Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Keverék kutyusom hamarosan...

Keverék kutyusom hamarosan fial, mennyire vegyek részt benne? Vagy zavarná a jelenlétem?

Figyelt kérdés
első fialás.a helyet már megcsináltam neki.ha esetleg itthon leszek épp,mellette legyek vagy hagyjam békén?jó a kapcsolatunk nagyon!tapasztalatokat tanácsokat kérek!hogyan tudnék neki segíteni hogy könnyebb legyen?
2009. márc. 14. 11:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
62%
az ajtó mögül figyeld és ha valami baj van csak akkor avatkozz bele az ellésbe
2009. márc. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

Itt találsz info-t.

Azért az orvos telefonszáma legyen nálad, esetleg szólj neki, hogymikorra várod az ellést, hogy éjszaka is hívhasd, ha valami gond van.

[link]

2009. márc. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
70%

Amikor a Boxerem fialt én végig mellette voltam ő is első kiskutyás volt és nem nagyon volt tapasztalata. Fájások alakalmával simogattam a hasát, nyugtatgattam és segítettem a burkot kiszakítani, mert a méhlepényt húzta ki magából és nem a burkot szakította. Tartottam tőle, hogy mire nekikezd megfullad a kiskutya. Nagy segítség ha ott vagy mellette, és mivel nagyon jó kapcsolatban vagytok még hálás is lesz érte.


Kellemes kiskutyázást.

2009. márc. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
50%
figyeld meg hogy mikor kezdődik nála el az egész akció és próbáld meg nyugtatni simogatni és ne csinálj olyat amitől megilyedhetne a kiskutyáit pedig ne zavargasd majd az anya teszi a dolgát vele.
2009. márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
42%

Nem értelek titeket!

Ha valaki azonos fajtájú kutyákat szaporít az HATALMAS baj, de ha keverékeket, akkor tudtok neki normálisan válaszolni és szidjátok le, meg jó kutyázást kívántok neki. Hogy is van ez akkor?

A kérdezőnek: lehet, hogy ott se tudsz lenni, amikor szül és a keverékeknél nem szokott annyi gond lenni a szülésnél. Sok szerncsét neketek!

2009. márc. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
29%
Egyik sem jó sem a szaporítás sem a keverék fialtatás de ha már megtörtént akkor nincs mit tenni és a gazda döntése hogy fialtatja-e a kutyáját legyen az bármelyik fajtába tartozó kutya is .ÉS nem is azt kérdezte a kérdező hogy fialtathatja-e a keverék kutyáját!
2009. márc. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
94%

én 12.14

Véleményem szerint, addig amíg a menhelyek tele vannak, MINDÍG baj, ha valaki szaporít.

A "fajtatiszta" tenyésszemle nélküli, sőt törzskönyv nélküli, kutyák szaporításánál fokozott gondot jelent, hogy a tervezés, tenyésztudás nélküli szaporítás eredményei törzskönyv nélküli, de fajtatisztaként eladott kutyák. Ezek tönkreteszik a fajtát, hiszen a tenyésztés lényege a tenyésztésre megfelelő kutyák kölkeztetése, a fajta külső és belső tulajdonságainak továbbadása.

Megtévesztik a tudatlan vásárlókat, hoszen elhiszik, hogy a törzskönyv csak egy papír, az ő kutyájuk ugyanolyan jó anélkül is. Aztán jön a nagy csalódás, beteg kölykök, idegileg gyenge, nem a fajtajellegnek megfelelő kutyák.

Nem, nem értek egyet a keverékek szaporításával sem, hiszen a kölykök nagy valószínüség szerint menhelyeken végzik. De amikor még van lehetőség a lebeszélésre, tehát pároztatási kérdéseket tesznek fel, arra az olvasók másképp reagálnak, hiszen még lehet lehetőség a lebeszélésre, mintha már itt a baj.

A kérdezőnek: olvass, fordulj az orvosodhoz, legalább ne betegedjenek, hulljanak el a kicsik, ha már vannak.

2009. márc. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
50%
énvégig vele voltam,kettő kutyus lett,mindkettőnél segítettünk burkottépni,mert nagyon erős volt.nyalta,nyalta,de féltünk hogy megfulladnak,ezért a fejüket "kiszabadítottuk",a többit hagytuk az anyára.aztán a másodikná már nem hagytk a lepényt megenni,mert az hasmenést,hányást okozhat.serintem megnyugtató ha vele vagy.de ugye az apakutya nem volt joval nagyobb nála?
2009. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem a szaporítók miatt egy fajta nem fog leromlani.

OFF

A szaporítók ha tényleg csak olyan "rossz minőségű" kutyákat gyártanak, az tényleg más lesz, mint az eredeti fajta. De akik rendesen tenyésztik, azoknak a kutyái nem rontják, hanem javítják a fajtát. Szóval a tenyésztő nem fogja a kutyáját egy szaporító kutyájával fedeztetni. Így senki nem mondhatja, hogy a szaporítók rontják le a fajtát. És mondana valaki olyan fajtát, ami a szaporítók miatt megváltozott?

2009. márc. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
88%

14.38 Most éppen a beagle. Szörnyű idegrendszerű, nem megfelelően foltos kutyák vannak.

De ugyanez van a yorkikkal (extra mini és érdekesen maxi kutyák)

Sajnos mindíg az éppen divatos kutyákkal történik, tele van velük az ország, boldog boldogtalan almokat hoz le, sokszor még törzskönyvvel is.

2009. márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!