Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyát tényleg nem...

Kölyökkutyát tényleg nem szabad magas (állati) fehérjetartalmú táppal etetni?

Figyelt kérdés

Nemsokára szeretnék egy kiskutyát, és nagyon gondolkodóba ejtett a sok rémhír, miszerint árt a fejlődésben lévő kölyöknek. Konkrétan az Acanára és az Orijenre értem. Amúgy már van egy kutyám 6 éves, 2 éve etetem Acanával, nincs is gond kivéve a szőrhullás, de betudom a rövidszőre miatt meg ugye ő nem kiskora óta kapja.


Adhatom nyugodtan a kölyökkutyának is az Acanát, vagy őt még ne etessem ezzel?


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. máj. 22. 22:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A 6 éves kutyámnak nem foltokban hullik a szőre, ne úgy képzeljétek el.
2011. máj. 22. 22:13
 2/13 anonim ***** válasza:
A kölyökkutyáknak készült táp összetétele a kölyökkutyák igényeihez van igazítva. Ha a felnőttkori méretének megfelelő kölyöktáppal eteted, semmi baj nem lesz, akár Acanát, akár bármilyen más jó minőségű tápot választasz.
2011. máj. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én hússal etetek,azzal is etettem mindig. Sosem volt bajuk. Gondolom,mivel húsevő állat,így nem lesz baja a hústól,így a fehérjétől sem.
2011. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt érdemes elolvasnod.

Mert van a szóbeszéd, és van a tény, amit belinkeltem. Én jobban hiszek a tényeknek, mint a légből kapott, semmivel alá nem támasztott szóbeszédnek.

2011. máj. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

nekem is vannak tényeim: [link]

Nekem egy kutyám se bírta ezeket a tápokat (egyet etettem én vele 2 a gazdik etettek ezzel) csonthártyagyulladás, növekedési rendellenesség lett a vége

...én nem etetném soha és ezt mondom 6 év tapasztalattal tenyésztésben és egy állatorvosi diplomával a hátam mögött. Hozzánk a rendelőbe is hoznak növekedési rendellenességbe szenvedő kutyákat akiknek Tesco táp diéta a megoldás a gondjaikra mert túlnyomták őket ezekkel a tápokkal

2011. máj. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
hozzátenném, hogy igazán nem a fehérjével van a gond hanem a mellé rendelt magas energia tartalommal.
2011. máj. 23. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hogy okozna gondot a fehérje egy húsevő állatnak???
2011. máj. 23. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%
Annó mikor a kutyám kölyök volt, én is azt a tanácsot kaptam egy számomra hiteles embertől, hogy ne közepestestű kutyának való táppal etessem a közepes testű kutyámat, hanem kistestűnek valóval, merthogy a neki valótól nagyon gyorsan nő meg, és leterheli az izületeket. Nekem bevált.
2011. máj. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

főzés-párti vagyok (épp most írtam egy szép hosszút a másik tápos kérdéshez :D), és bizony nem sajnáljuk a húst a kutyáktól, főleg, ha növésben vannak. semmiféle növekedési anomáliát nem tapasztaltunk még a kutyáinknál, óriás testű kutyám is szépen lassan fejlődött tőle, nem voltak elnyúlós időszakai, gyönyörű, arányos felnőtt lett belőle.

ha egyáltalán, semmi de semmi lehetőségem nincsen főzni nekik, és nincs más lehetőség, mint tápot etetni, akkor csak acanát vagy orijent szoktunk. de szerencsére ilyenre nem nagyon van precedens.

2011. máj. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

fő probléma nem a fehérje hanem a magas energia tartalom.

Egy állat teste legyen az mondjuk pulyka/csirke vagy akármi más 70-80% ban vízből áll és e mellé van szárazanyag tartalom 20-30% melynek összetevői:

Szerves anyagok: fehérjék, zsírok és szénhidrátok.

Szervetlen anyagok: hamu

Egy tápnak elviekben valahol ezt kéne utánoznia nem? Hol reális a 40% fehérje tartalom? A kutyák egy része vakarózik tőle, megy a hasa, rosszul nőnek a csontjaik én azt tudom amit látok, nem vagyok táplálkozási szakember de azt tudom, hogy egyre több ilyen kutyát hoznak hozzánk a rendelőbe akiknek utána hónapokig kell enniük gyenge minőségű tápot vagy főt ételt amíg helyre állnak.

2011. máj. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!