Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvihetem a júliusban két...

Elvihetem a júliusban két éves, jó kondiban lévő golden retrieverem egy 5 napos hegyi túrára?

Figyelt kérdés

Még nem tudjuk, hogy letáborozunk egy helyen, és onnan tovább minden nap, vagy minden nap visszük magunkkal a csomagainkat... De mivel egész napos gyalogutak, kíváncsi vagyok ti mit gondoltok? Mi van ha lenyel egy méhet, vagy az első nap belemászik egy fertőzött kullancs? Nézem ahogy meghal a kezeim között? :( Messze leszünk a civilizációtól.


17/L


2011. máj. 18. 18:09
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Szia utolsó! Mi is erdélyiek vagyunk. A banda 1%-a túrázott eddig ilyen körülmények között :D úgyhogy kíváncsi lennék, hogy a medvéktől hogy lehet "elbújni"? Gondolom mindenhol vannak. Vagy mit lehet velük kezdeni? Vagy hova lehet tenni a sátrat?
2011. máj. 21. 14:22
 12/16 anonim ***** válasza:

Micimackónál működött a méz. De a Százholdas pagony biztos nem Erdélyben van:)

Szóval a macik elleni védekezésben nem tudok tanácsot adni.

hogy döntöttél, viszed?

2011. máj. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Az Erdélyi vagyok.Először is ha viszitek a kutyát,az már egy előny.Éjjel nyugodtan tudtok aludni,ő majd riaszt,ha valami közeledik.S a medvét elég messziről megérzi a kutya.Leírom mi hogy szoktuk csinálni,hogy ne legyen kellemetlen meglepetésben részünk.Nappal,túrázás közben,főleg szűk ösvényeken,erdő között,mindig egy picit úgymond "hangosan" közlekedünk.Ez fontos,mert a medve kikerüli az embert,ha hallja közeledni.De ha hirtelen,egy kanyarban,emelkedő tetején találkoztok,túl közel lesz és biztos a támadás.Nem egy ilyen esetről tudok.Éjjel nálunk mindig ég a tűz,ha fenyő,ha lombhullató erdőben vagyunk.Amire mi nagyon vigyázunk,az a kajamaradék.Minden maradékot,csontot,zsíros papírt,zacskót,üres konzerves dobozt nappal,elégetünk,hogy estére ne legyen semmi csábító szag,mivel a medvekoma igen érzékeny az efajta illatokra.A megmaradt ételt úgy csomagoljuk,hogy minél kevesebb illat terjengjen.Mi minimum egy németjuhász kutyával vagyunk,de van úgy,hogy kettő német ügyel az álmunkra.Az idéntől egy boxer hölgyel bővül a csapat:)A miénk,aki mindig velünk van,egy csendes,keveset ugató nj szuka.De ha éjjel csak elmorogja magát,még nem is ugat,már talpon vagyunk,kiáltozunk egy kicsi,elemlámpa fényjáték,tűz felszítása.Elég sok medvés zonában kirándultunk,pisztrángoztunk,de a megfelelő óvintézkedésekkel kellemes lehet a vadonba.Volt úgy,hogy csak őz vagy rókára riasztott a kutyu,volt amikor vaddisznó csapat túrt úgy 1OO méterre tőlünk,volt,hogy hiúz kíváncsiskodott.Az én véleményem,hogy ha nagyon medvés helyre mentek,ahányszor a kutya jelez,éjjel,mindig vegyétek komolyan.Ja igen,ami nagyon fontos.Amiért te azt hiszed,hogy a világ legerősebb,legbátrabb embere vagy egy félliter bór és 3 pohár pálinka után,hát nagyot tévedsz.Főleg a medvével szemben.Tehát vigyázat az alkohollal,csalóka érzéseket kelt az emberben....Mi legtöbbet Hargita,Kovászna és maros megyében szoktunk kóborolni elég vad helyeken,pl.Komandó,Erdőfüle,Málnás,Bekecstető,Tusnád stb.Vigyázat a pásztórkutyákra is.Nagyon kellemetlen helyzetbe tudnak hozni,főleg hogy ti is kutyával lesztek.Így hirtelen ennyi jutott eszembe.Jó KIRÁNDULÁST ÉS JÓ SZÓRAKOZÁST KÍVÁNOK.
2011. máj. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszi :) Még nem tudom, hogy viszem-e. A kiáltozás, zaj tényleg elüldözi? Kicsit félek ettől a részétől.
2011. máj. 22. 00:04
 15/16 anonim ***** válasza:
El,de nem akkor,amikor már az ottfelejtett Milka csokit eszi a sátrad előtt.Gond azokkal a medvékkel van,amelyeket Brassó környékéről szedtek össze és máshol elengedtek.Azok szokva vannak zajjal,autóval.
2011. máj. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Miért nem akarod vinni a kutyát?Szerintem egy jó kikapcsolódás,szórakozás neki is.
2011. máj. 22. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!