Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor szaporítónak...

Most akkor szaporítónak számítanának?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a kérdésem, h anyukáméknak van egy törzskönyves gyönyörű hím tacsijuk, és szeretnének mellé egy kislányt, szintén törzskönyveset, hogy legyenek kiskutyák.


De a kiskutyákat már nem törzskönyveztetnék, h olcsóbban eladhassák a szép kiskutyákat. Akkor ez most rossz, meg elítélendő dolog?


Amúgy azért gondoltak rá, mert a tacsi nagyon kanos, és folyton meg akarja hágni a berni pásztort, amit az nem annyira kultivál, és múltkor majdnem leharapta a tacsi fejét(nem komolyan, túloztam) kiheréltetni meg nem akarják a tacsit.


2011. máj. 17. 16:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem bűn :) De az lenne a legjobb ha kérésre( persze a vevő állná a törzskönyvet) csináltatnának.
2011. máj. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%

Igen, azok lennének. Ezt most nem leszólásból mondom, de azok alapján amit leírtál, ez a szakszerű kifejezés rájuk.

A kutya nem vágyik a párzásra, csak az ösztönei hajtják. Ne gondoljunk rá ebben az esetben úgy mint egy emberre. Ilyenkor tökéletes megoldás az ivartalanítás. De az is lehet, hogy a kutya csupán rosszul van nevelve. A tacskó amúgy is egy öntudatos kutya, szigorúan kell fogni. Lehet hogy a szüleid elkényeztetik és a párzó mozdulatok valójában dominanciát fejeznek ki. A lényeg az, hogy a kutyának ez nem jó. És ha párzik attól sem lesz jobb, sőt még rosszabbá is válthat.

2011. máj. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
86%

szűrjétek le mind a két tacsit örökletes betegségekre és a törzskönyv nélkül "csak" keverékek azok számát meg felesleges növelni...a chipp pedig kötelező!!!

Ez tényleg szaporítás amit leírsz de ha nem lehet róla lebeszélni titeket (olyannal mint, hogy a szuka simán belepusztulhat az ellésbe ami hozzáteszem így is van ) akkor legalább gondoljátok át és tegyétek ezt azzal a felelősséggel, hogy életek vannak a kezetekben és a szülés azzal is járhat, hogy tényleg elveszthetitek az almot és az anyjukat is

2011. máj. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarok bántani semmit, jó hangvételű kérdés volt ennek ellenére persze tuti meg fognak jelenni majd a mocskolódók.

Bűnnek nem bűn, de nem igazán látom értelmét az ilyeneknek, hogy "szeretnék, hogy legyenek kiskutyák".

Miért szeretnék?

Ha tk nélkül olcsón akarják eladni őket, az szép meg jó, valószínűleg lesz gazdájuk, de akkor haszon nem nagyon lesz belőlük (ha lelkiismeretesen beadatják az oltásokat féreghajtót chipet(!!! kötelező).

A fajtát nem akarják előrébb vinni, hasznuk nincs belőle, ezért nem látom, hogy miért szaporítanak. A tacsit ivartalanítassátok, a "hágás" lehet, hogy dominanciát fejez ki. Meg amúgy is náluk nem így működik, mint az embereknél, ők nem az élvezett miatt párzanak, hanem az ösztönök miatt. Sokan leírták már, fájdalmas mindegyiküknek a közösülés. Ezen kívül a kicsik kihordása és megszülése nagyon megviseli a szukát, plussz csomó komplikáció felléphet. Szóval szerintem ha nem muszáj, ne csináljátok:)

