Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba nagy - óriás testű...

Lakásba nagy - óriás testű kutya? (olvasd végig)

Figyelt kérdés

A Közép- Ázsiaira gondoltam. Tudom nem lakásba való kutya de nagyon szép, olyan mint egy "nagy labrador"(Kinézete)

Persze tudom hogy sokkal makacsabb és keményebb kutya.

Napi kétszer vinném sétálni 2x 2órára(jól megdolgoztatnám.)Futni...


Még egy kérdés: A kutya neveléshez szerintem sajnos elengedhetetlen hogy néha kapjon egy-két fejbeket a kutya ha rosszat csinál. Ebből nem lehet probléma ennél a fajtánál sem ugye?



Most labradorom van kertes házba lakom szüleimmel.

A mostani kutyám mindent tud amit kell. Tehát gyakorlott vagyok kutyák terén.


2011. júl. 8. 11:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el. Pásztorkutyát lakásban nem szabad tartani. Ezek a kutyák kint érzik jól magukat, zárt területen elvadulnak. Ha óriás testű kutyát akarsz lakásba, akkor német dog.


Lehet, hogy labrador terén gyakorlott vagy, de a pásztorkutyákhoz nem értesz, ez világosan lejön abból, hogy ilyen kérdést tettél fel. Maradj meg a labradornál. Nincs annál jobb családi kutya, talán csak a rokona, a goldie.

2011. júl. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim válasza:
39%
Szerintem ez kínzás. Még kistestű kutyát csak-csak, de egy ilyen nagy kutya rosszul érezné magát egy kis lakásban. Nekem egy mopszom van, de ő se szeret a lakásban lenni, legtöbbször kint rohangál a kertben, most képzeld el, a 10 * akkora kutyánál, hogy van ez.
2011. júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
45%
Hát ha titeket nem zavar hogy a lakásban minden tiszta szőr lesz, akkor lelked rajta...de sztem egy nagytestű kutyának csak kínszenvedés, ha lakásban kell élnie, hiába viszed le naponta kétszer.
2011. júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
59%

Hát nem tudom. Szerintem nem kell fejbe verni egy kutyát sem ahhoz, hogy jól nevelt legyen. (Már ha a "fejbeket" ezt jelenti, ha nem, akkor bocs!)

Szerintem minden fajtánál baj, ha így neveled.


2*2 óra intenzív mozgás tök jó, de szerintem legalább 3 alkalommal kéne neki lemenni, pisi-kaki ügyben, szóval a 2*2 óra mellé még 1-2 rövidebb kört be kéne iktatni, ha nincs kert, ahol el tudja végezni.


És akkor ő a labrador mellé lenne, vagy a labi marad a kertes házban szülőknél, és te költözöl lakásba az újjal. Nem lenne jobb, ha a régivel maradnál együtt inkább? hiszen már megszokott, azt írod, a Te kutyád, most meg akkor ő már nem kell? :(


Mindezektől függetlenül, a napi 4 óra intenzív mozgással és plusz néhány lemenéssel, esetleg hétvégente nagyobb kirándulással szerintem lakásban is rendben van. Nyugisat kéne választani, hogy ne csináljon hatalmas felfordulást+az ugatás bizony a szomszédokat zavarhatja.

2011. júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
0%
hát ha te megoldhatod, hogy 4 órát fusson, és ha igaz, hogy értesz hozzá, és kezelni tudnád egy lakásban, hogy ne szedje a tapétát, de döntse ki az ajtókat stb akkor miért is ne. de ezt még azért gondold át.
2011. júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul a napi 4 óra neki egész életében kell majd akkor... Belegondoltál, hogy 5 év múlva állás/gyerek/család/másodállás stb. mellett is megy?
2011. júl. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim ***** válasza:
30%
Én útálom az olyan embereket akik azt mondják, hogy a kutya alapvetően kertbe való!! Ez egy nagy baromság!! Van ismerősöm, akinek a kis testű kutyáját alig lehet bevinni a kertből, de az én németjuhász keverékem is sajnos (nem miattam) kertben nőtt fel, DE már velünk lakik lakásban és imádja!! Ha telken vagyunk Vele, akkoris ott van, ahol mi is.. Ha bemegyünk lakásba, egyből jön velünk. Szóval nem méretfüggő, h melyik kutya való csak kertbe.. Megjegyzem, véleményem szerint a legjobb Neki, ha kinnt is lehet, ha akar, de be is engedik, ha kéri és a gazdikkal lehet sokat+ így is séta..! Na a leendő kutyidra annyit, h ha tényleg nagyon sokat foglalkozol vele és otthon is tanítgatod, stb, szerintem boldog kutya lesz. Viszont a 2x2óra így sok szerintem... Én inkább 3x bő 1órára vinném le.. Bár mos a jó időben én úgy csinálom, h reggel kb 20perc, go meló, utána hazajövök 2 felé és ha van kutyás társaság, Ők játszanak, ásnak egy régi homokózóban, mi gazdik, meg traccsolunk a padon és így van, hogy 5-ig is lennt vagyunk, utána este meg 8felé még egy órára lemegyünk sétálni, szintén a kutyis csapattal :) Amúgy ha lakótelepen laknál Vele, készülj, h félni fognak és nem örülne majd, h ekkora kutyi van ott, mert nálunk is tartanak az új nagytestűektől, h milyen lehet... De persze ha jól szocializálod és beilleszkedtek, tök jó lehet!! :)) Sok boldogságot Hozzá és csak ügyesen!
2011. júl. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
100%

Kizárt. Tér, folyamatos őrző munka, egész napos aktivitás kell neki.

Plusz számold bele, hogy jó esetben 10-15 évig veled lesz. Ha lesz netán egy gyereked, akkor hogy raksz össze egy csecsemőt egy Káj-jal egy lakásba? Nem annyira nem hiszem, hogy jól viselné az üvöltő gyereket.

2011. júl. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
Kiegészítésnek mondom, hogy valóban nem jó a fejbeverés.. Nekem ami bejött (mert az enyém néha ugatja azokat a kityikat, amelyik nem szimpi neki, de főleg pórázon kicsit "dilisebb") és magamnál tartok egy fél literes kulacsot és ha látom, h u gatni készül, előveszem és mondom, h nem!! és ha ugat egy picike loccsintás a kutyira.. Na attól betojik (jobban, mintha megütném) és abbahagyja egyből! Ez által már nagyon sokat haladtunk és nem fél jobba víztől, ugyanabból a kulacsból iszik, szóval toja, h akkor jön a víz a fejecskére ha ugat.. Ez nem fáj neki, nem bántod, de megtanulna, mi nem jó pl... (előző voltam, aki lakásban tart egy BOLDOG németjuhász keveréket!) :)))
2011. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
Mi most tervezünk KÁJ-t venni (a kutyasulis oktatónk ajánlotta nekünk ezt a fajtát)...hát én még kisebb telekre se merném bevállalni ezt a fajta kutyát, nemhogy lakásba... Nagy mozgásigényű állatok, jó hogy most azt mondod, hogy ennyit meg annyit viszed majd sétálni, aztán ha alábbhagy a kezdeti lelkesedés szét fogja szedni a házat a kutya...
2011. júl. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!