Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, vegyek először?...

Mit tegyek, vegyek először? Sürgős!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szerintetek, mikor érdemes elkezdeni a bevásárlást a kiskutyámnak? Holnap lesz 6 hetes, 8hetesen lehet érte menni! Mit vegyek meg elsősorban?


Másik kérdésem, ami nem éppen ehhez a témához kapcsolódik, de a kutyám fényképet ma küldték el mms-ben. Nem tudjátok véletlenül, hogy hogyan lehet feltenni a képet a gépemre? Mivel üzenet :S


Válaszokat előre is köszönöm!


2011. máj. 19. 19:30
1 2
 1/15 anonim válasza:

szia!


kaptál egy olyan kábelt, ami összeköti a gépet a telefonnal :))


Milyen kutya? Kinti lesz, vagy benti?

2011. máj. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

E-mail címedre küldd tovább az mms-t (ha tudsz a telefonoddal küldeni), aztán onnan lementheted.


Kutyunak vegyél tálkát, hogy enni, inni tudjon a sajátjából. A többi attól függ milyen kutya, és hol tartod majd. Minden kütyü nélkül fel tud nőni, nem kell elhalmozni (csak szeretettel).

Esetleg egy kedves kis játék amit majd rágcsálhat, az jól jöhet.

2011. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Legyen kajás edénye, tál a víznek, fekhely, természetesen kaja, valami játék, amit lehet rágcsikálni, póráz.

Elsőre talán ezek a legfontosabbak. Bár valóban nem ártana tudni, hogy udvaron, vagy lakásban lesz?

Főleg, ha nagy testű lesz, akkor nem árt majd beszerezni egy szájkosarat.

Ha olyan, akkor mikor majd jönnek a hűvösebb idők, akkora legyen valami kis kabátkája.

Ha pl. csupasz kutya, akkor óvni kell a napsütéskor a leégéstől.

Szóval milyen fajta?

2011. máj. 19. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

19:45-ös vagyok.

Ha megoldható vigyél valami rongyot (vagy majd kérj ottanit el hozatalkor), még mielőtt elhozzátok. Kérd meg őket, hogy ezt tegyék be a tesói és az anyja mellé, hogy tesó és mami szaga legyen. Ez majd kicsit megnyugtatja az elején.

2011. máj. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Golden Retriever lesz! :)

Igen, van kábelem, amikor rácsatlakoztatok, kiadja, hogy média, háttértár, meg valami PC-s vagy milyen dolgot... Freemail-ra hogyan lehet továbbküldeni?

2011. máj. 19. 19:55
 6/15 anonim ***** válasza:
Ha kinti kutya lesz, akkor is jó ha van sok újság, vagy fólia, mert éjjel az első pár napban besírja magát a lakásba és onnantól lehet pisit takarítani. Legalább is nálunk ez történt:) Plüssjáték, egy pici nyakörv (póráz ráér), fekhely és az etető és vizes tálka.
2011. máj. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mindenképp jó minőségű,szuperprémium tápot vegyetek,kicsi korban nagyon fontos a jó táplálás.

Ilyen táp mellé nem kell vitamin vagy más kiegészítő!

Árthatsz vele.

2011. máj. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Későbbre milyen tápot javasoltok? :)
2011. máj. 19. 20:06
 9/15 anonim ***** válasza:

Még valami. (Már 2x írtam, most itt nem figyeltem hányadik vagyok)

Főleg kezdetben azt a tápot add neki, amit ott kaptak a tesóival. Mert annak az ízéhez van hozzászokva. Ha aztán más kölyök tápot szeretnél neki adni, akkor fokozatosan szoktasd át. Ha nem akarja enni a száraz tápot, akkor áztasd be pl.: húsleves lébe.

Fokozatosság: egyre több az új táp és persze annyival mindig kevesebb a már megszokott régi.

Amúgy, ha jó helyről veszed, akkor bármi kérdésed van akár a fajtához, akár csak általánosságban a tenyésztő (remélem az) szívesen a segítségedre lesz, bármikor.

2011. máj. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igen, törzskönyves szülőktől vannak a kicsik!

Egyébként, az jó, hogy ha úgy szoktatom hozzá a másik táphoz, hogy kérek, olyan fél kilónyit abból a fajtából, amit ők kapnak még ott, és majd apránként belekeverem a "mi" tápunkat?! :) Azt hallottam, ha egyik napról a másikra átváltunk egy másmilyen tápra, menni fog a hasa..

Az én "ötletem" jó? Vagy ezt így szokták csinálni? :)

2011. máj. 19. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!