Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik Border Collie kennelt...

Melyik Border Collie kennelt ajánljátok?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. Border Collie kiskutyát szeretnék vásárolni. Első sorban remek, kiváló agility-s kutyát szeretnék, valamint e mellett kiállításokon is szeretnék vele részt venni. Ha mindez össze jönne vele, tovább tenyésztési céljaim is lennének. Az igazat megvallva, abban reménykedek, hogy tud valaki ajánlani egy jó nevű külföldi kennelt. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de, mivel tényleg komolyan gondolom, nem szívesen vennék magyar kennelből kutyát.(Persze akkor igen, ha egy Neon x Taff "szerű" párosításhoz lenne szerencsénk ismét) Válaszokat előre is köszönöm!(Zárójelben annyit, hogy nem első agility-s kutya lenne, ezért szeretnék egy tényleg komoly vérvonalú kutyust)
2011. máj. 20. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Döntsd el mit akarsz: agilityzni vagy kiállításozni...

Egyébiránt szerintem a Neon x Taff kölykökből még van. De lesz lesz Taff x Birdy El Brilliant MacLeod párosítás (ha már agilityzel akkor tudod ki ő). Illetve (szintén ha agilitys vagy nem kell bemutatni Iggyt. Most fedezett a Magic Shepherd kennelben.

Eddig milyen kutyával agilityztél?

2011. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jah az kimaradt h azért döntsd el h mit szeretnél mert egy jó agilitys kutyával semmit nem fogsz elérni kiállításon és fordítva: egy jó show kutya az életben nem lesz top agilitys kutya.
2011. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Mindenképp az Agility.

Természetesen nem titok, hogy jelenleg milyen kutyákkal gyakorlok. Van egy idősebb újfoundlandi szukám, aki nagyon szépen dolgozik, csak kicsit lassú. Valamint egy 3 éves Schnauzer keverék. Velük tanulgatom a dolgot, de nagyon szeretem csinálni, és ők is imádják.

Még egyszer köszönöm, hogy válaszoltál!

2011. máj. 21. 12:31
 4/5 anonim ***** válasza:
Bordermania kennel. Show vérvonal, de a kutyáik agilityznek, terelnek rendesen. Skye pl kitűnően engedelmesezik.
2011. máj. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ő egy bordermaniától való kutya...

http://www.youtube.com/user/fairynedlie

Ne haragudj, én nem akarok senkit megbántani, de ha ez lenne az agility, akkor sokkal kevesebben űznék. És szemmel láthatóan nem a lánnyal van a gond, hanem a kutya motiváltságával ill. (nekem) rossz nézni, ahogy olyan nehezen rugaszkodik el, mintha kényelmetlen lenne neki ugrani.


(ehhez képest egy Taffi rokon - sajnos Taff videót nem találtam -, az apjuk ugyanaz:

http://www.youtube.com/user/koszacica#p/u/3/TJiZBuBDXv4 )


Egy szó mint száz, én a Bordermaniából - de semmilyen show kennelből - agilityre nem vennék kutyát.


Amúgy pont ma születtek meg a Neon-Taff babák: 4 lány, 3 fiú. :o)))

2011. máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!