Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler kiállításra és...

Rottweiler kiállításra és munkakutyának?

Figyelt kérdés

Szeretnék rottweilert tartani a fent említett célok mindegyikére. Nem szeretném elhamarkodni a döntést és egy kennel mellett kiállni. Már sok kiállításon voltam,megismerkedtem a tenyésztőkkel, de nem tudok dönteni a kennelt illetően. Az lenne a rottweiler témában jártas emberekhez a kérdésem,hogy melyik kennelt ajánlanák, esetleg melyik kan, szuka pályafutását lenne érdemes nyomon követnem?

Köszi előre is :)


2011. máj. 18. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A MÁRK-nak szoktak lenni tenyésszemléi, és klubkiállitásai is. Szerintem ilyenre is látogass el. Pláne egy tenyészszemlére. Küllemre azt válaszd, amelyik neked tetszik, mert Te fogsz vele együtt élni, és egész nap nézegetni. Az agya legyen jó, és az egészsége.
2011. máj. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Na, a roti tenyészszemle nem igazán mérvadó, ha dolgozni is akarsz a kutyával.

A tenyésztőknél azt nézd, van-e munkavizsgás a vonalban? Persze, az elért küllem eredmények is számítanak. Nem lesz könnyű dolgod .......

2011. máj. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, igen, tudom,hogy nem lesz könnyű dolgom sajnos :S elsősorban olyan kenneleket néztem ki, akik egyszeres, kétszeres aranykoszorús mestertenyészetek, és sok munkás kutyát is találtam köztük, ennek nagyon örülök. Szerintem nem szabad hagyni, hogy ennél a fajtánál is (mint a német juhásznál) szétváljanak a munka és kiállítás vonalra, ez a fajta nem érdemelné meg.

Köszi a választ még 1x.

2011. máj. 18. 21:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseriteni, de munka vonalból is lehetnek ösztöngyenge kutyák. Biztosat csak akkor tudsz, ha ott állsz majd a 7 hetes alom mellett:)))) És akkor még mindig ott a rizikó, hogy a jó ösztönadottságu kölyök előnytelenül fejlődhet, és mondjuk nem lesz kiállitási minőség.
2011. máj. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
igen, tudom, ezt a rizikt vállalom :) Max lesz egy olyan kutyám, aki tökéletes családtag és hobbi kutya lesz.
2011. máj. 19. 15:38
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért ne mondj le ilyen könnyen az álmodról!!!!:)
2011. máj. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy küllemre szép, jó idegrendszerű kutya képes megfelelő segédekkel munkára is. Max nem VB szinten.

Sok szerencsét a kutyád kiválasztásához!!

2011. máj. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ne érts félre, nem mondok le...de hogyha valami mégis azt hozza,hogy a választott kutya nem lesz jó küllemű és munkás kutya, akkor nem fogom visszaadni, vagy kidobni, hanem ugyanolyan jó helye lesz,mint hobbi kutya :) /sajnos ismertem olyan kezdő német juhász tenyésztőt, aki 2 évesen visszavitte az állatot és visszakapta a pénzt is, csak azért, mert nem volt olyan jó a ringben....ez legyen részemről egy no comment.../
2011. máj. 19. 21:35
 9/11 A kérdező kommentje:
de nyugodtan írhattok tapasztalatokat kennelekkel :) :)
2011. máj. 19. 21:35
 10/11 anonim ***** válasza:

"Egy küllemre szép, jó idegrendszerű kutya képes megfelelő segédekkel munkára is. Max nem VB szinten. "

Itt a pont!!!:)

2011. máj. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!