Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor kell nyugdíjazni egy...

Mikor kell nyugdíjazni egy őrkutyát?

Figyelt kérdés

Többen is sajnálják amikor látják, hogy jövök dolgozni kutyámmal. ( tömegközlekedek )

Nem mai gyerek, nyolc éves. De volt mikor otthon hagytam, és nagyon megsértődött.... Pedig otthon sincsen egyedül, mert három kutya van, és abból a tacsi mix mindig otthon marad.

Vélemények? Állatkínzó lennék?


2011. máj. 21. 12:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Csak te látod mit hogy bír a kutyád. Szerintem önmagában az, hogy elmegy veled dolgozni egyáltalán megterhelő, ott meg már gondolom hagyod, hogy annyit aktívkodjon amennyit jól esik neki, hiszen dolgozik veled a fiatalabb kutyád helyette, nem? Dehogy vagy állatkínzó. Gondolj bele embernél is a nagymamák már annak örülnek, ha hasznosnak érezhetik magukat, ha van feladatuk. Olyank érzik jól magukat, ha nincs semmi teendőjük, akkor jönnek a betegségek is.


Amíg azt látod, hogy nem terheli meg addig hadd menjen. Látni fogod, ha egyik reggel azt mondja, hogy inkább otthon maradna. Gondolom kézben van tartva annyira, hogy mostmár nyugodtan dönthessen ő ezekben a kérdésekben.

2011. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Végül is nincs sok dolga. Max annyi, hogy fel le mászni a buszról és a vonatról. Itt a telepen szabadon van. Ki be jöhet a bungiba, akkor ugat amikor akar, és akkor rohan amikor akar. Egyedül a járőrökben kötelező jönnie. Igaz csak annyi ha pl. bent van akkor ki kell jönnie. De nem fogom körbe rángatni, és nem is kell.

Csak reggelre ugye elfárad, igaz a fiatalabb is elfárad, de a fiatal még akkor is aktívabban jön mellettem.

Az öreg bőrösebb is, és reggel amikor megyünk a buszon, szomorú pofákat vág, hogy neki milyen keményé élete van, és éjjel nappal dolgoztatják.

De amikor meg otthonról indulni kell akkor jön a szekrényéhez ( otthon is bent vannak ), és várja hogy adjam rá a cuccot.

Akkor mutatni fogja ha már nem lesz kedve melózni?

2011. máj. 21. 14:02
 3/18 anonim ***** válasza:
Sztem is inkább terheld a fiatalabb kutyát. Egyébként nem neked vannak kanáriaid? Ha igen, akkor szeretem olvasni ahogy mesélsz róluk. :)
2011. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Figyi ha nem csinálhatja azt amit eddig tuti belebetegszik, mint azok a kutyák akik minden délután kikisérik a gazdit a megállóhoz aztán a gazdival a munkahelyen történik valami és nem jön haza,, a kutyák pedig minden nap ugyanúgy kimennek a megállóhoz. Ők is belebetegszenek a végén, mert nem ugy von most, ahogy eddig volt. a két kutyát egyszerre nem tudnád vinni? Mert akkor veled mehetne ő is a fiatalabb pedig csinálhatná amit kell.
2011. máj. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Igen nekem vannak a madarak.

Köszííííí! :-D


Régebben együtt jöttek, és akkora hancúrokat csaptak, hogy öröm volt őket nézni. :-D

De sajnos a fiún lassan fog az idő vasfoga. Egyszer csak azt vettem észre, hogy a jobb mellső lábára sántít, és nagyon nehezen kelt fel. ( sírt amikor lábra állt )

De amikor tett pár lépést akkor már teljesen tünet mentes volt. Na de mentünk a dokihoz, és azt mondta, hogy jobb lenne ha már külön mennének dolgozni, és kerüljük a heves bírkózásokat. Mert kialakult nála az artrózis. ( ízületi kopás )

Most hogy külön jönnek, sokkal könnyebben áll fel. Nagyon picit sántít az első két három lépésnél. Na persze a gyógyszernek is köszönheti amit havonta meg kell neki venni amíg él. 8 arthronis )

Egyenlőre most felváltva jönnek velem, de amikor a fiú otthon marad, a mama szokta mondani, hogy olyan kedvetlen. És hogy csak forgatja a szemeit a ráncai alatt. Tudjátok, mint mikor rosszat tett, és le van szídva.

2011. máj. 21. 15:02
 6/18 anonim ***** válasza:
14:20-as vagyok. Ha viszont sántít, akkor lehet, hogy a munka ha nem is látványosan, de csak ront a helyzeten. Lehet, hogy tényleg nem ártana nyugdíjazni. Mi lenne ha beszereznéd az utódját?
2011. máj. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Igen amikor felkel, két három lépésnyit sántít. Bár igaz nem lehet nagyon észre venni. Utána már szépen terheli az összes lábát. Itt a telepen van mikor úgy fut mint a golyó.

Végül is ezért is kérdeztem mikor kell nyugdíjazni. Csak ugye azt se szeretném ha magába fordulna. Sokat köszönhetek neki, nem lenne jó ha azt érezné, hogy Ő már nem kell.

2011. máj. 21. 16:37
 8/18 A kérdező kommentje:

Hm.

Utód jó lenne. Egyik nap éppen beszéltem a tenyésztővel ahonnan való a nagy legény. Van is nála egy pár hónapos kan kutya, és pont rám gondolt, hogy nekem kedvezményesen oda is adná.

Csak hát az a baj, hogy kevés lenne a hely. ( három kutyi van a szobámban ) :-D

2011. máj. 21. 16:40
 9/18 anonim ***** válasza:
ujból a 14:20-as. Énis régóta szimpatizálok a fajtával, de még nem érzem magam késsznek egy ilyen kemény kutyára. Mesélhetnél pár történetet. :) Amúgy milenne ha új feladatot kapna a nagyfiú? Mondjuk a kert őrzése otthon?
2011. máj. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

:-D


Én is úgy vágtam bele, hogy alig tudtam valamit a fajtáról. Csak egy két könyvben találtam róluk leírást. A tenyésztő meg is kérdezte milyen kutyám volt, mert akárkinek nem ad el kutyát. Aztán egy személyes talin meggyőződött, hogy jó helyen lesz a kis kutyi. Ő segített kiválasztani. Nagyon jó fej csaj.

Kifogtam egy nagyon értelmes fiúcskát. Alig kellett elmondani és rávezetni a dolgokra, szinte azonnal felfogta mit akarok tőle.

Sok mindenen túl van, és sokat köszönhetek neki. És a tenyésztőnek is hálás vagyok, mert ugye az a pár hónap amíg a tenyésztőnél rosszalkodik, nagyban befolyásolja a későbbi életét is.

Nayon kiegyensúlyozott idegrendszere van, nagyon jól terhelhető.

Pl. a pályán ugye megfogta a csibészt, meg fel volt hergelve. Majd amikor vége volt a foglalkozásnak, a csibész odajött és simizte a fejét.

De egészen másképpen viselkedett amikor élesbe ment a dolog. Nem tudom honnan, de tudta, hogy ott már nem babra megy a játék.

A doki mindig mondogatja, hogy ilyen kutyim nem lesz többet. És hát meg kell mondjam igaza van.

Az embernek csak egyszer lehet az életében a nagy betűs, az igazi, az egyetlen.....

2011. máj. 21. 17:31
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!