Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért él az a hiedelem hogy a...

Miért él az a hiedelem hogy a nagy testű kutyák előbb utóbb úgymond megbolondulnak és agresszívak lesznek?

Figyelt kérdés

Mondjuk nekünk a szomszédunkban volt egy kuvasz, már igencsak felnőtt korban volt, nem tudom hány éves lehetett, de olyannyira agresszív lett a saját gazdáival is hogy le kellett lőni, (bár fogalmam sincs, hogy mennyit foglalkoztak vele vagy ilyesmi)az előtt a gazdáival nagyon szelíd volt, csak az idegeneket nem tűrte.

Ez miért van?


2011. máj. 20. 08:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Érdekes én pont a kisméretű kutyákkal kapcsolatban hallottam (és kis részben tapasztaltam) ezt, hogy jellemzően lesznek kis idegbetegek; bár nyilván náluk kevésbé feltűnő mert már egy gyenge ámde jól irányzott rúgással is ártalmatlaníthatóak :) (Vicceltem, természetesen sose rúgnék meg kutyát)


Persze az ilyen kis jószágoknál gyakoribb a túltenyésztés és nyilván teljesen máshogy nevelik őket, de szerintem arányaiban(!) a kis termetű fajták közt több az agresszív.

2011. máj. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Úgy hallottam kuvaszosoktól, hogy pont a kuvasszal azért van baj, mert valamikor a 60-as években volt valami hihetetlen szép champion kan, aki végigfedezte a fél állományt. És ő volt az, aki idős korára megbolondult valamilyen idegrendszeri probléma miatt. Csak ugye addigra már késő volt, túl sok utódot hagyott maga után. És ugye egy törzskönyves egyednél még végignézhetők a felmenők, de a kuvasz tipikusan a falu széli házaknál születik és nem a tenyésztőknél. Náluk ez különösen nagy baj, mert simán örökítik ezt az idős kori agressziót, és ugye Pista bácsinak meg nem fog eszébe jutni erre szelektálni.


A tévhit többi részét én sem értem. Mikor születtem Német Dogunk volt, aztán Nápolyi Masztiff, Bull Masztiff és most Angol Masztiff. Egyik sem bolondult meg és nem is lett agresszív. És még csak azt se lehet mondani, hogy olyan profin foglalkoztak volna velük a szüleim.

2011. máj. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 nanakuty válasza:
100%

Nem hinném, hogy a nagytestű kutyákra rá lehet húzni ezt a sablont. A kuvasz pásztor kutya, ennek megfelelően nagy a mozgásigénye. Ha ez nincs kielégítve valószínűleg idővel valamilyen idegrendszeri vagy szervi problémát fog okozni. Emiatt lehetséges, hogy idővel "agresszívak" lesznek. De ugyan ez igaz bármelyik kutyafajtára is. Nem arra lettek kitalálva /még a társasági kutyák sem/, hogy csak lakás- vagy kerti díszek legyenek. Megfelelő módon le kell fárasztani mind fizikailag, mind szellemileg és akkor tökéletesen egészséges marad idős korában is.


Amit pedig az első hozzászóló írt - hogy az agyuk túlnövi a koponyájukat - irtózatos nagy hülyeség. Hogy lehet ilyet kitalálni! A természet és az evolúció már csak ilyen! Kis koponyát csinál a nagy agyhoz!!! :S

2011. máj. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%

Hú, de hülyeségeket irkáltatok itt le! Ajánlom, hogy olvassatok már el egy kuvasz fórumot valahol, ahol olyanok írogatnak, akik hosszú éve tartják ezt a gyönyörű, méltóságteljes, megvesztegethetetlen MAGYAR fajtát. Érdekes egyik gazdi sem írt még olyat, hogy megbolondult a kutyája.


Hétvégén kutyakiállításon voltunk. Ajánlok mindenkinek egy ilyen eseményt. A kauk és a kájok olyan vadak voltak, hogy a saját gazdáik alig bírták őket visszatartani, támadtak volna emberre, kutyára egyaránt. A kuvaszok mellett félelem nélkül el mertünk menni, figyelembe sem vettek bennünket.

Ez a fotó is ott készült. Jó nevelt, szocializált kuvasz, aki egy gyereknek is szót fogad. Máskülönben gondoljátok, hogy rábízta volna az apja a fiára, ha veszélyt jelentene bárkire is? Több ezer ember és nagyon sok értékes kutya vett részt a rendezvényen.

[link]

2011. máj. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
*hosszú évek óta
2011. máj. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Aki bevállal egy kemény fajtát, annak értenie is kellene a kutyákhoz! Az a baj, hogy a nem hozzáértés későn derül ki, a kutyát pedig lelövik vagy elviszik a menhelyre.
2011. máj. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

nevelés kérdése, de valós tény, a kuvasz öreg korára sokszor kiszámíthatatlanná válik.

a logó fülü pásztorkutyák közül többre is jellemző, de elsősorban a kuvaszra. a miértre sok válasz van,de tény, a kuvaszok néha kiszámíthatatlanok.

persze , jó gazdi mellett, sok mozgatás,nevelés,és szeretet ,és a kutya haláláig hű társunk.

de ehhez jó gazdi is kell!!

( egy gazdi sem vallaná be,hogy bekattant a kutyája, mert ez rá nézve azt jelentené= rossz gazda volt )

2011. máj. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Pl pitbull,Rottwailer,Dobermann...na ezekkel a kutyakkal az a helyzet,hogy kicsi a koponyajuk es az agyuk folyamatosan no,amikor mar nagy,nyomodik,faj nekik es ettol agresszivebbek.ezt olyan 6-8 eves korukra erik el.Azutan meg vagy szelid marad vagy nagyon megbololndul."


kedves első válaszoló irta.


Uristen, ez a hülye közhiedelem még létezik?:))))))

2011. máj. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!