Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mehet lakásba egy 60 kilós kutya?

Mehet lakásba egy 60 kilós kutya?

Figyelt kérdés

Nos...az lenne a gondom, hogy van egy bullmasztifom (60 kilós kutya) és már 3 éve kertes házban él, nagy kert eddig naponta volt sétálni de én elköltöztem édesanyámmal és apámnál maradt aki meg nem foglalkozik a kutyával hetente egyszer van elvíve sétálni.

Most azon gondolkodtunk, hogy be költöztethetnénk-e egy emeletes házba? A ház elég nagy...így nem lenne magányos...de szerintetek megbolondulna a kert után ilyen kicsi helyen vagy mi lenne a helyes szerintetek?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat:)


2011. máj. 22. 19:53
1 2
 1/13 xnorkax ***** válasza:
100%
Ha megkapja a napi többszöri sétát, sokat foglalkozol vele nem lesz semmi gond. Így szerintem sokkal jobban fogja magát érezni, mivel mindig veletek lehet. Csak arra ügyelj, hogy ne lépcsőzzön annyit, mert ezeknél a nagyobb fajtáknál könnyen alakulhat ki diszplázia.
2011. máj. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Ha már hozzászokott a kertesházhoz, elég nehéz lesz neki az emeletesházban. Arra viszont meg kell tanítani, hogy ezen az új helyen, ha egyedül marad semmiképpen sem ugasson folyton, mert a szomszédok ki fognak utálni. Tapasztalat...
2011. máj. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy negyediken lakunk :/
2011. máj. 22. 20:03
 4/13 anonim válasza:
Mondjuk nekem még egy kiscicát sincs szívem panelba tenni....
2011. máj. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
Én sem vinném panelba. Kutyának a kertes ház való, nagy kertel ha akar bejön, ha akar kimegy, nem időre végzi a dolgát, meg amikor meg van neki engedve stb...Én is panelban lakom, látom az itteni kutyákat, elszomorító. Doboz formájú tacskó, 60 kilóra hízott vizsla...stb. Ajtón szinte rángatja a gazdáját, hogy végre dolgát végezhesse reggel óta. Komolyan nem tudom mire jó ez.
2011. máj. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 xnorkax ***** válasza:
100%
Úgy is kínzás tartani egy kutyát, ha van szabad tere, de le sem sz*rják, nem viszik sétálni, stb. Úgyhogy elég nagy tévhit, hogy a panelkutyák rosszul élnek. Ha megkapja a megfelelő mozgást semmi gond sem lesz. Amúgy lift nincs? :/
2011. máj. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

4 emeletes maga a ház és a tetején lakunk :/

Amúgy az tény, hogy vannak olyan panelkutyák akik el vannak kényeztetve és szörnyen élnek de nem mindegyik... ha rendesen van sétáltatva, megvan a mozgása, foglalkozás akkor ugyanolyan mintha kertben lenne...:)

2011. máj. 22. 20:30
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én bullmacim nagyon nyugis kutya volt, panelban élt egész életében (sajnos már meghalt). Reggel levittem sétálni, aztán elmentem dolgozni. Szinte minden nap én ébresztettem, amikor hazamentem, hogy tessék felkelni, megyünk sétálni.:) Viszont vagy 1. emeleten laktunk, vagy liftes házban.

Meg lehet próbálni, de a lefele lépcsőzéssel vigyázni kell, nem szabad, hogy siessen.

2011. máj. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Te ismered a kutyádat! Nehezen tudom elképzelni, hogy egész nap rohangál a kertben és fárasztja magát, inkább azt, hogy fekszik az árnyékban és szunyókál. Ezt a panelban is megteheti, reggel/este meg elviszed sétálni. Érdemes úgy csinálni a sétát, hogy el tudd engedni és legyen lehetősége lemozogni az egész napos henyélést.
2011. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én hülyeségnek tartom hogy nagy kutyát csak kertes házban lehet tartani. Mi régen kertes házba laktunk de át kellett költözni panelba a kutyának mégse lett semmi baja (Pedig vizsla és hát nekik nem kevés mozgás igényük van na meg 67 cm-s marmgassága van tehát majdnem nagyobb mint egy bullmasztiff) sőt jobban is érzi magát mert közel van hozzám ugyan ő nem 60 kilós hanem csak 38 de azért neki is sok helyre van szüksége szerintem simán meglessz az panelba különben a mostani helyén megfog örülni
2011. máj. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!