Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme kiállításokra menni?

Van értelme kiállításokra menni?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy cane corsot szeretnék! Nem a neten nézelődök, mert nagyon sok a szaporító. Persze, néztem hivatalos kenneleket is, dehát ugye nem sokat tud meg az ember(lánya) onnan. Kizárólag tenyésztőtől szeretnék kutyát!

Arra gondoltam, hogy esetleg érdemesebb lenne elmenni néhány kiállításra és ott megkukkantani a tenyésztőket. Szerintetek jó ötlet? Már csak azért is, mert ha telefonálok, és úgy érdeklődöm az mégiscsak olyan személytelen, nem? Meg már most van egy csomó kérdésem, amit telefonon keresztül sokáig tartana megkérdezni.


2011. ápr. 4. 15:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne, sőt szerintem aki törzskönyves kutyát akar, annak mindnek ezt kellene tenni. Hiszen fajtán belül is vannak eltérő küllemvonások, személyiségek.

Ha látod, hogy adott tenyésztőnek milyenek a kutyái, tudni fogod, hogy olyat képzeltél e el magadnak.

2011. ápr. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nagyon jó ötlet.

Vigyázz, mert mostanában a cane-kat is hülyére szaporítják itthon.

2011. ápr. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Menj! Ha nem jutsz közelebb a probléma megoldásához, akkor is jól szórakozol, tehát veszíteni semmit sem veszíthetsz.

De ha levelezgetsz néhány emberrel, az se rossz megoldás.

2011. ápr. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Ninna ♥ ***** válasza:
Én egy időben kiállításokra is jártam még kutya nélkül, már akkor is a border iránt érdeklődtem, de még akkor nem lehetett kutyám. De jártam szorgalmasan, érdeklődtem, jegyzeteltem, kenneltulajdonosokkal, tenyésztőkkel beszélgettem, és nagyon segítőkészek voltak. Több kennelnél is már felajánlották, hogy a következő alomból vehetek kutyust, és itt van a szépségem :)
2011. ápr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, kicsit offtopic lesz, de muszáj ideírnom. Nekem van egy Cane Corso szerelmem, Coni. Coni a Noé Állatotthonban lakik és gazdát keres. Nem problémás kutya egyáltalán, szabadon van az otthonban, nem megy ki a nyitott kapun sem, mindegy neki, hogy kanok vagy szukák, vagy kölykök, vagy embergyerekek, felnőttek ugrálnak körülötte. Viszont egy nyakmasszírozástól elalél! Iszonyatosan cuki pofa, és annyira régóta próbálom beprotezsálni valakihez.


Nem tetszik neked véletlenül?

[link]


Úgy megérdemelne egy jó gazdit, aki megtanítja őt pórázon sétálni! Ez az egy gyengéje van, de biztos, hogy megoldható, és szívesen segítek személyesen is megoldani (van némi kutyasulis oktatói tapasztalatom)


És hogy a kérdésre is válaszoljak: szerintem is jól teszed, hogyha elmész kérdezősködni, így jársz a legjobban!

2011. ápr. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem menjél nagyon jó ötlet, én is jártam kutya nélkül. Bár én nem konkrét céllal, csak nézegettem milyen kutyák vannak, aztán utána olvastam és felvettem a tenyésztővel a kapcsolatot. Ha corsot szeretnél annyit tudok mondani, hogy a Majosházából ne vegyél kutyát! A kiállításon egyébként a legtöbb kutya Majosháza, legalábbis amikor tavaly voltam így volt!
2011. ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%

Ezt most nem értem. Elmagyarázhatnád.


Ha a Majosháza Réme kennel tarol a kiállításokon, akkor tőlük miért ne? És ha attól ne, aki kiállításokon nagyon jó eredményeket produkál, akkor miért érdemes kiállításra járni? Elhiszem, hogy van logikus magyarázat, de így elsőre nekem ez paradoxnak tűnik. Járjon kiállításokra, és keresse a gyengébben szereplő kutyákat?

Bevallom, hogy roppant tájékozatlan vagyok, nem igazán érdekel a fajta, és egyetlen tenyésztőt sem ismerek, de az előbb rágoogliztam, és elég meggyőző képeket találtam.

2011. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát én nem vagyok érdekelt egyik fajtában sem amit ők "tenyésztenek" khm... De... Hááát, na. Ha jót nem tudok írni, akkor rosszat inkább nem írok. Ráadásul amennyi kutyájuk van! Én biztos elkerülném őket.
2011. ápr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem azért tarol, mert olyan szép kutyái vannak... Ha járnál kiállításra tudnád, hogy nem mindig a legszebb kutyák nyernek. Nekem nem is tetszenek a kutyái, mert elég sok corsonak boxeres feje van! Ha megnézted a honlapot akkor neked nem tűnt fel, hogy hány kutyája van??? Hát én megszámoltam, 43... Nem hiszem, hogy egy felelősségteljes tenyésztőnek ennyi kutyája van, nem is lehet ennyi kutyával rendesen foglalkozni, tehát csak szaporítja a kutyákat!
2011. ápr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Corso esetében én nem támaszkodnék csak a kiállításokra,ugyanis van egy pár olyan kennel, ahol inkább a munkára mennek rá, és ritkábban járnak kiállításra.


Amit meg felettem írt valaki, teljesen igaza van. 80%-ban majosházás kutyák vannak, nekem személy szerint nagyon nem tetszenek.


[link]


Őt nagyon ajánlom, nagyon odafigyel a kutyákra, ő nagybetűs Tenyésztő. Kiállításokon viszont nem nagyon fogsz vele találkozni.

2011. ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!