2011. máj. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%
ja és ha a tacsi fedezett akkor ezek a párzó mozdulatok amivel a dominanciáját fejezi ki sokkal rosszabbá fognak válni... nekem nem egy olyan kanom van/volt aki soha nemvolt domináns jellem...aztán első fedezése után kinyílt a csipája...nekem vannak kenneleim és az udvarom olyan mint egy labirintus, hogy eltudjam zárni az ivaros domináns kanokat és a szukákat egymástól... ha meglesz a szuka akkor nálatok sokkal rosszabb lesz a helyzet...minden tüzelési időszak egy kínszenvedés és megoldani a zsilipelést, hogy ne legyenek évente kétszer kölykök...hát nem egyszerű feladat ott ahol ennek nincsenek meg a feltételei
2011. máj. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

De bűn. Nem csak a születendő kölykökért vagytok felelősek, hanem az ő leszármazottaikért is. Nem tudjátok garantálni h nem menhelyen, sintértelepen, kikötve végzik.

kérlek ebbe nézz bele:

[link]


a magyar állatorvosi kamara hivatalos álláspontja, hogy nem kell pároznia egy kutyának. Felesleges.

Értem , hogy kéne a cuki kiskutya, de a sok kidobott tacsi is így születhetett, aztán sintéretelepn vagy az utcán végezték.

nekem 2 utcán talált kutyám van. az egyik tacsi. szeretem meg minden, de dögöljön meg aki kidobta azt utcára. akkor meg minek kellett neki??minek született meg? és én őt megtaláltam. de tudod mi jut még eszembe? Hol lehetnek most a testvérei. neki jó sora lett. de a másik öttel mi lett?

kérlek fogdd magad és menj ki a legközelebbi menhelyre, sintértelepre. ha azután is van szived legyártatni egy csomó kutyát akkor tessék.

Persze, mondják h megvan a helye a kutyáknak. de utána h fogod követni, hogy mi lesz vele? vagy az utódaival? most komolyan minek?

én is baromira szeretnék venni tenyészetből egy amstaffot, az a kedvencem, de tudodo miért nem teszem? mert neked és társaid áldásos tevékenységének köszönhetően az elmult 2 évben 2 kutyát szedtem össze az utcán. és ők csak egy-egy kutya a megszületett alomból.

2011. máj. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
84%
Szép dolog, ha együtt él egy kan és egy szuka. A bökkenő csak ott van, hogy minden alkalommal, amikor a szuka tüzel, bőszen legyártják a kölyköket. Ez pedig egy szukának sem jó. Ha viszont nem akartok almot, mi lesz az együttéléssel? Hogyan oldanátok meg?
2011. máj. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%

Mond meg a szüleidnek, hogy a tacsi nem mindig kanos, hanem a főnökségét akarja ezzel a mozdulattal kifejezni. Ez egy kutya szokás, és a berni meg a pozíciójából nem eneged.

Ám egy herélés sokat segít, abba marad ez a párzó mozdulat, nem akar se kanos lenni, és nem akarja majd a vezető szerepet se átvenni.

2011. máj. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amúgy lenne gazdájuk és nem is engednék h mindig legyenek kicsik. A tacsi nincs elkényeztetve ráadásul nem is az első tacsijuk/nk de ez egy nagyon makacs kutya! Lenyomta a 10 éves Berni Pásztort és most ő az úr a háznál, még a kaját is eleszi a másik elől, az meg hagyja...kis mamlasz. De ha ez a viselkedés csak dominancia és sztetek romlana...hát az nem lenne jó.
2011. máj. 17. 17:42
 10/30 A kérdező kommentje:
Ja! Én is mondtam nekik h heréltessék ki, de nem akarják, a macskámat is össze-vissza sajnálgatják, mert kiheréltettem, mondtam nekik, h marha jól megvan a golyói nélkül, de ezt vhogy nem akarják fölfogni. Lehet tényleg az a baj h emberként tekintenek rá :D Mindegy ezért senki ne bántsa őket, mert azt se hagyják h össze-vissza kiskutyákat csináljon. (Nagy kert van, zárt, csak akkor tud kimenni ha vhogy megszökik, de nem igazán szokott neki sikerülni)
2011. máj. 17. 17:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!