Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mehet lakásba egy 60 kilós kutya?

Mehet lakásba egy 60 kilós kutya?

Figyelt kérdés

Nos...az lenne a gondom, hogy van egy bullmasztifom (60 kilós kutya) és már 3 éve kertes házban él, nagy kert eddig naponta volt sétálni de én elköltöztem édesanyámmal és apámnál maradt aki meg nem foglalkozik a kutyával hetente egyszer van elvíve sétálni.

Most azon gondolkodtunk, hogy be költöztethetnénk-e egy emeletes házba? A ház elég nagy...így nem lenne magányos...de szerintetek megbolondulna a kert után ilyen kicsi helyen vagy mi lenne a helyes szerintetek?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat:)


2011. máj. 22. 19:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzet miatt nagyon úgy néz ki, hogy az angol masztiffunk jön hozzám pestre, lakásba. Nem félek egyáltalán attól, hogy rosszul fogja érezni magát, nálam nagyon jó dolga van a kutyáknak. Reggel-este kutyabandával rohangálás (a kertben ennyi ingert egy hét alatt nem kapott), napközben henye. Nézegetem, hogy mit csinál itt a kertben, hát a nagy büdös semmit. Ha nagyon süt a nap, átfekszik az árnyékba, ha meg hűvös van, kifekszik a napra. Hát ennyit bőven fog tudni mozogni a lakásban is. Télen ha bent van, semmit nem csinál, csak hangosan horkol, és reggel úgy kell kitaszigálni.
2011. máj. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Lehet sokan nem osztják a véleményem, de én úgy gondolom, hogy a kutyának gazda kell és nem kert. Panelban tartott kutyát is le lehet fárasztani, persze időt kell szánni rá. Sokan kényelmi szempontból tartják inkább kertben a kutyát. Hisz velük nem kell mondjuk szakadó esőben, hóban-fagyban órákat kint tölteni, nekik elég 1-2 séta naponta (sokak szerint sétáltatni se kell), nem kell hajnalban kelni miattuk stb.

Ha a kutyát reggel alaposan lefárasztja a gazdi (nálunk legalább egy órás futás van munka előtt) napközben úgyis pihenni fog. Persze munka után a kutyához kell rohanni elsőnek, nem lehet kiruccanni a barátokkal, de szerintem ennyi "áldozatot" megér egy kutya.

2011. máj. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Az igaz, hogy az enyém is egész áldott nap csak fekszik, szunyókál... csak attól félek, hogy a gyors váltás megviselné, hogy egy akkora helyről bekerül egy ekkorába.


De köszönöm a válaszokat, teljesen megkönnyebbültem, hogy a ti véleményetek szerint igenis velem maradhat:)

2011. máj. 23. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!