Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes kicsi kutyát venni?

Érdemes kicsi kutyát venni?

Figyelt kérdés
Én nagyo szeretnék egy Havanese kutyust, de az a gond, hogy anyukám nem szereti az ilyen kis "zsebkutyákat" ezért eléggé elment tőle a kedvem...Nekem már volt több kutyám is de az mind nagyobb testü, és nem tudom hogy az ilyenek milyenek....
2011. máj. 17. 17:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A túltenyésztés (nem szakfogalom és ilyen NINCS) nem azonos a beltenyésztéssel, utóbbi pl. szakfogalom, előbbi viszont a köznyelvben meghonosodott kifejezés egy jelenségre, ami mögött viszont pontosan a tenyészállomány beszűkülése található, az alkalmazott tenyésztési módszerek következtében, ami a legtöbbször ilyen-olyan szintű rokontenyésztés, időnként kikeresztezéssel, de a "sikeres kan" effektus így is, úgy is benne van.

A túltenyésztést ebben az értelemben szokták használni, amikor azt mondják: egy fajta túl van tenyésztve, ezért beteges, rövidül az élethossz, urambocsá degenerált (ezt is hallottam nem egyszer) - ezzel szemben a keverék (vagy a kevésbé "túltenyésztett" fajta ) életképesebb, egészségesebb, okosabb! (igen, ezt is így hallottam nem egyszer) satöbbi. Ebben az értelemben tehát nem az van mögötte, amire te utalsz.


Ismerek tenyésztőt, aki dührohamot kap, ha meghallja a "túltenyésztés" szót, mondván, hogy ami van, azt inkább alultenyésztésnek kellene nevezni: és ebben az értelemben a túltenyésztés nála is azt jelentené, amire te utalsz. Tehát logikusan gondolkodva azt kellene jelentenie, de pontosan ellenkező értelemben szokták használni.

A túltenyésztés- a szaporítók miatt történik (ebben az értelemben amit te használsz) meggondolatlan párosítások, erős rokoni kapcsolat illetve olyan tulajdonságok eltúlzása amit nem kellene erőltetni.

A sheltiet SOHA nem szaporították (ellentétben pl a havanes, beagl stb) a tenyésztők munkája pedig nagyon jó, sok import kutya és kevés rokoni kapcsolattal dolgoznak...

2011. máj. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nekem a sheltie nem igazán nyerte el a tetszésem...inkább maradok a jól bevált collie-nál!!!

Kérlek titeket ajánljatok más kutyafajtákat is, sokat segítene...köszönöm:)

2011. máj. 17. 19:00
 13/17 xnorkax ***** válasza:

Sosem értem, hogy azt hozzák fel egy közepes testű kutyánál, amit az első ajánlott (beagle) hogy nem férne el a nagy mellett. Egy kutyának a lakásban mekkora hely kell, ha le van mozgatva? Kb 2x2 méter, ahol éppen fekszik, vagy ül. Szóval szerintem ez nem kifogás. :D

Ha nem szereted a "zsebkutyákat" akkor ne tartsd őket.

2011. máj. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Nem..én nagyon szeretem mert szerintem tündériek, csak az anyukám nem annyira..de szerencsére a törpetacsi neki is tetszik!

Kérlek irjon az akinek van tacsija, mert nekem még sosem volt, és nem igazán tudom, hogy milyenek...Akinek nincs, az is ajánlhat kutyusokat..Köszi:)

2011. máj. 17. 20:48
 15/17 anonim ***** válasza:

első vagyok:

nekünk van egy beagle-ünk, illetve egy tibeti palotapincsi.kertes házban lakunk, de éjjel, illetve rossz időben, ha nincs az udvaron senki, akkor bent van mind2 kutyus. a beagle nem egy óriási kutya! én mindenképp őt ajánlanám, nem ezeket a zsebkutyákat!

ui.: a tibeti pincsink azért van, mert el akarták altatni, mivel nem kellett az előző gazdájának 2, és mi elkértük tőle azt az egyet, amelyikre ez a sors várt.

2011. máj. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Mi is fogadtunk már örökbe, de őt egy menhelyről hoztuk(nem a colliet egy másik kutyát)ő németjuhász keverék..nagyon aranyos...
2011. máj. 17. 21:46
 17/17 anonim ***** válasza:
mennyi kutya fér el egy telepinél, te jó ég :o
2014. febr. 27. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!