Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiszámíthatatlanabb az a...

Kiszámíthatatlanabb az a kutya, amelyiket megkötve tartanak?

Figyelt kérdés
Feltételezem hogy az állatot is frusztrálja, hogy nem tud szaladgálni, nincs elég területe mozogni és emiatt kiszámíthatatlanabb lesz. Vagy nem?
2011. máj. 22. 20:15
1 2
 11/15 xnorkax ***** válasza:
Utolsóval totál egyet értek. Mellesleg kérdező, kissé úgy vettem le, hogy ez szerinted tök normális. oO"
2011. máj. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
54%

Én csak azt nem értem, hogy ha házőrzésre van a kutya, akkor miért van megkötve?! Hiszen így korlátozva van a mozgástere, magyarán a betörő simán ki tudja kerülni a kutyát és hopp, már bent is van a házban!

Szóval a kutya:

-nem azért van, hogy babusgassák, hiszen ő "házőrzésre van"

- de nem is azért van, hogy őrizze a házat, hiszen, ha akarná sem tudná a lánc miatt.

Akkor minek van a kutya? Hogy legyen mit kínozni a kertben?!



Elmondom miért.


1. Ne ássa ki a kertből a zöldségeket, stb.

2. Ne menjen át a szomszédba kárt csinálni.

3. Ne tudjon baromfikat, kis állatokat megölni.

4. Ne tudjon kimenni a határba ahol lelőhetik, veszettséget kaphat.

5. Ne támadjon emberekre akik bejönnek


Azért van megkötve, hogy jelezzen ha van valami és a gazdái meg tudják nézni mi az. Az a kutya amelyik nincs megkötve nem olyan éber mint amelyik megvan.


A kutya nem arra van hogy ruhákba öltöztesd és a táskádba tartsd, hanem arra, hogy dolgozzon nekünk, értünk, velünk.


Ennyi.

2011. máj. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"A kutya nem arra van hogy ruhákba öltöztesd és a táskádba tartsd, hanem arra, hogy dolgozzon nekünk, értünk, velünk. "


Ezzel maximálisan egyetértek. Nem tudom a te munkahelyeden hogyan állnak egy új munkatárshoz, de nálunk úgy, hogy megtanítják dolgozni, és megmondják mik az elvárások.


Pl. A kertet nem szabad felásni, a baromfit nem szabad megkergetni. A kaput és a kerítés egyéb részeit nem szabad engedély nélkül átlépni. Ha jön valaki jelezni kell, ha belép fel kell tartóztatni. Ételt elfogadni tőle nem szabad, Bántani sem szabad, ha passzívan viselkedik a betolakodó, akkor állni kell és őrizni, ha mozdul meg kell fogni és megállásra bírni. Várni kell a gazdi további utasítását.

Ha jól dolgoztál, jutalmad séta és labda, valamint vacsora.


Egy ilyen rendszerbe egy kutya tökéletesen képes beilleszkedni, gyönyörűen tud hű és megbízható munkatársa lenni az embernek, HA MEGTANÍTJA RÁ AZ EMBER.

És bizony, ez az első évben minimum rengeteg foglalkozást igényel, viszont cserébe így lesz egy kutyád, akire rábízhatod az otthonod védelmét, és maximálisan megbízhatsz benne.


Láncon viszont pontosan annyit ér, mint egy mozgásérzékelős csengő, amit kb. 3000 Ft-ért tudsz venni, és még enni se kér, meg végig se kell nézni, ahogy mentálisan és testileg teljesen leépül az ingerek és a mozgás hiánya miatt.


Ha a kis csengő nem tűnne biztonságos, ajánlom még a figyelmetekbe a riasztórendszereket, azok többet is érnek mint egy kutya, ha a ház védelméről van szó.

2011. máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A kutya nem arra van hogy ruhákba öltöztesd és a táskádba tartsd, hanem arra, hogy dolgozzon nekünk, értünk, velünk.


Ezen most nagyon felhúztam magam. Elítélem azt, aki táskában tartja a kutyának nem nevezhető patkányát és hülyét csinál belőle.

Képzeld, két kutyánk is van, egy kuvasz és egy tacskó és NINCSENEK megkötbe, soha életükben nem is voltak, mégis szép és ápolt a kert, nem szöknek ki és tudod miért? Mert vannak olyan emberek, akik nem a kutyái jólétén spórolnak, hanem építenek egy normális kerítést!

Ennyi.


Úgyhogy felettem ne bíráskodj, nálunk legalább normálisan élnek a kutyák, nem pedig pár négyzetméteren egy kennelben, vagy megkötve.


Amikor pedig hátva vannak engedve a kert részbe, akkor sem ásnak (pedig ugyebár egy kotorékeb is van), mert MEG VAN NEKIK TANÍTVA, hogy mit szabad és mit nem!

2011. máj. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
jolvan akkor menjél sírjál anyunak
2011. máj. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!