Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha egy gyártelep...

Mit tegyek, ha egy gyártelep kutyái folyton megkergetnek, mikor biciklizem?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, viccesen hangzik, de NAGYON idegesítő... :)

Állatbarát vagyok, de legszívesebben jól megrugdosnám őket... (persze nem fogom. csak lélekben.) Kicsi kutyákról van szó, kiférnek a kerítés alatt, nincsenek megkötve. Jó, nem attól félek, hogy megölnek, de ha nekem jönnek, és elesek, miközben száguldozom, az egyikőnknek sem tenne jót. És a kutyáktól amúgy is félek, megharaptak már 1×, csúnya történet. Szóval jönnek utánam kb 100 méteren keresztül, aztán visszamennek a gyártelepre. Nem őrzővédő kutyák, mivel pöttömök, meg akkor nem tudnának elszökni.

Az lenne a kérdésem, hogy pontosan mit mondjak a gyártelepen? Nem tudom, hogy egy 18 éves lány szava mit ér ilyen emberekkel szemben, és akkor legalább már összeszedetten akarom megfogalmazni, amit akarok. Szóval? ^^


2011. máj. 23. 00:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű. nem kells senkivel összeveszned senkit megkérned. Bemész a Tescoba és veszel egy ultrahangos kutyariasztó pisztolyt. Nálunk 5000ft ba kerül. Sokkal jobb mint a gázspray mert nem lesz tőle bajuk mégis hatásos és végtelenszer használható.
2011. máj. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszi a választ. :)

egyrészt ez nem rossz ötlet, de... másrészt viszont nem szívesen bicajoznék egy kutyariasztó pisztollyal, főleg nem használnám, miközben tekerek az úton... bár nem tudom. milyen távolságban hat? mondjuk 50mre van tőlem a kutya, de ha ezt használom, nem jön a közelembe?

2011. máj. 23. 00:38
 3/13 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel őket. Mindenkinek kötelessége bezárni a kutyákat, v bicózz másfelé :D
2011. máj. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi.

Bicózok én mindenfelé, csak az az egyik kedvenc helyem... ^^ és ja, lehet megemlítem a feljelentést is, ha nem figyelnek rám. Csak próbáltam volna veszekedés és csúnya pillantások nélkül megoldani. Hm. Meglátjuk.

"Zárja be a kutyáit, különben feljelentem!!"

Hm. csak nehogy elröhögjem magam. :D

2011. máj. 23. 01:00
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy kicsit off bocsi, de eszembe jutott, vajon hogy mégy oda reklamálni, ha ott vannak a kutyák?? :))


Amúgy valóban vagy zárják be őket kennelbe, vagy erősítsék meg a kerítés alját, hogy ne szökhessenek ki.

Engem is kergetett már meg ipartelepről kiszaladó kutya mikor bicajoztam két alkalommal is, csak az egy kaukázusi volt...le kellett szállnom a bicajról és úgy ráüvölteni, de még így is gyalog kellett mennem egy darabig mire visszakullogott.

Bosszantóak az ilyen esetek nagyon.

2011. máj. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát, régen engem is megtámadtak minden féle tacskó meg puli szerű kutyák. Kis koromban nagyon féltem tőlük. Mostanában azt csinálom hogy ha ilyenekkel találkozom, lelassítok, megállok, és rájuk kiáltok, vagy úgy csinálok, mintha felvennék egy követ. Ilyenkor elszaladnak. Vagy fordulj meg, és indulj meg feléjük. Hülyén hangzik, de nálam mindig bevált.:)
2011. máj. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nem szabad megijedned. Most, hogy csodálatos kutyadoki függő lettem, csak az Ő által tanítottakra alapozva tudok neked tanácsot adni. Ne érezzék rajtad, hogy félsz. Az utca nem az ő területük. Másrészt látod a kutyán, hogy mennyire vad, ha csak ilyen kiskutyák szaladnak feléd ugatva és nem életveszélyben vagy akkor simán szállj le a bicikliről vagy biciklivel kezdj el feléjük lassan tekerni és állj meg előttük, gurulj mindig kicsit közelebb, hogy érezzék, hogy te vagy a domináns. Persze javítsatok ki, ha a vesztébe üldözném szegény lányt :)
2011. máj. 23. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A közelünkben van egy telephely ugyanilyen kiszökő, kergető apró kutyákkal. A kerítés alján szöknek ki és megkergetik a bicikliseket, de néha csak kiállnak az útra nézelődni, az autósok nagyon örülnek ennek. A rendőrök szóltak a tulajnak, hogy ha a kutya balesetet okoz, neki kell kifizetni a kárt, mert ő nem vigyázott a kutyára. Például ha hirtelen előugrik a kutya, gyorsan fékez a sofőr, aztán karambol stb, kerékpárossal is ugyanez történhet, szerintem ezt elmesélheted a telepen. Amúgy szerintem a kutya csak a területét védi, nem fog megharapni.
2011. máj. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Istenem, miért kéne följelenteni? Azt mondtad, hogy kis kutyák nem? Mitől félsz? Nem rottweilerek, ha meg félsz, hogy elesel akkor ne száguldozz! Egyszerűen csak védik a területüket biztos, hogy nem akarnak bántani. Attól, hogy ugat egy kutya nem biztos, hogy bántani akar.
2011. máj. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem tervezem feljelenteni őket. csak megmondom nekik, hogy ha bajom lesz, akkor ők kártérítik. ja, ez jó. és félek a kutyáktól, mint már mondtam. amúgy pedig hogyha már olyan közel futnak, hogy nem tudok tekerni sem, az elég idegesítő, tudod...
2011. máj. 23. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!