézz utána állatorvosnál (amúgy nekük tökéletes, fiatal, új állatorvosunk van, kb 2 éve nyitottak ki friss diplokával és láss csodát, ott van az árlistájukon a kupírozás külön árban ha a kutya füle sérült) vagy a tenésztőknél. Amúg érdekes módon még a kiállításon is látom a fiatal, akár idei, kupírozott kutyákat...
2009. okt. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%

kedves előző

Sajnos itt a kiskapu. A fiatal, most kinyitott orvos, lehet, hogy megcsinálja, mert még kell neki a pénz (bár ő is ráírja, hogy csak sérült fülnél), a bejáratott bagy rendelőkben ki van írva a váróban, hogy nem csiálják meg.

A kiállításokon pedig újra ott vannak a hamis orvosi igazolások sérülésekről és fülgyulladásokról.

Remélem lassan az amstaffoknál is el lehet érni, ami a a rottweilereknél, dobbermanoknál, dogoknál már természetes, hogy nem kupíroznak. Ez csak a gazdikon múlik.

És azért mert van kiskapu, nem hiszem, hoyg ezt kéne ajánlani az embereknek.

2009. okt. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
37%

Mivel a fajtajelleg fenntartása miatt csinálják ezért teljesen LEGÁLIS amstaffoknál, dobiknál, stb. A legtöbb állatorvos szó nélkül megcsinálja.

Korban is belefér még, fél éves korukig csinálják úgymond szívesen, utána nem javasolják. Minél kisebb a kutya, annál hamarabb kiheveri. Egy amstaffnak hatalmas fájdalomküszöbe van, kölyökkorában is. Az egészből annyit vesz észre, hogy van egy idegesítő kötés a fülén.

Szóval ha valaki meg akarja csináltatni nem elítélendő, én nem tettem meg a saját kutyámon, ha előröl kezdhetném akkor sem tenném ki felesleges stressznek.

Kösz a lepontozást előre is a bizonyos se99fejeknek!

2009. okt. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

Nem pontozlak le, mert sohasem pontozok, de pl. a dobbermann mivel német fajta, ezért a német fajtaklub határozza meg a standardot. A német fajtaklub tiltja a kupírozást. A kutya kiállításon nem indulhat, mert a standardnak nem megfelelő.

(most tekintsünk el az "orvosi ok" papiroktól)

2009. okt. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!