Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad buszra vinnem a Bichon...

Szabad buszra vinnem a Bichon Bolognese kutyát?

Figyelt kérdés

Azért érdekelne,mert lehet nem sokára lesz egy ilyen kutyám ha összegyűlik rá a pénzem :)

Már nagyon rég óta gyűjtők egy kutyára és már meg is van,hogy honnan veszem meg,na mindegy nem ez a lényeg hanem az,hogy vihetem buszra?Azért gondoltam,mert nem olyan nagy kutya.Vegyek majd neki egy szájkosarat?Én kb. 20 percre lakom a várostól /mindegy,hogy hol lakom :D/ és utána még elvinném sétálni akkor bírná is?Vagy inkább ne?

Nem arra gondoltam,hogy most pl. két hét múlva megkapom és akkor viszem.Majd ha már megnő majd :D

Köszi


2011. máj. 18. 17:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Heló!

Én úgy tudom, hogy buszra,vonatra felszálló kutyáknak kötelező szájkosár.De ez a fajta nem egy pitbull nem egy vérengző eb.Szerintem felesleges szájkosarat venni rá.

2011. máj. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szioo

xD szájkosáááár. Majd látod, ha agresszív, akkor igen, kell.

Nyugodtan viheted buszra.(előírja a szabály. hogy kell szájkosár de sztem rohadtul felesleges, ha nyugodt.) Én a fél éves szeleburdi foximat szoktam vinni héven, Pesten.

Ha megijed, akkor se harap...

legalább is nálam...

Hy

2011. máj. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Póráz, szájkosár elvileg előírás, szóval inkább legyen nálad szájkosár, minthogy leküldjenek a buszról, legfeljebb nem adod rá. Amúgy ölben viheted.
2011. máj. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. máj. 18. 17:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem engednének felszállni szájkosár nélkül. Mindenképp vigyed magaddal.
2011. máj. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha kapsz rá való szájkosarat, akkor kötelező azzal vinned.


Amúgy nem az a lényeg, hogy harap-e a kutya. Egyrészt ez a szabály és kész, nem kötelező buszozni; akkor szállj fel a BKV-ra, ha elfogadod a szabályzatot. Másrészt sosem tudhatod, mit csinál ijedtében, ha ránt a busz és rátok dől valaki vagy beletenyerelnek (mondanám hogy rálépnek, de az ilyen kutyákat inkább ölben szokták vinni), na meg borzasztó nagy balhé lesz abból is, ha csak véletlenül megkarcol valakit a fogával, aki belenyúlt a szájába. Harmadrészt meg jobb a békesség. Sok a kötözködő köcsög, aki az egész kutyás társadalomra mérges, csak mert meglátott egy kutyát szájkosár nélkül. Senkinek nem hiányzik a veszekedés és az indulatkeltés, ezért én mindenkinek azt mondom, hogy rakjon a kutyára szájkosarat, ha tud.

2011. máj. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mármint BKV alatt mindenfajta tömegközlekedést értek, csak bunkó pesti vagyok, és ez jutott eszembe először :)
2011. máj. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Semmi gond,köszönöm mindenkinek :)

Akkor veszek neki egy szájkosarat :)

2011. máj. 18. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!