Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek ha a kutya...

Levcsak kérdése:

Mi a véleményetek ha a kutya azt kapja enni mit a gazda eszik (levesek, kenyér stb)?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 19:58
1 2 3 4
 21/40 anonim válasza:
64%

Azt hallottam, hogy sokkal jobb, mint a kutyatápok, mert azok tele vannak aromával, hogy rászokjanak az ebek és végül ne is fogadják el a többit. A mi macskánk így járt, és szinte semmit sem eszik (evett), csak macskaeledelt. :-(


Volt egy kutyám, aki kizárólag maradékot evett. Legfeljebb évente egyszer egy pár jutalomfalatot. Vagy 12-13 éves volt, mikor elpusztult és szinte sosem volt beteg és az utolsó hónapjaiban is ugyanolyan fürge volt, mint korábban.

2011. máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
80%
Azzal pedig ne jöjjetek, hogy ezek már társasági úri kutyák, mert amikor kitenyésztették ezeket a szőrtelen, finnyás korcsaitokat sem voltak über premium kutyakaják. Aki pedig jön az "akkor még nem volt ilyen sós, zsíros stb. a kaja" szöveggel, az kicsit gondolja újra. Persze... pont 100 éve figyeltek az emberek az egészséges, nem egyoldalú táplálkozásra, jó vicc.
2011. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

A cellulóz tartalmú dolgokat senki nem tudja megemészteni, csak úgy szólok.

Élelmiszeres

2011. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
75%
Nekem bizonyítottan a konzervekben és más kutyakajákban lévő tartósítószerek és adalékok nyírták ki egy kutyámat 2 évvel ezelőtt. A méja tropára ment, a dokik minden vizgsálatot elvégeztek, így derült ki. Azóta minden állat házikosztot kap, illetve külön főzök nekik nagy adagban. Tartósítószeres ízanyagokkal telenyomott műkaját soha többet nem kap egyik se!
2011. máj. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim válasza:

Én voltam 20:01. Mindenki aki értelmeset írt egy zöld kezecskével jutalmaztam.

Amúgy meg! Pár hete azért lettem lehurrogva mert egy értelmes azt állította h egy almában több szénhidrát van mint egy szelet kenyérben..... Vagy h a tusfürdő (amiben csodálatos dolgok vannak) sokkal jobb mint a szappan. Szóval én már nem lepődök meg h itt is vannak okosok és olyan akik tudják is..... Minél többet tud az ember, annál kevesebb dolgot vesz a Spar-ban, Tescoban stb. Nem tudjátok h mennyi sz...t tömnek ránk és belénk + a kutyáinkba is... És mi megvesszük mert olcsó.

2011. máj. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Látod, az utolsó hozzászólásodban volt egy nagyon fontos mondat: megvesszük mert olcsó. Ha a közül lehet választani, hogy kommersz, olcsó táp (Pedigree, Friskies, noname), vagy házikoszt, akkor nagyon szájhúzva, de házikoszt. Ellenben vannak prémiumtápok (Acana, Eukanuba, Hill's, DaDo, Royal Canin stb) amik már lényegesen drágábbak, de tökéletesen lefedik a kutyák szükségleteit. Gyönyörű lesz a szőrük, energikusak lesznek és sokkal kevesebbet ürítenek, mivel kevesebb mennyiség is elég nekik, hiszen az tele van tápanyaggal. Mutass egy-két bármilyen sportban jeleskedő kutyát, vagy fajtagyőztest akit házikoszttal etettek. Nem nagyon találsz. Persze, a tápok előtt is életben maradtak a kutyák, ahogy mi is baromi jól elvoltunk nyers húson és bogyókon, de ha van jobb, akkor miért is ne váltson az ember?
2011. máj. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Jajjj már vártam az első Acanás hsz-st
2011. máj. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim válasza:
Sosem vásároltam még olyan tápokat de, ha bemegyek egy boltba az lesz az első h megnézem az összetevőit! De ha csak egy olyan dolgot is találok benne ami nem tartósítószer hanem térfogatnövelő, vagy sűrűsítő anyag, akkor nyugodtan adják a cirkuszi kutyáknak. A drogoktól mi is jobban pörgünk, és kevésbé vagyunk éhesek...
2011. máj. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
64%

20:56

" Mutass egy-két bármilyen sportban jeleskedő kutyát, vagy fajtagyőztest akit házikoszttal etettek. Nem nagyon találsz."

Persze, de ha valaki versenyztetni akar egy kutyát, annak be kell tartania a szabályokat, amik az ételre (is) vonatkoznak. Ha én versenyeztetni akarnám a kis tacskó keverékem, akkor nem főtt kaját kapna. :) Egy házőrzőnek tökéletes a házikoszt. Nem lehet összehasonlítani egy versenyző kutya (leginkább külsőleg támasztott) igényeivel .

Amúgy meg nem azért, lehet, hogy én vagyok a hibás, de nekem a Friskies, meg a Chappy meg ezek is drágák. :D

2011. máj. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

21:41 - tehát leírod, hogy ha versenyeztetni akarnád a kutyádat (azt akarnád, hogy jobb kondiban legyen, erősebbek legyenek a csontjai, ne sérüljön le könnyen stb...) akkor adnál neki prémiumtápokat, így marad a főtt kaja.

Lefordítom neked másra. Ha komolyabban sportolnék csirkemellfilét ennék roston, sok zöldséggel, rosttal, nagy mennyiségű folyadékkal, de mivel irodában dolgozok jó lesz a körömpörkölt/szalonna/fehérkenyér/csoki kombó egy kis sörrel leöblítve. (csak jelzem mielőtt ebbe is belekötnétek, imádom a körömpörit és nem vagyok megveszekedett egészségmániás :D), de ha választani tudok, hogy a fenti két alternatíva közül melyiket nyújtom az egyébként nem sportoló, kiállítást sosem látott kutyámnak, akkor gondolkodás nélkül az elsőt fogom, hiszen miért ne étkezne egészségesen amikor csak rajtam múlik?

2011. máj. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!