Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek ha a kutya...

Levcsak kérdése:

Mi a véleményetek ha a kutya azt kapja enni mit a gazda eszik (levesek, kenyér stb)?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 19:58
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
Az ilyen jellegű kaja nem ideális a kutya számára, de elvegetál rajta. Amikor a farkas az ember mellé szegődött, akkor jelentős evolúciós előnyhöz jutottak azok a példányok, amelyek hasznosítani tudták az emberek táplálkozásából megmaradt hulladékot. Amit viszont mi manapság étel címszóval megeszünk, az sokszor számunkra is áralmas, nemhogy a kutyának! Én csak ritkán adok neki ételmaradékot, de az is főként csak csont vagy olyan állati eredetű étel, ami valami csoda folytán nem fogyott el.
2011. máj. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

21:06: Tessék, itt vannak a kutyám egyik nagy kedvencének az összetevői:


Új-zélandi bárányhúsliszt, párolt zab, borsó, napraforgóolaj, csontozott új-zélandi bárányhús, alma, bárányhúsból kinyert ízfokozó, lenmag, lucerna, spárgatök, csirkeporc (kondroitin és glükózamin forrása), sárgarépa, répalevél, tőzegáfonya, fanyarkabogyó, tengeri bionövények (ujjmoszat, hólyagmoszat, vörös pálmaalga), bojtorjángyökér, marshmallowgyökér, borókabogyó, görögszéna, ánizskapor, angyalgyökér, homoktövis, cikóriagyökér, csalán, vörös málna levele, máriatövis, borsmentalevél, körömvirágszirom, kamillavirág, Lactobacillus acidophilus, Enterococcus feacium.


Vitaminok: A-vitamin, D3-vitamin, E-vitamin, niacin, riboflavin, lizin, tiamin-mononitrát, B12-vitamin, piridoxin, folsav, biotin.

Ásványok: vas-proteinát, cink-proteinát, mangán-proteinát, kobalt-proteinát, réz-proteinát.


Őszinte leszek, nincs szakirányú végzettségem, úgyhogy előfordulhat hogy ezek valamelyike térfogatnövelő/sűrítő stb. Egyetlen dolog győzött meg, mert előtte én is baromi szkeptikus voltam a "drága" tápokkal kapcsolatban. Az, hogy zongorázni lehetett a kutyámon a különbséget. Nem, nem lett hiperaktív, nem lett cirkuszi kutya, egyszerűen szebb lett a szőre, megszűnt a rendszeres hasmenése, jobb kedvvel játszott, ha arról volt szó stb. Ez csak egy tapasztalaton alapuló vélemény, természetesen lehet egyet nem érteni, azért vannak ezek a fórumok.

2011. máj. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim válasza:
Szóval se tartósítószer se semmi?? Akkor meddig áll el? Két hétig?...... (a csomagolás elején lévő ajánlószöveget írtad le vagy az ,,ingridents"-et?)
2011. máj. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
Ingredients amire te gondolsz. [link]
2011. máj. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Ami olyan, azt megcsinálom nekik, pl hús a levesből, maradék kis rizs. Nagyon fűszeres kajákat nem kapnak. Természetesen ezek mellett kapnak tápot is.
2011. máj. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Hát én max egy kis változatosságképp adok neki házikosztot.

Nem royal canint hanem sima prémium tápot veszek nekik (josera) nem vág földhöz anyagilag, de az van benne amit enniük kell. nincs kedvem megkockáztatni h a pörköltön is elélne 100 évet.

szerintem nem ember, nem azt adom neki amit én eszem.

2011. máj. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

22:53

Először is nem szóltam be, de lehet, hogy nem jött le. :)

Másodszor: egyetértek veled, de pont arról van szó, hogy ha sportolna, stb akkor szüksége lenne ilyen tápokra, de ha nem sportol, akkor a házikosztból is mindent megkap (nem ebédmaradék, meg ilyenek, hanem külön neki készített kaja). Nem az egészségéről van szó, mert egészséges így is. A sporthoz több kell, mint egészség, de ha nem versenykutya, akkor... Az Acanát és társait semmilyen körülmények közt nem tudnám megfizetni. Tudom, most mindjárt nekemesik valaki, hogy akkor miért van kutyám, és kezdhetjük előlről az okfejtést :D

2011. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
0%

Aki házikosztal/maradékkal táplálja a kutyáját az egy jó 4-5 évet lenyisszant a kutya egészséges/fitt életkorából, ki lehet vele baszni, tessék:)

Az hogy 100 éve mi volt... te jó isten, kíváncsi vagyok hogy akik ilyen marhaságokra hivatkoznak, azok azt eszik e mint amit 100 éve ettek az emberek, üres kenyeret vízzel.

Akinek nem telik normális kajára a kutyájának, az már elnézést, de mi a fa**ért vesz kutyát? Csak megkeseríti egy élőlény életét, inkább vegyél tamagocsit.

2011. nov. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim válasza:
El is felejtettem az ígéretemet h ha eljutok odáig megnézem egy kutyatápnak az ,,összetevőit".. Most a napokban jutott eszembe... A lényeg: arra jöttem rá h az állateledeleknél valószínűleg ,,nem kell" részeltesen leírni az összes összetevőt... Nekem ne mondják h egy száraz tápban csak ilyen meg olyan húsok vitaminok stb.. van. Nincs ráírva, mitől ,,száraz" az a táp (gondolom nem fűrészportól de ha attól is nincs ráírva. + Mitől áll el x ideig (már nem emlékszem meddig de biztos nem 2 hónapig). Szóval a tartósítók, töltelékanyagok stb nincs ráírva, így nem hiszem el h annyira csodálatos dolog az a táp... Ja és még annyit h állatkereskedésben voltam és ott néztem direkt a ,,drágább" tápokat...
2012. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Hát ha mást is kap, és nem teljesen azt kapja, akkor rendben. ezt úgy értem, hogy kap kutyakaját is, és pl ami nem neki való, azt a gazda nem adja oda. (mondjuk ha nutellás kenyeret eszek reggelire, biztos hogy nem azt adok a kutyámnak)
2013. jún. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!