Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerettek kiállításokra...

Szerettek kiállításokra járni, mint versenyző?

Figyelt kérdés
Gondolom járnia kell annak , aki tenyészt 1-1 fatát de szerettek is járni ? Elég sok rosszat hallottam már több fajta kiállításról hogy a bíró puszipajtása nyerte a kiállítást, és ez a többi versenyzőnek nem hinném hogy jól esik.
2011. máj. 19. 15:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Szeretek. De nem vagyok tenyésztő és csak 1 kutyám van. Azt is ki lehet tapasztalni, hogy melyik bíróhoz nem érdemes nevezni. Azért vannak olyan kiállítások, ahova neves külföldi bírókat hívnak és azok a bírálatok érnek is valamit. Oda persze a legtöbben nem nyerni mennek, hanem azért, hogy egy tényleg hozzáértő mondjon elfogulatlan véleményt a kutyáról.
2011. máj. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

én azt gondolom, hogy a kiállításokat is a helyén kell tudni kezelni.

nem szabad csak az alapján nézni egy kutyát, hogy hányszoros Ch, mert Mo-n sajnos a champion cím megszerzése KIZÁRÓLAG pénz és idő kérdése... az elért eredményeknél ritkán tüntetik fel, hogy hány kutyából lett első az övé, fajtához értő volt-e a bíró, vagy hogy mennyire volt komoly a konkurencia. mert sajnos az is ritkán fordul elő, hogy egy bíró visszatartja a címet, ha csak egyetlen csóri kis fajtájára messziről hasonlító kutyácskával neveztek éppen oda éppen aznap, még akkor is előfordul sajnos, hogy fajtagyőztes lesz. és akkor még nem is beszéltünk arról a jól ismert helyzetről, mikor a bíró a póráznak a másik felét nézi...


szóval szerintem nincs baj a kiállításokkal, kell a verseny, kell a konkurencia, kell a buli, de tudjuk a helyén kezelni. egy WDS győztes kutya még nem feltétlenül a világ legjobbja a fajtában, mivel csak kevés olyan szerencsés fajta van, amelyikhez világkiállításon fajtaszakértő bírót hívnak, általában allroundert kapunk (legalábbis az én fajtáim), azok pedig tudjuk milyen hatékonysággal szoktak bírálni... szal én a magam részéről egy európa, vagy világgyőztes kutyától sem szoktam elájulni - csak akkor, ha láttam a kutyát és tényleg olyan, hogy el lehet tőle alélni :)


plusz bizonyos fajtáknál már olyan szintre jutott a felkészítés, a grooming, hogy nem is a kutyák, hanem a kutyakozmetikusok és handlerek versenyéről szól az egész show.


mi általában jól megnézzük ki a bíró, ha kell, akkor akár sokszáz kilométert is utazunk hozzá (jó bíróhoz megéri messzire menni), ha pedig mégis "zsákbamacska", akkor eleve nem megyünk el érte az ország másik felébe, illetve igyekszünk csak bulinak felfogni az egészet. találkozunk ismerősökkel, szerzünk újakat, fotózgatunk, lángost eszünk, nézegetjük a kutyákat, szakmázunk, jól érezzük magunkat.


a válasz tehát igen, szeretek kiállításra járni.

2011. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretek! (:
2011. máj. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!